Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hayao Miyazaki

Go down 
+5
XxDeadlyCupcakexX
House196
Dbk1998
anime_rules
Saiko
9 posters
Autor/icaPoruka
Saiko
Anime Expert
Anime Expert
Saiko


Broj postova : 187
Join date : 09.01.2013
Age : 32
Lokacija : Varaždin/Zagreb

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime11/1/2013, 8:43 pm

Hello, evo za sve fanove Hayao Miyazakia kamo ja spadam Hayao Miyazaki 606840

Koji vam je najdraži njegov anime? zašto? s kojim likom bi se mogli poistovjetiti? i bilo što vezano za njega Smile

Meni je najdraži Spirited away Hayao Miyazaki 422308 , Chihiro Hayao Miyazaki 80831
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
anime_rules


Broj postova : 363
Join date : 23.08.2012
Age : 29
Lokacija : ispred monitora

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime12/1/2013, 9:52 am

Od Hayao Miyazakija pogledao sam Nausicaa of the Valley of the Wind, My Neighbour Totoro, Princess Mononoke, Spirited Away, Howl's Moving Castle i The Secret World of Arrietty.

Nisam siguran koji mi je najdraži od njih, ali od likova najdraži su mi Nausicaa i Chihiro.
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime12/1/2013, 10:13 am

Ja planiram pogledati Nausicau....
Kakva je isplati li se pogledat?
Sub ili dub? Very Happy
Od onoga što sam pogledao:
Avanture male chihiro,kikin servis za dostavljanje i princeza mononoke
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
anime_rules


Broj postova : 363
Join date : 23.08.2012
Age : 29
Lokacija : ispred monitora

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime12/1/2013, 10:36 am

Pogledaj, stvarno je dobar, priča je jednostavna, ali zanimljiva i poučna, tipičan Miyazakijev uradak. Zanimljivo je da je film nastao prema istoimenoj mangi, čiji kreator je također Hayao Miyazaki, koju planiram pročitati jer mi se film zaista svidio, a on pokriva samo prva 2 volumena mange, od ukupno 7 volumena. Što se tiče sub ili dub, probaj oboje pa ćeš znati što ti više paše, osobno sam gledao dub verziju, i, kao i u Ghibli Studio filmovima, po mom mišljenju dub je kvalitetno odrađen te mi se jako svidio. Preporuka.
[Vrh] Go down
House196
Moderator
Moderator
House196


Broj postova : 388
Join date : 24.09.2012
Age : 30
Lokacija : Ispred monitora

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime12/1/2013, 11:08 am

Dubovi filmova Studia Ghibli su uvijek jako dobro odradjeni. Prava na izdavanje njihovih filmova ima Disney, koji prema Miyazakiu i Ghibliu osjeca puno strahopostovanja. Dok krenu dubbati, u taj je proces onda maksimalno ukljucen i sam Studio Ghibli i svaka odluka s americke strane mora dobiti potvrdu od japanaca, inace nista ne prolazi. A posto je Disney velika kompanija, njima nije problem izdvojit masne pare da unajme najbolje glumce za svoje dubove.

Neki primjeri poznatih glumaca koji se mogu cuti u dubovima: David Henrie (sin Teda Mosbya u How I Met Your Mother), Tina Fey, Matt Damon, Cate Blanchett, Liam Neeson, Betty White, Christian Bale, Billy Crystal, Billy Bob Thornton, Gillian Anderson (agentica Scully iz X-files), Kirsten Dunst, Dakota Fanning,...
[Vrh] Go down
Saiko
Anime Expert
Anime Expert
Saiko


Broj postova : 187
Join date : 09.01.2013
Age : 32
Lokacija : Varaždin/Zagreb

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime12/1/2013, 1:26 pm

Spoiler:

Isto sam pogledala Valley of the Wind, My Neighbour Totoro, Princess Mononoke, Spirited Away, Howl's Moving Castle, The Secret World of Arrietty, a još Ponyo i From Up on Poppy Hill.

Ponyo je dirljiva priča o malom dječaku koji ulovi zlatnu ribicu i dalje neću otkrivati Smile, svakako bi preporučila pogledati, zanimljivo je i neobično kao i svi njegovi uraci, dosta fantasy.

From Up on Poppy Hill - realistična priča s jako malo fantasy elemenata, nešto ovako sentimentalno o djevojci koja svako jutro podiže signalne zastave nadajuću se da će se njen otac mornar vratiti pa to uoči jedan mladić...

U svim njegovim radovima mi se nekako najviše ističu Chihiro i Howls Moving Castel, užasno mi se sviđa da se priča ispriča ne toliko izravno riječima koliko skrivenim značenjima u fantastičnim događajima, predobro Hayao Miyazaki 422308


[Vrh] Go down
XxDeadlyCupcakexX
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
XxDeadlyCupcakexX


Broj postova : 492
Join date : 15.06.2012
Age : 26

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime12/1/2013, 1:40 pm

Ja sam gledala:
Laputa: Castle in the Sky, Spirited away, My neighbor Totoro i The Cat Returns ^^
[Vrh] Go down
Saiko
Anime Expert
Anime Expert
Saiko


Broj postova : 187
Join date : 09.01.2013
Age : 32
Lokacija : Varaždin/Zagreb

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime12/1/2013, 4:41 pm

Spoiler:

Kakvi su Castle in the Sky i The Cat Returns?
[Vrh] Go down
Smak
Anime Warrior
Anime Warrior
Smak


Broj postova : 140
Join date : 06.08.2012

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime12/1/2013, 6:07 pm

Moja lista pogledanih animea od Hayao Miyazakia je ista kao i kod anime_rules.
Najdraži lik mi je Hauru. Very Happy
Mistična atmosfera animea je maestralna. Ghibli studio čarobnjaci.
[Vrh] Go down
XxDeadlyCupcakexX
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
XxDeadlyCupcakexX


Broj postova : 492
Join date : 15.06.2012
Age : 26

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime12/1/2013, 9:25 pm

Saiko je napisao/la:
Spoiler:

Kakvi su Castle in the Sky i The Cat Returns?

@ Saiko

Castle in the sky je lijepa priča o djevojci Sheeta koju napadnu takozvani air pirates kako bi uzeli njen amulet koji ima posebne moći. Prilikom tog napada Sheeta pada ali ju njen amulet spasi i ona lagano sleti na dno. Tamo na nju naiđe dječak Pazu i onda se ona zajedno s njime uputi u potragu za Laputom.

The Cat Returns je meni najdraži Miyazakijev film. Radi se o djevojci Haru koja ima sposobnost da razgovara sa mačkama. Jednog dana ona spasi jednu mačku koja je istrčala na cestu. Ta mačka je Lune, princ mačjeg carstva, koji onda zaprosi Haru da postane njegova žena. Tada se Haru prebaci u mačje carstvo i polako se počinje pretvarati u mačku.
[Vrh] Go down
roverandom
Moderator
Moderator
roverandom


Broj postova : 401
Join date : 14.04.2012
Age : 30
Lokacija : Slatina

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime12/1/2013, 10:54 pm

Odgledao sam:
Gake no Ue no Ponyo - [You must be registered and logged in to see this link.] najbolji ending song Very Happy
Hotaru no Haka - jedan od najtužnijih filmova koje sam pogledao :'((
Howl no Ugoku Shiro
Kurenai no Buta - radnja se odvija na jadranskom moru Very Happy
Mononoke Hime - moj fav
Sen to Chihiro no Kamikakushi
Majo no Takkyuubin
Tonari no Totoro

Ubrzo se laputa i nausicaa gledaju.

Omiljeni lik vjerojatno San.
[Vrh] Go down
http://www.last.fm/user/pro_rok
Saiko
Anime Expert
Anime Expert
Saiko


Broj postova : 187
Join date : 09.01.2013
Age : 32
Lokacija : Varaždin/Zagreb

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime12/1/2013, 11:33 pm

Aaaaa zvuči predobro, pogotovo The Cat Returns, idem gledati Wink
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
anime_rules


Broj postova : 363
Join date : 23.08.2012
Age : 29
Lokacija : ispred monitora

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime8/2/2013, 7:29 pm

Dva nova animirana filma od Ghibli Studia stižu tijekom ove godine:

Kaze Tachinu (The Wind Is Rising)
[You must be registered and logged in to see this link.]

Kaguya-hime no Monogatari (The Tale of Princess Kaguya)
[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Saiko
Anime Expert
Anime Expert
Saiko


Broj postova : 187
Join date : 09.01.2013
Age : 32
Lokacija : Varaždin/Zagreb

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime8/2/2013, 8:48 pm

Hayao Miyazaki 80831
[Vrh] Go down
Rateptaker
Anime Star
Anime Star
Rateptaker


Broj postova : 2
Join date : 07.03.2014
Age : 27
Lokacija : Podstrana

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime7/3/2014, 11:21 am

Definitivno najdraži je Princeza Mononoke.
[Vrh] Go down
Nyxie
Power Otaku
Power Otaku
Nyxie


Broj postova : 239
Join date : 28.10.2012
Age : 31

Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime28/3/2014, 10:54 pm

Princess Mononoke. To je film mog djetinstva. Sjecam se da sam imala onako 7-8 godina kad sam ga gledala prvi put. Obozavam ga odtad, iako mi je tada bio malo depresivan i neshvatljiv, ali kad to gledas ko balavac, valjda je normalno? lol
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hayao Miyazaki Empty
PostajNaslov: Re: Hayao Miyazaki   Hayao Miyazaki Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hayao Miyazaki
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: OTAKU CENTRALA :: Anime-
Forum(o)Bir: