Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sailor Moon

Go down 
+7
Tanny
extraordinary
Aru- chan
Sophie
Rima
Katja-chan
anime freak
11 posters
Autor/icaPoruka
anime freak
Anime Expert
Anime Expert
anime freak


Broj postova : 186
Join date : 02.02.2010
Age : 34
Lokacija : haha..pred laptopom!!

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime11/4/2010, 8:46 am

Sailor Moon (jap. 美少女戦士セーラームーン, Bishōjo Senshi Sērā Mūn)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Type: Anime epizode
Epizode: 200
Žanr: Fantasy, Shōjo, Magical Girl
Trajanje: 25min/epizoda



Opis:
Bishoujo Senshi Sailor Moon je naziv popularne mange (japanskog stripa), prema kojem je nešto kasnije snimljen i istoimeni anime (japanski crtani film), a zatim i mjuzikl (više njih, zapravo), te posebna igrana serija Mjesečeva ratnica - igrana serija), koja je emitirana 2002. Kreirano je i nekoliko igara za Gameboy, Playstation, Super Nintendo.

Autorica je Naoko Takeuchi, i Mjesečeva ratnica je njen najpoznatiji rad koji ju je učinio slavnom u čitavom svijetu. Sama Manga je podijeljena na 18 "knjiga". Na vrhuncu franšize, Takeući je mjesečno radila serijal od 40-50 stranica, knjige s mekim stranicama od 135 stranica, "posebni dodatak" od 64 stranica te nacrte za anime epizode. Nakon nekog vremena, takav ritam ju je toliko iscrpio da je prijetila uredniku da će prestati crtati, na što joj je on ponudio više odmora, ali ju je uspio uvjeriti da nastavi rad tek napomenom da će njeni obožavatelji biti razočarani ako priča ne bude završena.

Cijela priča je smiještena u četvrti Minata, u Azabu-Jūban (stvarna četvrt Tokija) jer je i sama Takeući tamo živjela.[24] Minata je jedna od 23 četvrti Tokija, sa izlazom na more, te tijekom radnog dana ima 850.000 stanovnika. Međutim, većina tih ljudi samo radi na toj lokaciji, ali ne živi tamo. Broj "stvarnih" žitelja Minate je samo 160.000, što donekle objašnjava zašto u priči uvijek ima toliko malo ljudi na ulicama po noći.

Anime verzija podijeljena je na 5 sezona: Sailor Moon, Sailor Moon R, Sailor Moon S, Sailor Moon SuperS i Sailor Stars. Sveukupno ima 200 epizoda (svaka epizoda u trajanju od oko 20 minuta) koje su se emitirale od 1992. do 1997.







Hehe...

I must ask..
onak ddd..
Sailor Moon rules...

Naravno...vidi se po trenutnom avataru, ali svejedno ću da odgovorim:
Sailor Saturn!!!
Sailor Moon 830382
[Vrh] Go down
Katja-chan
Power Otaku
Power Otaku
Katja-chan


Broj postova : 202
Join date : 02.04.2010
Age : 26
Lokacija : Blizu VŽ-a =)

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime11/4/2010, 8:50 am

Sailor Venus
Very Happy
Volim žutu i narančastu boju pa tak i nju.

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
http://animangalove.blog.hr/
Rima
Admin
Admin
Rima


Broj postova : 75
Join date : 06.04.2010
Age : 28
Lokacija : The World That Never Was

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime11/4/2010, 9:33 am

Sailor Jupiter!

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nekak mi je najkawaii. I slici meni dosta tj. ja slicim njoj. :3 I fizicki, i psihicki.
[Vrh] Go down
Sophie
Admin
Admin
Sophie


Broj postova : 308
Join date : 29.01.2010

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime11/4/2010, 12:21 pm

Sailor Mercury!
Plava je ^^
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Aru- chan
Anime Expert
Anime Expert
Aru- chan


Broj postova : 186
Join date : 09.04.2010
Age : 28
Lokacija : On the Moon

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime11/4/2010, 12:41 pm

Sailor Saturn i Sailor Jupiter cheers
[Vrh] Go down
http://marril96.deviantart.com/
extraordinary
Anime Expert
Anime Expert
extraordinary


Broj postova : 150
Join date : 13.07.2010

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime24/7/2010, 8:28 pm

Sailor Mars Smile

[You must be registered and logged in to see this image.]
[Vrh] Go down
Tanny
Anime Star
Anime Star
Tanny


Broj postova : 39
Join date : 28.04.2010
Lokacija : Neznam

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime25/7/2010, 11:42 am

Sailor Saturn i Sailor Mercury
[Vrh] Go down
http://shugochara.blog.hr/
Aru- chan
Anime Expert
Anime Expert
Aru- chan


Broj postova : 186
Join date : 09.04.2010
Age : 28
Lokacija : On the Moon

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime17/8/2010, 1:10 am

Bila je nedavno glasina da su htjeli pravit još jednu sezonu, ali da autorica nije dala. Što mislite o tome?
Po meni, nova bi sezona bila dosta drukčija jer ipak zadnja sezona rađena je '96, dosta je to godina, nebi bio isti crtež. Ali da prave, voljela bih da smjeste radnju u budućnosti i da se Chibiusa i njene 'ratnice' bore protiv novog zla Very Happy
[Vrh] Go down
http://marril96.deviantart.com/
Katja-chan
Power Otaku
Power Otaku
Katja-chan


Broj postova : 202
Join date : 02.04.2010
Age : 26
Lokacija : Blizu VŽ-a =)

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime17/8/2010, 7:18 am

Aru- chan je napisao/la:
Bila je nedavno glasina da su htjeli pravit još jednu sezonu, ali da autorica nije dala. Što mislite o tome?
Po meni, nova bi sezona bila dosta drukčija jer ipak zadnja sezona rađena je '96, dosta je to godina, nebi bio isti crtež. Ali da prave, voljela bih da smjeste radnju u budućnosti i da se Chibiusa i njene 'ratnice' bore protiv novog zla Very Happy

Da,ali mislim da bi stvarno bilo zanimljivo- nešto kao New Age Sailor Moon . Ja bih htjela da im malo
poboljšaju uniforme,transformacije i napade tako da ne moramo opet gledati iste. I openinzi ..
baš me zanima kako bi to napravili. Zašto nije dopustila? cry
[Vrh] Go down
http://animangalove.blog.hr/
extraordinary
Anime Expert
Anime Expert
extraordinary


Broj postova : 150
Join date : 13.07.2010

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime20/8/2010, 1:10 pm

Spoiler:

Da je ta nova sezona rađena '96.-'97. to bi bilo cool, ali sada nakon 14 godina... mislim da to ne bi bila dobra ideja.
[Vrh] Go down
anime freak
Anime Expert
Anime Expert
anime freak


Broj postova : 186
Join date : 02.02.2010
Age : 34
Lokacija : haha..pred laptopom!!

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime20/8/2010, 4:48 pm

Aru- chan je napisao/la:
Bila je nedavno glasina da su htjeli pravit još jednu sezonu, ali da autorica nije dala. Što mislite o tome?
Po meni, nova bi sezona bila dosta drukčija jer ipak zadnja sezona rađena je '96, dosta je to godina, nebi bio isti crtež. Ali da prave, voljela bih da smjeste radnju u budućnosti i da se Chibiusa i njene 'ratnice' bore protiv novog zla Very Happy

mislim da to ne bi bila dobra ideja...
ne samo radi animacije...nego...predugo nije priče bilo...i onda bi sto posto nešto zeznuli i kako to već biva...
radije neka sve ostane na mašti fanova što se kasnije desilo...
yumm....it\\'s a yu
[Vrh] Go down
Katja-chan
Power Otaku
Power Otaku
Katja-chan


Broj postova : 202
Join date : 02.04.2010
Age : 26
Lokacija : Blizu VŽ-a =)

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime20/8/2010, 4:55 pm

anime freak je napisao/la:
Aru- chan je napisao/la:
Bila je nedavno glasina da su htjeli pravit još jednu sezonu, ali da autorica nije dala. Što mislite o tome?
Po meni, nova bi sezona bila dosta drukčija jer ipak zadnja sezona rađena je '96, dosta je to godina, nebi bio isti crtež. Ali da prave, voljela bih da smjeste radnju u budućnosti i da se Chibiusa i njene 'ratnice' bore protiv novog zla Very Happy

mislim da to ne bi bila dobra ideja...
ne samo radi animacije...nego...predugo nije priče bilo...i onda bi sto posto nešto zeznuli i kako to već biva...
radije neka sve ostane na mašti fanova što se kasnije desilo...
yumm....it\\'s a yu

Znači,ja sam jedina koja želi još (a niti nije sve završila X'D).
Ma dobro , vjerovatno ću promjeniti mišljenje kad pogledam svih 200 .
[Vrh] Go down
http://animangalove.blog.hr/
anime freak
Anime Expert
Anime Expert
anime freak


Broj postova : 186
Join date : 02.02.2010
Age : 34
Lokacija : haha..pred laptopom!!

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime20/8/2010, 5:21 pm

Katja-chan je napisao/la:

Znači,ja sam jedina koja želi još (a niti nije sve završila X'D).
Ma dobro , vjerovatno ću promjeniti mišljenje kad pogledam svih 200 .

trust me...you will...pogotovo kada pogledaš zadnju sezonu...jer ta sezona je heartbreaking...
i mislim da nakon nje ne fali ništa...
[Vrh] Go down
Ai
Anime Star
Anime Star
Ai


Broj postova : 23
Join date : 28.08.2010
Age : 33
Lokacija : Pula, Hrvatska

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime8/10/2010, 2:59 pm

Rei i Makoto su mi uvijek bile najbolje. Very Happy
[Vrh] Go down
httP://ai-love.blog.hr
SailorRishi
Admin
Admin
SailorRishi


Broj postova : 388
Join date : 23.08.2011
Lokacija :

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime23/8/2011, 12:52 pm

joj ljudo trebate i procitat mangu...ej puno puno bolje...prica je detaljnija i nije onak djetinjasta ka anime..

u mangi se vidi razlika izmedu pojedinih odnosa..tipa mamoru&usagi, te usagi&seiya...sve jemalo drukcije...a u mangi ufff koga to jos bunny ljubi osim svog voljenog mamoro cheers cheers cheers cheers

ljudi isplati se procitat. ja sam citala online, al kao pravi fan naravno zelim origigi..trenutno gledam na ebayu..i nasla sam.al sad kao vele da ce izac u listopadu nove mange..pa mozda ipak tako kupim(jel je jeftinije neg na ebayu, zato sto na ebayu nude prvo izdanje i to je naravno skuplje)

e da imam jos jedan novi news...snimljena je jedna ajd recimo OVA al ne od Naoko Takeuchi neg to je fan made od Kaosu Studios, oni nemaju veze sa N.T. cisti fanmad!!!!!
nesto pre pre dobro...ne sad samo sto sam sailor moon fan neg opcenito obrada je fantastic wheee!!!
kad mi dopusti admin postat cu link.

ugl. zove se Sailor Moon Sacrifice..i mozda ipak na karaju seiya dobije svoju bunny Sailor Moon 71307 al mozda samo obojene kose Cool

[Vrh] Go down
SailorRishi
Admin
Admin
SailorRishi


Broj postova : 388
Join date : 23.08.2011
Lokacija :

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime16/7/2012, 8:08 pm

Sailor Moon Manga dobio novog Anime serije u ljeto 2013 Update (5)
objavljen dana 2012-07-06 08:16 EDT
Diljem svijeta istodobno oslobađanje ciljano; Momoiro Clover Z pjevati temu

Idol grupa Momoiro Clover Z, izdavač Kodansha, i kreator Naoko Takeuchi priopćilo je u petak da se novi anime adaptacija Takeuchi je Sailor Moon manga se proizvodi. Novi anime serija je namijenjena za puštanje sljedećeg ljeta, a Momoiro Clover Z će izvesti pjesmu.

Momoiro Clover Z napravio najavu tijekom live događaja slavi 20. godišnjicu manga. Momoiro Clover Z pjevao prvi Sailor Moon anime je pjesmu "Moonlight Densetsu" u slučaju putem live video feed iz Francuske, gdje su gosti Japan Expo.

Update: Više popratne informacije dodao je. Iako Kotono Mitsuishi i Tohru Furuya, glasovi Sailor Moon / Usagi Tsukino i Tuxedo maske / Mamoru Chiba u prvom Sailor Moon anime, bili su prisutni na live događaj, događaj nije precizirao da će repriza svoje uloge u novoj seriji .Događaj nije precizirao koja pjesma Momoiro Clover Z nastupit će kao pjesmu novog anime.

Update 2: Kodansha urednik Fumio Osano je potvrdio da je novi anime projekt nije filmski projekt. [Via Tadashi sudo]

Update 3: Osano je također naglasio da nema detalji su postavili na hipotetskoj emitiranja. Međutim, osoblje namjerava objaviti nove anime u cijelom svijetu istovremeno. Izvor: Oricon

Update 4: Tijekom natjecanja, Mitsuishi razmišlja naglas, ako je ona će se pojaviti u novom anime. U blogu nakon događaja, rekla je da je nestrpljiv da igraju ulogu u njemu. Hvala, Ford župan.

Update 5: Mitsuishi dodan u svom blogu da je "neprijatelj" nije Dark Kingdom, ali ona je govorio metaforički, ne doslovno. Ona je rekla da figurativna neprijatelj je sama sebi od prvog Sailor Moon anime, ona je uspoređivanje joj smio performanse onda dok glumi sada.
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime3/9/2012, 1:12 pm

Hahaha evo ja sam počeo gledati sailor moon.
Kad se emitirala kod nas imao sam 5 godina tako da imam samo nekoliko flashbackova u pamćenju.
Pogledo sam 52 epizode do sada i sviđa mi se,ta stara animacija me vraća u rano djetinjstvo.
[Vrh] Go down
SailorRishi
Admin
Admin
SailorRishi


Broj postova : 388
Join date : 23.08.2011
Lokacija :

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime3/9/2012, 8:23 pm

awwwwwwwwww Sailor Moon wheee!!!
ja sam to gledala ko klinka, tj. ja sam odrasla uz taj anime. proslo ljeto sam pogledala opet svih 200 ep Very Happy

moj savjet: nemoj citat mangu dok nisi pogledao anime, naime anime i manga total 2 razlicite price.
jedva cekam kada ce se ostvarit ovaj novi projekt. bas me zanima kako se je prica razvila u meduvremenu......
[Vrh] Go down
anime freak
Anime Expert
Anime Expert
anime freak


Broj postova : 186
Join date : 02.02.2010
Age : 34
Lokacija : haha..pred laptopom!!

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime13/9/2012, 10:43 pm

SailorRishi je napisao/la:
awwwwwwwwww Sailor Moon wheee!!!
ja sam to gledala ko klinka, tj. ja sam odrasla uz taj anime. proslo ljeto sam pogledala opet svih 200 ep Very Happy

moj savjet: nemoj citat mangu dok nisi pogledao anime, naime anime i manga total 2 razlicite price.
jedva cekam kada ce se ostvarit ovaj novi projekt. bas me zanima kako se je prica razvila u meduvremenu......

joj, i mene zanima kako će napraviti new anime... ali malo me strah da ne zaseru, jer ovih 200 epizoda su savršene! wheee!!!
[Vrh] Go down
anny09
Anime Star
Anime Star
anny09


Broj postova : 2
Join date : 09.01.2014
Age : 31

Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime9/1/2014, 12:45 am

sailor moon moj prvi anime ikad
gledala bar 3 puta svih 200 ep, al me ful zanima ovo novo neka vise izadjeeee
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sailor Moon Empty
PostajNaslov: Re: Sailor Moon   Sailor Moon Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sailor Moon
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: OTAKU CENTRALA :: Anime-
Forum(o)Bir: