Croatian Anime Forum

Početna stranicaPortalRegistracijaLogin

Share | 

Anime Forum RPG

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Edogawa Rampo
Anime Star
Anime Star

Broj postova : 26

PostajNaslov: Anime Forum RPG   10/3/2013, 11:26 pm

Dakle, novi sam, a odmah sam dobio (nezahvalni) zadatak da ljude uvedem u svijet RPG-a. Ja sam svoj prvi RPG imao tamo s nekih 12-13 godina i uvijek je to bilo zabavno. Neki su trajali duže, neki kraće, ali sve je to uvijek bila dobra zabava Smile Teme su, tamo, bile raznorazne, od animea (sjećam se da smo imali Digimon, Yu-Gi-Oh! i nekakav Pokemon pokušaj), ali i real life, tako da smo imali i jedan školski RPG, jedan detektivski triler i tako to... ali, da ne duljim previše.

Ukratko, što je to RPG? RPG ili Role-Playing Game predstavlja vrstu igre koja se bazira na preuzimanju određenih uloga i razvijanje fabule preko njih. RPG nema tematskih ograničenja tako da se, zapravo, može baviti bilo kojom temom, ovisno o dogovoru. U načelu ima raznovrsnih pristupa RPG-u, ali princip je takav da se zahtijeva elementarna pismenost i sposobnost da se, u datom trenutku, napiše post koji zauzima barem jedan paragraf od nekih 10-ak redaka, s tim da razni RPG-ovi postavljaju različita ograničenja, ali to je ovdje nebitno. Bitno je da ste maštoviti i da se znate izraziti. U načelu se uvijek piše u trećem licu, iako možemo eksperimentirati i s prvim.

Iako sam rekao da ograničenja u principu nema, postoje neke elemantarne stvari koje se postavljaju kao pravila RPG-a, s tim da tvorac RPG-a uvijek može postaviti i uvoditi nova pravila i kriterije koje on zahtijeva za svoj, ali i to je ovdje sekundarno jer ciljamo na konsenzus svih sudionika. Neka osnovna pravila bila bi da se popuni aplikacija za primanje likova, gdje se daju osnovni podaci o liku kojeg će igrač razvijati; da likovi koji se rade nisu overpowered i nepobjedivi; da se s njima može lako vršiti interakcija; da su postovi prilagođeni svijetu u kojem se RPG vrši (dakle, ako je nešto realno, nema letećih čarobnjaka ili ako je fantasy na srednjovjekovnoj bazi, nema mobitela i laptola); i, što je možda alfa i omega svih RPG pravila, zabranjen je god-modding. Za one koji ne znaju, to je zapravo proces u kojemu vi, kao igrač, kontrolirate lik drugog igrača bez njegovog dopuštenja na način koji odgovara vama (primjer. Vi igrate s nekim tipom i naprosto odlučite, jer vama odgovara, izvaditi pištolj i ubiti lika drugog igrača - ako ste to učinili bez dozvole igrača, to je zabranjeno). U principu se blaži oblik dopušta (recimo, prolijete nekoga vodom) i na to se reagira, ali sve veće interakcije zahtijevaju dozvolu, odnosno dogovor. Tu, u principu, ležu razlika između PC-a (Playable Characters) i NPC-a (Non-Playble Characters) - potonje možete kontrolirati i raditi s njima što hoćete, dok prve ne možete.

Dakle, to bi bio nekakav osnovni pregled kako RPG izgleda i što bi on trebao sadržavati u suštini. Ako ima pitanja, rado ću objasniti. Note: Ovo je moja definicija koja se može, ali i ne mora, razlikovati od definicija koje ćete pronaći drugdje.

Koji su zadaci? Prvo, trebalo bi dogovoriti temu na koju bi se vršio RPG - to, kao što rekoh, može biti nekakav anime, izmišljena fabula, kombinacija animea,... zapravo bilo što o čemu se da napraviti jedna dobra priča i jedna zabavna igra tako da bih, sve one koji su zainteresirani, ja zamolio da predlože neku temu ili fabulu na koji bi rado RPG-ali i onda ćemo skupa dogovoriti nekakav kostur.

Aplikacijska forma trebala bi, u suštini, sadržavati sljedeće podatke:

Ime:
Spol:
Dob:
Izgled: (slika ili opis)
Kratka povijest lika: (ništa pretjerano dugo)
Osnovne karakterne crte: (opet, ništa pretjerano dugo da ne bi sve otkrili)

To su nekakvi osnovni podaci koji su potrebni za svaki lik. Ovisno o potrebi RPG-a, odnosno fabule, ovdje se mogu dodati i drugi podaci koji bi bili relevantni za opis lika.

Eto, to je, u suštini, to. Nadam se da vas nisam upilao s nepotrebnom filozofijom o svemu tome i da će biti zainteresiranih i da ćemo se vi zabaviti. Pozdrav Smile
[Vrh] Go down
Saiko
Anime Expert
Anime Expert

Broj postova : 187

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 10:05 am

budući da smo svi manje više novi u ovome predloži ti neku temu Very Happy jasnije će nam bit u hodu, samo koordiniraj Very Happy

DA: [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Edogawa Rampo
Anime Star
Anime Star

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 11:31 am

Pa sad ne znam, gore sam dao neke ideje koje sam ja radio, ali ne znam koliko su Yu-Gi ili Digimoni ovdje popularni, s tim da su možda to malo previše djetinjasti animei.

Ne znam, ovako, neke ideje što mi padaju napamet (s tim da slobodno predložite nekakav) - je bi napisao plotline i osnovne crte kad se dogovorimo za temu pa da to krene Smile

1) Nekakav krimi-triler RPG koji bi bio na nekakvoj bazi Detektiva Conana - dakle real-life situacije uz rješavanje više njih ili određenog slučaja i razvoja interakcije s likovima

2) Nekakav fantasy RPG koji bi imao glavu i rep - u principu bi imali klasičnu good guy-bad guy priču i cilj bi bio spasiti svijet (ovdje može i nekakav mecha fantasy, ovisno o tome u koji bi period to smjestili)

3) Nekakav supernatural RPG na bazi Umineka ili Hellsinga ili nečeg sličnog...

Postoji tu opcija i nekakvog ninja-cult RPG-a na principu Bleacha ili Naruta, ali nisam posebno fan tih pa mi nije baš prvi izbor Smile Eto, to bi bilo nekako osnovno što mi pada napamet Very Happy

– Arthur Conan Doyle
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator

Broj postova : 742

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 11:54 am

Yugioh nema smila rpg-ati kada ja i još nekoliko ljudi sa foruma aktivno igramo Razz

Opcija 3 mi izgleda najbolje, neka se i drugi zainteresirani jave i izjasne...

Ketsugōseyo! Hanpatsuseyo!; Chi ni michi onore no muryoku wo shire!
Hado no Kyuujuu: Kurohitsugi!

-We all love Danzo & Yama-jii! <3
[Vrh] Go down
Edogawa Rampo
Anime Star
Anime Star

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 12:01 pm

Nažalost, ovdje su se pozatvarali svi dostupni izvori karata... ima još samo u Mullera, ali... nitko to više ne igra :/

– Arthur Conan Doyle
[Vrh] Go down
XxDeadlyCupcakexX
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

Broj postova : 492

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 1:31 pm

meni se sviđa prva opcija Very Happy
[Vrh] Go down
Edogawa Rampo
Anime Star
Anime Star

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 2:08 pm

Može se izvesti i neka kombinacija 1) i 3), s obzirom da je Umineko upravo na toj bazi, s tim da ne bi bilo zatvreno kao Umineko

– Arthur Conan Doyle
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

Broj postova : 799

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 2:14 pm

Opcija 2 ili 3 ovako od oka.
Mada mi se čini da bi opcija 2 traja dulje za izvedbu, ali bila bi i kvalitetnija.
/imao sam i ja takvih ideja pa mi sama stvar nije 100% strana/

Anime Star
Anime Star

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 2:24 pm

E pa onda super, imam nekoga s kim mogu sve to izradit i uredit Very Happy A sve se zapravo da uradit tako da može trajati dulje, bitno je da nije zatvorenog tipa i da se može smisliti neka plot okosnica u stilu - uvod, zaplet, rasplet Very Happy

– Arthur Conan Doyle
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

Broj postova : 408

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 3:08 pm

Ja za opciju kako odluči većina i želio bih sudjelovat Very Happy

Edogawa Rampo
Anime Star
Anime Star

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 3:37 pm

To je već 6 ljudi... odlično! Very Happy Sjećam se vremena kad smo igrali i s manje Very Happy

– Arthur Conan Doyle
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 3:41 pm

@Edogawa
Možeš to tako gledati ^^
Mada, odmah da te upozorim, imam jako bujnu maštu i sklon sam komplicirati stvari, tak da očekuj posao rezanja mojih ideja. Razz

@dbk
1. Lijepo je što te opet vidim po forumu.
2. Nisam ja gazda (Edogawa počeo, dakle on zasad sve rukovodi), ali mislim da je svaka pomoć dobrodošla, ako ništa drugo za evaluaciju ideja i testiranje, don't you think? Smile

Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

Broj postova : 408

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 4:00 pm

@Edogawa
Mislim da imam malo iskustva s ovim,kad sam bio na Dbz.hr forumu(ah,to su bili dani),igrali smo nešto kao RPG....uglavnom:netko bi smislio priču(sličnu DBZ-u) a likovi bi bili forumaši koji bi se prijavili i opisali svoj lik i dali mu ime.Nadam se da to to,i ako trebaš pomoć,tu sam Wink

@Johnny
Ja sam tu i kad nisam,malo lurkam po forumu kao guest i ne postujem,prošla me bila želja za spamanjem,pa je odmah usporedno i forum malo zaspao.... XD

Al evo,sad sam se vratio i nadam se da će i forum živnuti,i moram primjetiti da je i priljev članova povećan u zadnje vrijeme.

Edogawa Rampo
Anime Star
Anime Star

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 4:06 pm

Oh pa no, ja volim kreativnost i uvijek je fino dobit nove ideje i ubaciti ih Very Happy Možda mi to pomogne i kod smišljanja zagonetki, ako bude triler-krimi Very Happy

@Dbk Upravo se o tome i radi Very Happy Pomoć, svaka, je naravno dobrodošla i vrlo rado ću ju prihvatiti Very Happy
[Vrh] Go down
Saiko
Anime Expert
Anime Expert

Broj postova : 187

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 4:23 pm

ja sam za hellsinga Very Happy Very Happy Very Happy please please please Very Happy Very Happy Very Happy

DA: [You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 4:29 pm

HELLSING! 3:)

Anime Star
Anime Star

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 4:36 pm

Dobro, Hellsing je dovoljno RL (real-life) da bi meni sasvim odgovarao, a uz sve to mogu nosit Victorian clothes pa ne bih imao ništa protiv Very Happy

Doduše, ne mogu reći da sam Hellsinga baš gledao, ali gledao sam onaj film (ne bih o kvaliteti) i znam o čemu se radi u animeu... ako bi se tu moglo ubaciti još malo krimi-trilera da se uljepša radnja... bilo bi odlično Very Happy

– Arthur Conan Doyle
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 4:48 pm

Hellsing anime moraš odgledati, tj. Hellsing Ultimate.
To bar nije problem; vampiri su uvijek golicali maštu ljudima i hranili njihovu paranoju, da se tu svašta. Wink

Anime Star
Anime Star

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 5:03 pm

Moj popis gledanja je nevjerojatan xD Od animea tu su mi ''Serial Experiments Lain'', ''Higurashi No Naku Koro Ni'', ''DtB'', ''Claymore'', ... a da o filmovima i ne govorim xD Svakako, dizajn mi se činio jako interesantnim i, mada nisam fan vampira, mislim da bi moglo biti jako zanimljivo Very Happy

Ako nitko nema nekih dodatnih prijedloga i sugestija... i ako su svi za, mislim da bi moglo oformiti maleni tim za izradu plotlinea? Very Happy

– Arthur Conan Doyle
[Vrh] Go down
roverandom
Moderator
Moderator

Broj postova : 401

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 6:10 pm

Ja ću samo čitat jer suckam u pisanju....

btw, bolje čitaj claymore mangu (nemoj ponovit moju grešku i prvo gledat anime...)

Edogawa Rampo
Anime Star
Anime Star

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 6:23 pm

Da, čuo sam da je manga bolja i opširnija, a i još traje, koliko znam... anime je gotov...

– Arthur Conan Doyle
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator

Broj postova : 742

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 7:55 pm

Anime je gotov jer ne prati mangu u zadnjih nekoliko epizoda, do tada prilično dosljedno prati mangu...

Ketsugōseyo! Hanpatsuseyo!; Chi ni michi onore no muryoku wo shire!
Hado no Kyuujuu: Kurohitsugi!

-We all love Danzo & Yama-jii! <3
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 8:08 pm

Offtopic:
A dokle prati mangu? Jer ATM gledam anime i dobar mi je, ali ako je manga bolja...

OT:
Pa ima nas već. Smile
Onda? Jesmo li blizu dogovora oko teme? Smile

Anime Star
Anime Star

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 8:37 pm

Ima nas i više nego dovoljno Smile Još ako uzmemo u obzir da netko može imati i više likova... izvrsno Very Happy

Pa, kažem, ako nitko nema nikakvog prijedloga, predložio bi da mi se ti (Johnny) i Saiko pridružite u izradi plota s obzirom da vi bolje znate Hellsing anime, a ja ću pomoći oko tehnikalija i ostalih dijelova Very Happy To uredu?

– Arthur Conan Doyle
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   11/3/2013, 9:48 pm

Fine with me. Smile

Iako moram reći da u zadnje vrijeme imam dosta posla oko priprema za maturu i prijemni, tak da baš i nisam online svaki dan. Ali ne brini, moja bujna mašta i ovako radi, bit će produkata, samo će to stizati u velkim intervalima. ^^'

PostajNaslov: Re: Anime Forum RPG   Today at 6:00 am

[Vrh] Go down

Anime Forum RPG
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Otvaranje topica