Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koje mange imate kod kuće?

Go down 
+28
Masuku
House196
fingolfin
Dbk1998
Sovac
SailorRishi
Suzaku Kururugi
roverandom
XxDeadlyCupcakexX
Kodoku
Johnny
ChomeChome
fantasykido
Arrka
Neko-chan
Nao freak
MarinaRaider
kasumi
Rei
Aoi No Yuuki
bornap
extraordinary
Yuki
Sophie
Rima
Aru- chan
Katja-chan
anime freak
32 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime29/8/2012, 9:32 am

Ja ne razumijem zašto vam smeta VAŠ vlastiti HRVATSKI jezik.
Ili vam engleski prvi jezik pa se sramite hrvatskog?
Smeta vam što su mange prevedene na hrvatski(službeni jezik u hrvatskoj,za one koji neznaju)
Je li mi možete reći zašto vam smeta vaš jezik?
Ili niste uopće Hrvati i ne govorite hrvatski,nego ga koristite tek tako jer ga učite u školi.
Ljudi nemojte se ljutit ali ja vas ne mogu shvatit.
[Vrh] Go down
XxDeadlyCupcakexX
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
XxDeadlyCupcakexX


Broj postova : 492
Join date : 15.06.2012
Age : 26

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime29/8/2012, 9:51 am

Spoiler:

meni osobno ne smeta ali neke se rečenice i fraze jednostavno izgube na našem jeziku a na engleskom ne. razumiješ?
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime29/8/2012, 10:08 am

Ma razumijem to sve,ali zar neki moraju dizat baš takvu hajku na prijevod na hrvatski.
Kakav je,takav je,naš je. Very Happy
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime29/8/2012, 10:58 am

Spoiler:
Imas tek 14 godina... mali si jos, al ces jednog dana shvatit. Meni prijevodi na hrvatski nebi smetali da nas jezik nema mutave padeze. Padeze jednostavno ne volim, a kad se koriste na stranim imenima i pojmovima me glava zaboli. Moras priznat da neke stvari jednostavno bolje zvuce i ostave dojam na tebi kad su na engleskom npr. Blade of the Immortal, a neke stvari se nedaju prevest na hrvatski kao BLEACH ili Claymore... izbjeljivac i veliki mac ?
[Vrh] Go down
SailorRishi
Admin
Admin
SailorRishi


Broj postova : 388
Join date : 23.08.2011
Lokacija :

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime29/8/2012, 11:03 am

Spoiler:

ma ne smeta meni hrvatski kao hrvatski.
al mange su drugog mentaliteta i sad kada to prevedes na hr zvuci samo awkward O_o isto ko da thompsona prevedes na engleski, kuzis ne Razz


Zadnja promjena: SailorRishi; 23/9/2012, 7:19 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime29/8/2012, 11:29 am

Spoiler:
Imas tek 14 godina... mali si jos, al ces jednog dana shvatit. Meni prijevodi na hrvatski nebi smetali da nas jezik nema mutave padeze. Padeze jednostavno ne volim, a kad se koriste na stranim imenima i pojmovima me glava zaboli. Moras priznat da neke stvari jednostavno bolje zvuce i ostave dojam na tebi kad su na engleskom npr. Blade of the Immortal, a neke stvari se nedaju prevest na hrvatski kao BLEACH ili Claymore... izbjeljivac i veliki mac ? Sign
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime29/8/2012, 12:31 pm

I meni smetaju padeži kad se spominju imena,ali što možemo. Sad
I meni je isto nekad bolje na egleskom neke rečenice i imena mangi.
Ali opet mi je drago što od mangi koje su općenito jako popularne u svijetu imaju i na hrvatskom.
Da istina imam tek 14 godina,i pročitao sam jako malo mangi,i pogledao jako malo animea(nov sam u tome)
Mange koje sam čitao bile su na engleskom,animei na engleskom i japanskom.
Upravo zato mi je i bila neka draž pročitat mangu na hrvatskom.


[Vrh] Go down
SailorRishi
Admin
Admin
SailorRishi


Broj postova : 388
Join date : 23.08.2011
Lokacija :

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime29/8/2012, 12:54 pm

Ma sve pet ^^
Ugl. radi se o tome kak se covjek navikne i kak kome kaj bolje pase. Ja npr. citam mange na eng i njem i super mi je. Obozavam njem. prijevod i sinkronizaciju al samo zato kaj je njem moj 2. materinji jezik i ono meni je to super. Sto se tice anime, tu gledam samo ili njem dub ili jap. sub...al engl. dub...uffff to mi je koma. Kad sam samo vidla Englesku verziju Kuroshitsuji Koje mange imate kod kuće? - Page 5 813416

ma to covjek kak se navikne....i naravno kaj mu odgovara.

al ipak moram priznat, anime i hr sinkronizacija te prevodenje mangi osobno smatram total fail ^^ ne znam, jednostavno hr mentalitet nije za tak nes i nemrem si zamislit citat na hr jeziku.
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime29/8/2012, 1:06 pm

Spoiler:
Sign na sve osim na Butlera. Je, malo jesu zafelšali s nekim likovima, ali je po meni to natprosječno dobro obavljen posao.
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime16/9/2012, 11:58 am

Evo ja kupio brojeve 5 i 6 od Battle Royale.
Super manga!Pogledao sam film i rekao si da moram kupit mangu.
U Algoritam najesen stižu novi manga volumeni.
Inače što se tiče trošenja dosta sam škrt.Štedim od 6. godine života,od rođendana,božića,svega i svačega se nakupilo para.
Pa sam sad da probijem led izdvojio par stotina pa ću imati finu kolekciju mangi. cheers
[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime16/9/2012, 5:57 pm

Kažeš da je i manga dobra? Film je odličan, ali me nekako manga ne privlači.

Mene malo živcira što u algoritmu nemaju Monster, tj. imali su jednom prvi i drugo volume i nakon toga šipak.
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime16/9/2012, 6:01 pm

Ja sam pročitao Battle Royale knjigu, jako je dobra Very Happy
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime16/9/2012, 6:02 pm

Da i mene to nervira.
Ali valjda će im doć najesen.
I smeta mi što im fali brojeva,npr. idu 2,3,6,8,11...a nema 1.To me živcira.
Manga je odlična!Ako voliš Gantz onda ćeš i Battle Royale.
Manga je još više mature i krvavija i crtež je jako realističan.Meni se sviđa.
[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime16/9/2012, 6:09 pm

Gantz je odličan, toliko mi se svidio da sam ga pročitao dva puta, a nema ni godinu dana da sam ga otkrio.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime23/9/2012, 1:00 pm

Nakon mjesec dana su konacno stigle mange koje sam narucio na netu. Ovo je sada moja cijela kolekcija

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime23/9/2012, 5:31 pm

Imaš HotD! Im jelaous!
Malo sam nešto čitao ali anime mi bolje započinje od mange,manga je u početku prebrza.
Joj blago se vama u Zagrebu,gore u algoritmu imate gomilu mangi,a na webshopu ih ima nešto malo i pola ih je out of stock.Neznam zašto ne stave sve što imaju u webshop.
Rekli su mi da će ih kroz ova 2 tjedna stavit još u ponudu.
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime9/10/2012, 4:14 pm

Evo meni stigli:Claymore 1,2
Attack on Titan 1
I primjetio sam da im je došla Sailor Moon manga XD
Znači moja kolekcija:Bilježnica Smrti 1-6
Claymore 1,2
Attack on Titan 1
Battle Royale 5,6
Kolekcija mi nije velika ali u svakom slučaju pomalo raste.
Iako znam da se može pročitat na internetu želim poduprijet autore i i draže mi je imat u papirnatom obliku,jer svašta se događa,mogu ukinut te stranice sa mangama ili se dogodit katastrofa pa nestane interneta pa gdje ću onda čitat.
Samo je problem sa animeima jer njih nema nigdje za kupit Sad

[Vrh] Go down
House196
Moderator
Moderator
House196


Broj postova : 388
Join date : 24.09.2012
Age : 30
Lokacija : Ispred monitora

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime22/10/2012, 8:43 am

[You must be registered and logged in to see this link.]

Najnoviji dodaci mojoj kolekciji, frisko kupljeni Very Happy
[Vrh] Go down
House196
Moderator
Moderator
House196


Broj postova : 388
Join date : 24.09.2012
Age : 30
Lokacija : Ispred monitora

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime28/10/2012, 7:44 pm

Majko mila nest me krenulo kupovanje mangi... upecao Death note vol 5 i moju novu svjetlu zvijezdu COWBOY BEBOP !!!!! E kako sam poludio dok sam ga ugledao... i sad ponosno stoji na polici u stanu Very Happy
[Vrh] Go down
SailorRishi
Admin
Admin
SailorRishi


Broj postova : 388
Join date : 23.08.2011
Lokacija :

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime28/10/2012, 9:04 pm

lol^^
ja kada pocnem odma kupim barem 40 kom^^
uzas.....kad me jednom copi, nema kraja Razz

[Vrh] Go down
House196
Moderator
Moderator
House196


Broj postova : 388
Join date : 24.09.2012
Age : 30
Lokacija : Ispred monitora

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime28/10/2012, 9:36 pm

XD

Tako treba Very Happy

Uskoro sa ebaya (kad se i sestra odluci za kupovinu) narucujem Blue Exorcist i Fullmetal Alchemist 3in1 volumes 2 i 3, a sljedeci mjesec kad dodju pare za invalidninu kupujem u Algoritmu Ghost in the Shell (kosta 200kn kojih dansa nakon Death Notea i Cowboy Bebopa vise nisam imao)
[Vrh] Go down
Masuku
Anime Star
Anime Star
Masuku


Broj postova : 15
Join date : 01.08.2012

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime17/11/2012, 10:47 pm

evo posto svi stavljaju koje mange imaju pa malo i da ja podjelim :DD

Spoiler:

[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime18/11/2012, 8:03 am

Thumbs up; Bleach

Thumbs down; "Bilježnica" (lol, i danas imam twitcheve kad netko to spomene)
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime18/11/2012, 9:21 am

Odlična kolekcija Wink
Posebno Bleach.
Zašto nemaš 5. broj od Bilježnice?

Više bih volio da su od mangi koje su prevodili ostavili originalnu koricu i naziv,a tekst preveli.
To sam im poslao bio u poruci i rekli su mi da će ubuduće radit tako.
[Vrh] Go down
Masuku
Anime Star
Anime Star
Masuku


Broj postova : 15
Join date : 01.08.2012

Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime18/11/2012, 10:45 am

hahaha i ja sam isto to mislila na pocetku ali kad pogledas Johnny jeftinije su ove na hr. nego na eng. a tako onda mogu kupovati Bleach :DD
Hvala Dbk1998 ma moja frendica se fura na Death note pa joj posudujem da cita , trenutno je na petom broju lol :DD bas me zanima koju ce magu prevoditi nakon Death notea , mislim da bi se ubila ako uzmu Bleach i nazovu ga izbjeljivac Koje mange imate kod kuće? - Page 5 646204 hhaah Bleach je Bleach :DD onda se moja stara kriza kad joj kazem koliko jedna manga kosta :DD e da oni koji ste iz Zagreba fino jos danas na interliber (ako jos niste bili ) kupila neke mange 9 komada sve ukupno za 20 i nesto kn :DD jest da ima puno ljudi i sve to al mos se svasta naci :DD
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koje mange imate kod kuće?
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Mange na prodaju!!!!!
» Koje serije gledate?
» Što vas prvo odbije kod mange?
» Vaše mange
» Zaljublljena u MANGE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: OTAKU CENTRALA :: Manga-
Forum(o)Bir: