Croatian Anime Forum

Početna stranicaPortalRegistracijaLogin

Share | 

Elfen Lied

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

Broj postova : 363

PostajNaslov: Elfen Lied   23/8/2012, 12:50 pm

Pogledao sam ovaj anime u cijelosti na youtube-u i fascinirao me. Osobno, meni nisu smetali nasilje i golotinja te sam uživao gledajući ga, ali bih volio čiti i vaša mišljenja o njemu, što vam se svidjelo, a što ne.
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

Broj postova : 799

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   23/8/2012, 4:23 pm

Odgledah prve 3 epizode i zasad mi je anime taman. Priča mi se čini dobra i potencijalno jako zamršena, dok su nasilje i golotinja umjereni do intenzivni, taman da anime dobije onaj pomalo sirovi aftertaste.
Crtanje, glumci, zvuk...na visini. Muzika također uopće nije loša (prvenstveno opening).

Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   23/8/2012, 6:38 pm

Johnny je napisao/la:
Odgledah prve 3 epizode i zasad mi je anime taman. Priča mi se čini dobra i potencijalno jako zamršena, dok su nasilje i golotinja umjereni do intenzivni, taman da anime dobije onaj pomalo sirovi aftertaste.
Crtanje, glumci, zvuk...na visini. Muzika također uopće nije loša (prvenstveno opening).

BEZ SPOILERA! (BAR MISLIM)

Vjeruj mi, odgledaj do kraja, nije dugačak (13 epizoda), ali to mu nije mana jer tih 13 epizoda prikazuje zanimljivu i intrigantnu priču te mnogo trenutaka koji će ti ostati u sjećanju i nakon što ga pogledaš do kraja. Skoro svaki važniji lik ima i svoju pozadinsku priču koje dodatno poboljšavaju konačni dojam o animeu. Nadam se da će ti i ostatak animea ''sjesti''.
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   23/8/2012, 7:11 pm

anime_rules je napisao/la:
Johnny je napisao/la:

BEZ SPOILERA! (BAR MISLIM)

Vjeruj mi, odgledaj do kraja, nije dugačak (13 epizoda), ali to mu nije mana jer tih 13 epizoda prikazuje zanimljivu i intrigantnu priču te mnogo trenutaka koji će ti ostati u sjećanju i nakon što ga pogledaš do kraja. Skoro svaki važniji lik ima i svoju pozadinsku priču koje dodatno poboljšavaju konačni dojam o animeu. Nadam se da će ti i ostatak animea ''sjesti''.
Naravno da ću ga odgledat do kraja Smile
U 13 epizoda se uz dobro rukovođenje može puno toga smjestiti i vjerujem da će ELfen biti poslastica.

Anime Warrior
Anime Warrior

Broj postova : 140

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   23/8/2012, 7:41 pm

Nemojte da vam dođu Elfen Lied mrzoljupci, nije ih mali broj. Cool
Inače, veoma dobra misaono romantična priča sa nelošom karakterizacijom likova s mnogo "golotinje" te krvi. ali to barem nama na zapadu nebi trebalo mnogo značiti jer smo praktični bombardirani golotinjom na svakom uglu.
Sasvim dobar anime, iako ne bez mana.
Neki ga ne vole zbog krvi i golih zenskih tijela, ali više ih je koji mu spočitavaju previše ljubavnu i romantičnu priču koju doduše danas mozemo naći u 95% animea.
Sve se vrti oko ljubavi kod Japanaca. Very Happy
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   23/8/2012, 8:30 pm

Smak je napisao/la:
Nemojte da vam dođu Elfen Lied mrzoljupci, nije ih mali broj. Cool
Inače, veoma dobra misaono romantična priča sa nelošom karakterizacijom likova s mnogo "golotinje" te krvi. ali to barem nama na zapadu nebi trebalo mnogo značiti jer smo praktični bombardirani golotinjom na svakom uglu.
Sasvim dobar anime, iako ne bez mana.
Neki ga ne vole zbog krvi i golih zenskih tijela, ali više ih je koji mu spočitavaju previše ljubavnu i romantičnu priču koju doduše danas mozemo naći u 95% animea.
Sve se vrti oko ljubavi kod Japanaca. Very Happy

Ne vidim što je loše u tome što ima ljubavnu priču, to je za mene plus animeu jer sam se zbog te ljubavne priče još više povezao uz likove. Mogu razumjeti da nekima ne sjeda nasilje i golotinja, ali mislim da je ljubavna priča, iako ne obvezna, dobrodošla u anime serijama.
[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator

Broj postova : 388

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   24/8/2012, 9:05 am

Ja sam poprilično neutralan po pitanju ovog animea, nit smrdi nit miriše. Samog kraja se više uopće ni ne sjećam, to mi je standardan problem kod japanskih priča (mange i anime), često imam osjećaj da zagrizu više nego mogu progutati te se često krajevi čine previše površnima.
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   24/8/2012, 10:48 am

Sovac je napisao/la:
Ja sam poprilično neutralan po pitanju ovog animea, nit smrdi nit miriše. Samog kraja se više uopće ni ne sjećam, to mi je standardan problem kod japanskih priča (mange i anime), često imam osjećaj da zagrizu više nego mogu progutati te se često krajevi čine previše površnima.
Ae
Nažalost, i ja imam taj sindrom; čak i ako je anime dobar, nekad me kraj poprilično razočara.

Anime Warrior
Anime Warrior

Broj postova : 140

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   25/8/2012, 10:51 pm

Citat :
by anime_rules on čet kol 23, 2012 10:30 pm
Ne vidim što je loše u tome što ima ljubavnu priču, to je za mene plus animeu jer sam se zbog te ljubavne priče još više povezao uz likove. Mogu razumjeti da nekima ne sjeda nasilje i golotinja, ali mislim da je ljubavna priča, iako ne obvezna, dobrodošla u anime serijama.
Nemam ja ništa protiv ljubavnih i romantičnih priča u animeima. Slažem se da se u nekim animeima uz pomoć "romantike" može dublje povezati s glavnim likovima(Elden Lied je odličan primjer), ali i činjenica je da bih npr. u Serial Experiments Lain the Ghost in the Shell ta tematika potpuno uništila radnju (Iako oba dva glavna lika traže smisao svog života te kao vrh toga osobu do koje im je stalo i koja će imati osjećaje prema njima).
Romantični odnosi između likova su dobrodošli ako upotpunjuju i poboljšavaju radnju, ali ne ako sami sebi postanu svrha.
Meni osobno su draži animei, filmove te igre CyberPunk, SteamPunk, Gothic tematike koje oslikavaju tmurnu i tešku budućnost gdje su glavni likovi večinom bezosjećajni sudionici toga svijeta koji nemaju vremena za ljubavne floskule te romantične igre.
Deux Ex legenda. Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   27/8/2012, 6:47 pm

Ah Elfen Lied... to je valjda najbolji primjer u kojem je manga DALEKO BOLJA od animea. Anime obuhvaca samo prvih nekoliko volumea i zavrsava prilicno naglo, sto ja bas ne volim. U mangi ima jos hrpa zanimljivih likova, brutalnih scena i svakako pamtljivih scena, a kraj je vrijedan plakanja i to nekoliko dana za redom.

Za Elfen Lied bi bilo najbolje da anime verzija napravi reboot, pocne od pocetka i do kraja isprati radnju mange.

To bi bio vjerojatno ultimativni anime kojem bi bilo jako tesko naci neku zamjerku.
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   27/8/2012, 7:39 pm

House196 je napisao/la:
Ah Elfen Lied... to je valjda najbolji primjer u kojem je manga DALEKO BOLJA od animea. Anime obuhvaca samo prvih nekoliko volumea i zavrsava prilicno naglo, sto ja bas ne volim. U mangi ima jos hrpa zanimljivih likova, brutalnih scena i svakako pamtljivih scena, a kraj je vrijedan plakanja i to nekoliko dana za redom.

Za Elfen Lied bi bilo najbolje da anime verzija napravi reboot, pocne od pocetka i do kraja isprati radnju mange.

To bi bio vjerojatno ultimativni anime kojem bi bilo jako tesko naci neku zamjerku.
Hellsing ultimate, anyone???Smile

Gost

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   27/8/2012, 7:45 pm

Johnny je napisao/la:
Hellsing ultimate, anyone???Smile

O YEAH !!! Twisted Evil Twisted Evil

I ne samo Hellsing... sad su rebootali HunterxHunter, tako su napravili i sa Fullmetal Alchemistom u obliku Brotherhooda (jedan od naj animea ikad) i sad su jos najavili reboot Sailor Moona
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   28/8/2012, 11:19 am

Što se tiče Elfen Lied reboota, od toga zasad neće biti ništa, a razlog što anime obuhvaća samo prvih nekoliko volumea mange je taj što se manga zaustavila, pa su napravili anime, pa tek onda nastavili mangu neovisno o animeu.
Osobno, ja jedva čekam reboot Sailor Moona jer sam veliki fan tog animea, gledao sam ga još dok sam bio klinac na tv-u, jedan od meni najdražih animea.
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   28/8/2012, 11:51 am

anime_rules je napisao/la:
Što se tiče Elfen Lied reboota, od toga zasad neće biti ništa, a razlog što anime obuhvaća samo prvih nekoliko volumea mange je taj što se manga zaustavila, pa su napravili anime, pa tek onda nastavili mangu neovisno o animeu.
Osobno, ja jedva čekam reboot Sailor Moona jer sam veliki fan tog animea, gledao sam ga još dok sam bio klinac na tv-u, jedan od meni najdražih animea.
Zar nismo svi...? xD
Ajde, ajde, priznajte da ni vi ostali niste imali pametnijeg posla nego tu i tamo pogledati. Razz
Sestra se navukla na to pa sam joj ja to redovito morao snimati i mic po mic sam počeo hvatati sve skupa. U glavi mi je ostao sam onaj šminker koji baca cvijeće okolo, par yaoi-like (guess so) scena s elf-like likovima i ona bling-bling transformacije xD

E, i negativci koji crkavaju kao na pokretnoj traci da bi ove ubile bossa i da bi onda u par sati došao novi, a one dobile novu transformaciju xD

Može zvučati kao da se rugam, ali em je to sve čeg se sjećam i em je to uspomena iz djetinjstva.

Gost

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   28/8/2012, 12:11 pm

Ja cu se javiti kao dezurni negativac i rec ne. Jos dok sam bio klinac sam imao ritual preskakanja Sailor Moona koji se prikazivao izmedju Pokemona i Dragon Balla, a ni sad me ne privlaci ni sa cime Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
XxDeadlyCupcakexX
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

Broj postova : 492

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   28/8/2012, 12:33 pm

House196 je napisao/la:
Ja cu se javiti kao dezurni negativac i rec ne. Jos dok sam bio klinac sam imao ritual preskakanja Sailor Moona koji se prikazivao izmedju Pokemona i Dragon Balla, a ni sad me ne privlaci ni sa cime Evil or Very Mad

totalno se slažem s tobom, House. I ja sam ih uvijek izbjegavala...
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   28/8/2012, 6:34 pm

House196 je napisao/la:
Ma, razumem te, kao što rekoh, nisam niti ja baš bio u tome, ali za malu sekicu bih i Twilight snimao x)

Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   30/8/2012, 3:42 pm

House196 je napisao/la:

Gledao sam i ja i Pokemone i Dragon Ball i ostale anime serije koje su tada prikazivali na tv-u i sve sam ih obožavao, ali meni iz nekog razloga je najbolje ''sjeo'' Sailor Moon. Volim pogledat i DBZ, posebno Saiyan/Frieza Sagu, nakon toga mu je kvaliteta pala, sve se svelo na Goku-a, te ponekad na Vegetu i Gohana, dok su Piccolo, Krillin i ostali nezasluženo zapostavljeni.
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   8/9/2012, 5:26 pm

Pokrenuta je peticija za nastavak Elfen Lieda. Svi oni kojima se svidio Elfen Lied i žele sudjelovati evo link:

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   8/9/2012, 5:36 pm

Ma kakva druga sezona. Kako sam vec prije rekao, Elfen Liedu treba reboot, svjez pocetak.

I najvaznije od svega, i Japanci i Ameri moraju pronac nove glumce... nit original, nit dub se bas ne mogu pohvalit s dobrom glumom luppp!
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

Broj postova : 408

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   8/9/2012, 5:47 pm

Uspjevaju li ikad te online peticije?
Znam da na stranici go petition možeš tisuću puta upisat isti potpis.
Tako da nisu relevantne.
Mislim da to ništa ne znači producerima i autorima.
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   8/9/2012, 5:57 pm

House196 je napisao/la:
Ma kakva druga sezona. Kako sam vec prije rekao, Elfen Liedu treba reboot, svjez pocetak.

I najvaznije od svega, i Japanci i Ameri moraju pronac nove glumce... nit original, nit dub se bas ne mogu pohvalit s dobrom glumom luppp!

Ne znam, meni je jap dub bio jako dobar, dok eng verziju nisam gledao pa ne mogu komentirat. Također, za mene je anime bio odličan. Priča je intrigantna, likovi zanimljivi, animacija jako dobra, te je jedan od animea u koji sam se najviše ''uživio'' i koji me najviše ''dirnuo''. Možda nije na razini mange, ne znam, mangu nisam čitao, ali ne možeš reći da anime ne valja, malo je animea koji mogu ostaviti dojam kao Elfen Lied. Nemam ja ništa protiv reboota, dapače, ali radije bih i drugu sezonu nego da ostane na ničemu, jer želim još Elfen Lieda, još malo ''onog'' zbog čega sam volio original.
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   8/9/2012, 6:06 pm

Dbk1998 je napisao/la:
Uspjevaju li ikad te online peticije?
Znam da na stranici go petition možeš tisuću puta upisat isti potpis.
Tako da nisu relevantne.
Mislim da to ništa ne znači producerima i autorima.

Naravno da ova peticija neće 100% osigurati nastavak, dapače, ali treba pokušati, treba dati do znanja producentima i autorima da ima onih koji silno žele nastavak kako bi uopće i bilo neke šanse da dođe do rada na nastavku.
[Vrh] Go down
bry555
Anime Star
Anime Star

Broj postova : 10

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   29/9/2013, 9:57 pm

Zar ti se svidio jer se cura pop..... po podu LOL. gledao sam anime, ali nije me nesto fascinirao.ocjena: 6/10
[Vrh] Go down
http://skolamagije.blogspot.com/
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   4/10/2013, 1:17 pm

bry555 je napisao/la:
Zar ti se svidio jer se cura pop..... po podu LOL. gledao sam anime, ali nije me nesto fascinirao.ocjena: 6/10
Svakom svoje. Tebi nije nešto, meni je, a vlastite razloge sam već naveo.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Elfen Lied   Today at 9:56 pm

[Vrh] Go down

Elfen Lied
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next