Croatian Anime Forum

Početna stranicaPortalRegistracijaLogin

Share | 

Death Note

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
bornap
Anime Warrior
Anime Warrior

Broj postova : 133

PostajNaslov: Re: Death Note   24/9/2010, 6:22 pm

Možeš... naručiti na netu? Iskreno, ne znam druge metode.

Moj Youtube profil
Moj MyAnimeList profil
[Vrh] Go down
Nao freak
Anime Star
Anime Star

Broj postova : 49

PostajNaslov: Re: Death Note   24/9/2010, 6:39 pm

upravo gledam yumm....it\\'s a yu
jedan od naj animea koja sam dosad pogledala
[Vrh] Go down
http://animehrvatska.blog.hr/
iron_pixel
Anime Fighter
Anime Fighter

Broj postova : 95

PostajNaslov: Re: Death Note   24/9/2010, 7:12 pm

Spoiler:

Ma, nema veze. ^^ Skinula sam si kompletne epizode ovdje.

Anime Expert
Anime Expert

Broj postova : 150

PostajNaslov: Re: Death Note   25/9/2010, 7:30 pm

Gledam ga *osmjeh od uha do uha*
Trenutno sam na 15 epizodi, ali poslije nastavljam dalje =)
Btw opening mi je prezarazan
[Vrh] Go down
kaiser9
Anime Fighter
Anime Fighter

Broj postova : 91

PostajNaslov: Re: Death Note   26/9/2010, 5:39 pm

Spoiler:

,i poslije toga anime bas i nije nesto,hoću reći dobar je ali je bio puno bolji sukob između L i Light-a,zakon mi je epizoda 6 ili 7 kada mu je ona žena na tragu,a on na kraju doznaje njezino ime i kad joj kaže da je on kira,to je bilo prejebeno......... Very Happy

Zadnja promjena: Katja-chan; 26/9/2010, 6:54 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : pazi na spoilere,dude!)
[Vrh] Go down
Ai
Anime Star
Anime Star

Broj postova : 23

PostajNaslov: Re: Death Note   8/10/2010, 2:57 pm

Počela sam gledati, a moram nastaviti kad - tad. type, type, type
[Vrh] Go down
httP://ai-love.blog.hr
extraordinary
Anime Expert
Anime Expert

Broj postova : 150

PostajNaslov: Re: Death Note   8/10/2010, 6:21 pm

Spoiler:

Jeeeeej bounce

@ kaiser9:Slažem se...

Draže su mi epizode s L-kunom
[Vrh] Go down
Bunny
Anime Star
Anime Star

Broj postova : 21

PostajNaslov: Re: Death Note   10/10/2010, 11:23 am

Trenutačno čitam mangu, a od animea sam došla do 6. epizode, jer će mi frendica dat sve epizode.
[Vrh] Go down
http://www.fanfiction.net/u/2411915/GingerBunny http://pinkubunn
ChomeChome
Anime Fighter
Anime Fighter

Broj postova : 86

PostajNaslov: Re: Death Note   22/9/2011, 7:26 pm

I fap to this.

Anime Star
Anime Star

Broj postova : 7

PostajNaslov: Ejla   29/11/2011, 6:09 pm

E ...samo da kazem ovaj anime mi je bolji od Naruta i one piece skupa... zao mi je sto je Light na kraju umor jer ja sam bas bio za njega...bi normalan je za razliku od drugih...misa je zakon nije naivna pametna je...samo zaljubljena...i to sto mu je vjerovala spasilo joj je zivot kada je pocela ubijati(prije nego sto ga je srela)...

Ali ima nesto bitnije ko vam je najbolji lik i najdrazi u cijelom animeu... Meni je Naomi ( zarucnica od onog fbi agenta sto je prvi ubijen) to mi je i naj tuzni dio kada ona umire jer je full pametna i zakon neznam kako da vam objasnim...uz to zar vas nije dotako njezin izraz lica kada je shvatila da je on kira...ako niste skuzili pogledajte jos jednom tako prazan tuzan...i jos puno toga ali moracete sami shavatiti msm kako vama izgleda taj izraz ..eto to je moje misljenje

P.S. registriro sam se samo radi ovoga pa da cujem i vas
[Vrh] Go down
PikkuMyy
Anime Star
Anime Star

Broj postova : 5

PostajNaslov: Re: Death Note   4/12/2011, 9:31 am

Plot je dobar (samo mi jos uvijek smeta sto Ohba nije sve isplanirao odjednom vec je planirao chapter po chapter i onda uvede novog lika i skuzi da previse zna i odmah ga ubije u sljedecem chapteru (Naomi Rolling Eyes ) ), ali karakterizacija likova nije dovoljno razradjena (uopce ne znamo L-ovu motivaciju, tek negdje u onom oneshotu koji je nastao dvije godine nakon mange saznamo da je i njemu bilo dosadno). Ipak, tu mi je negdje medju top deset.

Ekranizacija je sjajna, i to pogotovo prvih 25 epizoda kad ide skoro rijec po rijec po mangi (i onda odluce ostatak plota skratiti za vise od pola i nastane smece od druge polovice. -.-). Sjecam se da sam taj tjedan kad sam pocela gledati anime imala ujutro skolu i onda bih gledala sve do navecer i ujutro se dizala u pet kako bih mogla ugurati jos par epizoda prije nego sto krenem u skolu.

Najdrazi lik - Mello. I to bas zato jer su totalno failali s njegovom karakterizacijom pa se stalno mijenja (malo je okorjeli kriminalac, pa se malo ispricava kad mora nekog ubiti, pa je malo sto posto siguran u sebe i planira kako spada, i onda dodje pred Neara i sav je nesiguran i brzoplet) i onda na kraju ispadne najkompleksniji lik. X_x

[Vrh] Go down
SailorRishi
Admin
Admin

Broj postova : 388
PostajNaslov: Re: Death Note   24/5/2012, 2:38 am

Naj anime ever seen!!!!

Light mi je zakon!!!
L mi je uzasno isao na zivce kaj je stalno Lightu smetao^^...i et napokon napisano ime, vec se onaj mali balavac pojavio Suspect
Al eto, ipak se je pokazalo ko je genije, ipak jetrebalo 3 naj detektiva da otkriju Lighta...steta, e da je samo zasutio sekundu, dvije :/
[Vrh] Go down
XxDeadlyCupcakexX
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

Broj postova : 492

PostajNaslov: Re: Death Note   16/6/2012, 3:57 pm

Spoiler:

Light??? Shocked Shocked jooj! on je meni grozan, arogantni, ubojica! Išao mi je baš na živce sa onom njegovom idejom da stvori novi svijet.... mislim, svatko je zaslužio dobiti drugu šansu i taj njegov čin ubijanja ga ne čini ništa boljim od ostalih kriminalaca ,ustvari, čini ga najgorim! Puno mi je draži L i tako mi je žao što ja ubijen Sad
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator

Broj postova : 742

PostajNaslov: Re: Death Note   16/6/2012, 4:50 pm

Spoiler:

I Light i L su genijalni, ali mi je Light ipak bolji ^^

A da je svatko zaslužio drugu šansu... To je diskutabilno... Što je sa onima koji su i drugu šansu protratili?

Ketsugōseyo! Hanpatsuseyo!; Chi ni michi onore no muryoku wo shire!
Hado no Kyuujuu: Kurohitsugi!

-We all love Danzo & Yama-jii! <3
[Vrh] Go down
XxDeadlyCupcakexX
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku

Broj postova : 492

PostajNaslov: Re: Death Note   16/6/2012, 8:02 pm

Spoiler:

Hmm...Dobar si... naime, recimo da je osoba ukrala nešto ili provalila u nečiju kuću, ne bi se trebala odmah ubiti nego za takve osobe postoji zatvor. što se tiče ubojica ja bi ih doživotno zatvorila u ćeliju, jer ako bih ga ja ubila time bi i ja sama postala ubojica, a drugima sudit nije fer. svatko ima život u svojoj ruci, bio dobar ili loš i nije moja stvar kako on sa tim životom postupa... Obrati pažnju na Lightovu najčešće korištenu izjavu o tome da će on stvorit novi svijet i kako bi on postao bog... Pa ne može se on mjerit s Bogom!? I kada bi uspio stvoriti takav "idealni" svijet, on bi postao diktator, kojega bi se svi bojali... type, type, type
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Death Note   16/6/2012, 8:30 pm

Spoiler:

Nije Light nikada ni ubijao takve sitne kriminalce, eventualno je bio koji izdvojeni slučaj, ali nije mu to bio modus operandi, ubijati i takve sitne ribe (to bi bilo i nemoguće, čak i za njega, ubiti svakoga tko je vezan uz neki tako sitan zločin).

Spoiler:

Držanje ljudi u zatvorima je trošak, i to jako veliki. I to je zamjetan teret na proračunu države (ovdje govorim o većim državama kao Japan i SAD, kod nas je to isto zamjetno, ali u postotku manje nego kod njih vjerujem).
A odakle pravo ubojici da oduzme nekom drugom život? Odgovori na to pitanje? ^^

Spoiler:

Po meni, osoba koja bi uspjela iskorijeniti sav krupni oblik kriminala (organizirani i neorganizirani; pljačke, ubojstva, silovanja...) bi zaslužila zahvalnost cijelog svijeta. Diktaturu možda i ne, ali zahvalsnot cijelog svjetskog stanovništa bi zaslužio, definitivno.

[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

Broj postova : 799

PostajNaslov: Re: Death Note   16/6/2012, 8:42 pm

Ovako, za vas oboje; oboje ste i u krivu i u pravu.

Light pretstavlja stereotip; stereotip mladog intelektualca koji ima želju promijeniti svijet.
Svi mi imamo neke svoje mračne porive da činimo zlo radi višeg cija; koliko puta sam ja poželio 10 minuta imuniteta pa da mogu jednostavno smaknuti nekog kamatara, zlostavljača ili jednostavno sadističnu gamad koja muči ljude oko sebe; bezbroj.
Light je jedan od takvih, on je Ryukov pokusni kunić, njegova igračka. Zar biste vi bili drugačiji s tim moćima? Ne, ne biste. Čak je Light to sam dokazao u 4.-7. volumeu (čitao sam ih sve u RL tako da nisam brojao po chapterima) kada sam sebe progoni i pita se koliko je to što taj netko (on sam) radi smisleno i opravdano. Je i nije, prevagu između tog donosimo mi svojom odlukom, odlukom da svoje resurse stavimo u službu svojeg cilja.

Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Death Note   17/6/2012, 11:19 am

Spoiler:

Johnny totalno se slazem s tobom.
Buduci da si ti citao mangu, daj mi molim te reci dali se jako razlikuje od anime. Ja sam gledala samo anime, nisam citala mangu. Npr. to sto si napisao "cak je Light to sam dokazao u 4.-7. volumeu (čitao sam ih sve u RL tako da nisam brojao po chapterima) kada sam sebe progoni i pita se koliko je to što taj netko (on sam) radi smisleno i opravdano"
U anime se uopce ne osjeca da je Lighu bila zao ili da se on pita to sto radi dali je opravdano...
Inace ja citam mange...no ovaj anime mi je slucajno uletio pod ruku, pa sam si mislila zas ne...sad mi je krivo sto sam prvo gledala anime, a ne citala mangu :/
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Death Note   17/6/2012, 11:38 am

Spoiler:

Na boldani dio, koliko se ja sjećam on se propituje u nekim dijelovima u animeu, da li je to što on radi dobro/opravdano...

[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Death Note   17/6/2012, 12:26 pm

Spoiler:

Johnny totalno se slazem s tobom.
Buduci da si ti citao mangu, daj mi molim te reci dali se jako razlikuje od anime. Ja sam gledala samo anime, nisam citala mangu. Npr. to sto si napisao "cak je Light to sam dokazao u 4.-7. volumeu (čitao sam ih sve u RL tako da nisam brojao po chapterima) kada sam sebe progoni i pita se koliko je to što taj netko (on sam) radi smisleno i opravdano"
U anime se uopce ne osjeca da je Lighu bila zao ili da se on pita to sto radi dali je opravdano...
Inace ja citam mange...no ovaj anime mi je slucajno uletio pod ruku, pa sam si mislila zas ne...sad mi je krivo sto sam prvo gledala anime, a ne citala mangu :/
ANime mi je on-hold. Ali mislim da ima malih razlika po onome što sam čuo i vidio.
msm da to ima i u animeu;

(*SPOILER ALERT*)
Kad sam sebi sredi amneziju da se provuče kod L-a kao nevinašce, provodi neko vrijeme s njim loveći sada već lažnog Kiru. Za to vrijeme se upušta u razmišljanje što bi on napravio da ima takve moći te na kraju osuđuje Kiru kao osobu i smatra da on to nebi napravio te to doživljava konačnu kapitulaciju kad se opet dočepa tekice i samo se vrati u killing bitchy machine mode.
(*SPOILER ALERT*)

Moderator
Moderator

PostajNaslov: Re: Death Note   17/6/2012, 12:27 pm

Spoiler:

Na boldani dio, koliko se ja sjećam on se propituje u nekim dijelovima u animeu, da li je to što on radi dobro/opravdano...
Dap, to je kod onog dijela s tortom:
L: "Wait, let me guess, you're annoyed because I'm the only one eating cake ATM, am I right?" xD
Sad premotaj 30s-minutu prije početka rečenice i gledaj.

Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Death Note   17/6/2012, 8:55 pm

cek cek....sad san confused Shocked
Ovak mozda sam ja drugacije interpretirala anime neg ostatak od vas. pa ajde sad cu od pocetka objasnit kak i kaj mislim- jel mi ovo sad ne da mira.

Ja ni u jednom trenu nisam imala feeling da je Lightu zao kaj radi i da se koleba dali je ono sto radi ok ili ne. Onaj dio sa amnezijom je napravio samo radi toga zato sto je trebao oslobodit Misa-Misa-u, jel je njemu Ren zaprijetila da ako nju ne spasi ce ona ubit njega. Al naravno L je super detektiv i da je Light imao sjecanje na proslost tj. u to vrijeme bio pravi Light, L bi ga odma razotkrio. Zato je smislio taj plan kako oslobodit Misu te spasit svoju kozu. Ja sam na pocetku isto mislila ono wow, pa u njemu ipak ima "duse" al kad je opet dobio biljeznicu u ruke i pretvorio se u pravog Lighta..te su onda prikazali kako se uopce to desilo, stvaranje plana oko vlasnika DN, amnezija itd...onda sam u biti skuzila da se on nije kolebao, nego njegova fabulouse inteligencija je stvorila taj plan. Opcenito to me i najvise fascinira kod Raite.
Johhny ti si napomenuo da je njega DN stvorila onakvog kakvog je, tu se slazem s tobom 50:50. Je da istina, uz DN je postigao moc i postao je opsjednut knjigom. Kao sto je jednom rekao Ryuk "da onaj koji je opsjednut knjigom...." ostatak citata sam zaboravila-.-..ugl sta ocu rec da je ta knjiga na njega djelovala kao urok. No i unatoc one scene s tortom ("Wait, let me guess, you're annoyed because I'm the only one eating cake ATM, am I right?")....nisam nikada izgubila cilj pred ocima tj. zakljucak da se je kolebo....uvijek sam imala i dalje onaj feeling da Light duboko u sebi trazi istinu, tj. kao da pokusava naci pravog Lighta. Zbog njegove abnormalne inteligencije te karaktera on bi kad tad presao na "dark side" , sad s knjigom ili ne.

Ljudi ovo je samo moja interpretacija anime....
Johhny ono sta si sve do sad opisao ima i u anime.
[Vrh] Go down
roverandom
Moderator
Moderator

Broj postova : 401

PostajNaslov: Re: Death Note   17/6/2012, 9:24 pm

Ma Yagami Light je noob u usporedbi s Lelouchom kad je u pitanju mijenjanje svijeta xD

SailorRishi
Admin
Admin

PostajNaslov: Re: Death Note   17/6/2012, 9:45 pm

Ok, da mozda je, al ovdje upravo pricamo o DN Wink
[Vrh] Go down
roverandom
Moderator
Moderator

Broj postova : 401

PostajNaslov: Re: Death Note   17/6/2012, 10:08 pm

Znam, zezam se malo..

Nadam se da oni koji nisu gledali DN ne zalaze u ovaj topic..

Al da, ja sam za ono stajalište: ako ubiješ ubojicu isti si kao on. Što znači da se Light zapravo žrtvuje čineći svijetu uslugu (sve grijehe na sebe prebacuje) možda i nesvjesno.. Al nakon re-watcha ću više znat. Sad sam na 14-oj epizodi.

Sponsored content

PostajNaslov: Re: Death Note   Today at 10:01 pm

[Vrh] Go down

Death Note
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next