Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Manhwa

Go down 
+6
XxDeadlyCupcakexX
Dbk1998
Arrka
Johnny
fingolfin
Eevee357
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Eevee357
Anime Warrior
Anime Warrior
Eevee357


Broj postova : 100
Join date : 20.03.2012
Age : 28

Manhwa Empty
PostajNaslov: Manhwa   Manhwa Icon_minitime6/5/2012, 7:44 pm

Manhwa (Korean pronunciation: [manɦwa]) is the general Korean term for comics and print cartoons (common usage also includes animated cartoons). Outside of Korea, the term usually refers specifically to South Korean comics.[1] The term, along with manga, is a cognate of the Chinese manhua. Manhwa were inspired by classic Asian arts, especially Chinese[2]


The first woodcut manhwa, published in 1908.Manhwa has been influenced by the dramatic modern history of Korea, resulting in a diversity of forms and genres,[citation needed] including a mainstream style same as manga. Distinctive manhwa can be found in editorial comic strips, artistically-oriented works, and webcomics serials.

(copy-pejstano sa wikipedije jer smo si prelijeni da objasnimo svojim riječima ^^ )

Dakle, jel itko čita koju manhwu? Kakvo je vaše mišljenje o njima? Smile

Ja trenutačno čitam
Pinocchia (neka vas ime ne zavara, priča je vrlo interesantna i crteži lijepi, duhovito jer je glavni lik idiot Razz ...i nema veze sa Pinokijom),
One winter (prequel Pinocchia),
Girls of the Wild`s (Choi Dal Dal FTW!, škola u kojoj su borilačke vještine na prvome mjestu je nakon godina upisivanja samo cura postala co-ed i naravo, upisao je samo jedan dečko, if that doesn`t seem like harem >.>),
Need a girl (priča o 3 perva koja u društvo hmmmm...prime? neeeee, prisile (that`s the word! Very Happy ) normalnog dečka jer su saznali da je 100 dana imao curu, jedna od boljih manhwi koje sam počela čitati, mogu samo preporučiti, jako je duhovito, iako je "možda" ipak više prilagođeno za dečke ...pošto je poprilično ecchi ), i
Can`t See Can`t Hear But Love (simpatična priča o ljubavi između slijepca i gluhe djevojke)
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime6/5/2012, 8:43 pm

Pročitao sam onu warcraft manhwu koju je izdao algoritam, a čitam još od manhwi: Transfer Student Storm Bringer i Transfer Student Storm Bringer Reboot. Ova dvije manhwe koje čitam su jako dobre ^^
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime6/5/2012, 8:48 pm

čini se fora Smile

Ovo iz "Need a girl" mi je jako poznato, ali neću sad o tome xD

Kad ovo što sad čitam malo dovedem u red (To LOVE RU Darkess - Momo FTW! xD and Rosario to vampire 2 - zajebi meksičke sapunice i to što sam muško, ponosno sam cvilio na infici kad sam predzadnji izašli chapter), ak.k.a. kad nadoknadim mjesec-dva nečitanja, i kad školu malo sredim, onda ću isprobati ovo Smile

Tnx na temi i ideji Very Happy
[Vrh] Go down
Eevee357
Anime Warrior
Anime Warrior
Eevee357


Broj postova : 100
Join date : 20.03.2012
Age : 28

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime7/5/2012, 2:07 pm

Spoiler:

Malo sam preletila Transfer studenta i možda ga pročitam preko ljeta kad budem imala više vremena Smile
Za sad je stavljenu na listu čekanja (quantity- it`s over 9000!!! Very Happy )

@johnny- Nema problema, već duže vremena sam željela dodati ovu temu ali sam imala previše posla sa školom -.-
Need a girl je predobra manhwa i mislim da će ti se svidjeti ^^ Crtež je na početku (prva 2 chaptera) dosta karikaturan ali se odmah nakon toga poboljša, prikazano je iz svačijih perspektiva, cure su simpatične i zabavne, a dečki... (izuzet "normalnog") ...recimo... posebni Laughing
Nije nikakva sramota, ja sam se gotovo nikad ne rasplačem kod tužnih scena u animeima ali se redovito rasplačem kod zadnje epizode (proklete emotivne pjesme i moji kromosomi T.T)
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime7/5/2012, 2:34 pm

Spoiler:
Ma, posebniji od ljudi koji idu u MIOC ne mogu biti xD
Trebaš jednom doć u razgledavanje, zaista nas ima svakakvih (za porimjer; moji frendovi: trknuti malo sporiji DJ i producent (lolicon), flegmatični super-trooper gamer (Maid fetish), gitarist koji se bavi maketarstvom (well, let's say he's normal), punkerica budući diktator (sadistica), metalac teoreetičar zavjera..., jel treba još? xD )

Ma, ljudi u HR su primitivci pa to nekima izgleda glupo.
Zadnja epizoda uvijek ostavlja neki gorki okus i melankoliju, ali je zato to finalni pečat prekrasne uspomene.
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 28

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime7/5/2012, 3:17 pm

Spoiler:

Odmah sam ja znao da vi iz MIOC-a niste normalni hahahaha xD
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime7/5/2012, 3:23 pm

Spoiler:
We're crazy'n'proud of it. Very Happy

A tek naši tulumi...uh! Very Happy
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime7/5/2012, 3:27 pm

Spoiler:

Nadaj se da ne upoznaš nas sa pravnog fakulteta onda xd

@Eevee357

Transfer student je jako dobra manhwa, pročitaj kada stigneš. A i ja ću vjerojatno kada uhvatim malo vremena pročitati neke od manhwi koje su navedene Very Happy
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 28

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime7/5/2012, 5:55 pm

ma svi smo mi ludi na neki način xD Manhwa 13493
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime7/5/2012, 6:19 pm

mene mnogi proglase ludim vec kad im kazem da volim anime i mange ?
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime8/5/2012, 5:12 am

Spoiler:
BOG I HRVATI!!!
(tko nije skužio, sarkazam)
[Vrh] Go down
Eevee357
Anime Warrior
Anime Warrior
Eevee357


Broj postova : 100
Join date : 20.03.2012
Age : 28

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime8/5/2012, 12:21 pm

@johnny moji su u usporedbi s tvojima još i normalni xD Ali zato sam ja izgleda kombinacija svih ovih tvojih tako da nadoknađujem njihov nedostatak ...recimo... karaktera x)

@House196- I feel your pain T.T Kad sam počela čitati i korejske stripove skoro su mi pozvali egzorcista xD (...but he never had a chance Razz )
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime8/5/2012, 1:48 pm

Spoiler:
Ma to se nemre opisati.
Kad netko na boci istine tjera curu da ga behandla ala maid cijelu večer i da ona u tome gušta, kad shvatiš da si cijelu večer s nekim raspravljala o teoriji zavjere oko rušenja Blizanaca u NY, kad pri organizaciji partyja nemreš spomenuti riječ kondom a da netko ne prasne u smijeh, kad neko curi u koju je zateleban za rođendan pokloni paket papirnatih maramica...znaš da si u MIOC-u!!! xD
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 28

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime8/5/2012, 2:08 pm

Spoiler:

čini se da imate lijepe zanimacije tam u MIOC-u xD
[Vrh] Go down
Eevee357
Anime Warrior
Anime Warrior
Eevee357


Broj postova : 100
Join date : 20.03.2012
Age : 28

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime8/5/2012, 5:33 pm

Spoiler:

Nije loše Very Happy Moram primjetiti da je ovo bila izrazito romantična gesta sa maramicama :`) Sigurno ih još i dan danas čuva kao dragu uspomenu, ahhh Manhwa 328145
Ali... Manhwa 819449 kad netko na istini ili izazovu dobije zadatak da otpleše striptiz koristeći prijatelja kao štangu, kad cura za rođendanski dar dobije komplet grudnjak i tange te paket kondoma te taj prijatelj koji je to poklonio prosljedi dar njenom dečku koji je sjedio blizu nje, kad te oko 4 ujutro na proslavi Nove godine zamole da im pokažeš očnjake jer ti ruke imaju temperaturu blizu nule te te optuže za vampirizam, kad isto u tako nekakvo vrijeme na ekskurziji dečki iz susjednog razreda nabrajaju curi koja povraća u WC-u (da ne bude zabune, popila je previše soka...ili ne ^^) hranu od koje ti još više pozlije i prijateljica te čeka vani da te uslika nakon riganja,... to je moja gimnazija <3 xD
Vrlo smo složni ^^
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime8/5/2012, 6:15 pm

Znam da sad totalno odstupam od glavne teme al ovo je dobar primjer o tome kako ljudi gledaju na Mange...
Lutam tako ja sa svojom Okāsan i Onēsan (koja ce mi pomoci povecati moju manga kolekciju jednom kad zavrsi skola (DAMM YOU GIMNAZIJA ČAKOVEC Manhwa 248129 )) po Kauflandu. Ja polumrtav nakon 2 sata hodanja po gradu i neuspjesnog shopinga Manhwa 646204 ... dodjemo do djela sa novinama i u svim tim papirima ja ugledam knjigu na kojoj pise manga mania Shocked Shocked ja sav u shoku uzmem mangu, provirim unutra study a kad ono prevedeno na hrvatski Manhwa 577842 odustajem... i kako se mi priblizavamo kasi tako mene sve vise vuce da ipak kupim tu jednu jedinu mangu... vidi moja Okāsan da sam sav zamisljen i pita me sto je... ja lijepo odgovorim da sam vidio mangu ali je prevedena na Hr pa se sad dvoumim sto cu. I u tom trenutku moja stara meni zabaci IM GOING TO KILL YOU pogled Manhwa 655782 i kaze sva ljuta"Samo se ti dvoumi!!! Hajde idemo!!!!" Manhwa 655782
Ja sam stvarno bio siguran da ce me ubit... btw Manga se zove Balada o Janjetu (Hitsuji no Uta odnosno Lament of the Lamb)
u medjuvremenu sam ju vec pronasao na netu i ako mi se svidi cu je definitivno nekako nabaviti pa makar bila na Hrvatskom Manhwa 819449
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 28

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime8/5/2012, 7:43 pm

Spoiler:

hahahaha nemaš sreće xD starci su odmah prvi koji će neš kritizirati Manhwa 64187 što se mene tiće manga ko manga al bolje na stranom jeziku xD btw sretno u nabavku Manhwa 80831
[Vrh] Go down
Eevee357
Anime Warrior
Anime Warrior
Eevee357


Broj postova : 100
Join date : 20.03.2012
Age : 28

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime9/5/2012, 3:38 pm

Spoiler:

Moji roditelji bi ovako reagirali prije par godina dok su mislili da je ovo ludilo za svime Japanskim samo faza, ali su sada već odustali ^^ (gledam animee ponosnih 11 godina, ali 5 godina intenzivno Very Happy )
Sada me samo zezaju na foru "šta opet čitam te kineze" ili me poteraju učiti povijest jer ju prezirem iz dna duše -.-
Sigurna sam da će i tvoji na to gledati opuštenije nakon nekog vremena Smile

Odustala sam od kupovanja bilo kojeg naslova na hrvatskom jer sam uspoređivala skeniranu verziju Negime na kompu i hrvatski prijevod i nije mi baš sjeo o.o" Puno izostavljenih rečenica, poneki neispunjeni oblačići, nezgodni prijevodi njnjnj... Držim se mangi na engleskom! Very Happy
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime10/5/2012, 12:43 pm

Spoiler:
Nije loše Very Happy Moram primjetiti da je ovo bila izrazito romantična gesta sa maramicama :`) Sigurno ih još i dan danas čuva kao dragu uspomenu, ahhh Manhwa 328145
Ali... Manhwa 819449 kad netko na istini ili izazovu dobije zadatak da otpleše striptiz koristeći prijatelja kao štangu, kad cura za rođendanski dar dobije komplet grudnjak i tange te paket kondoma te taj prijatelj koji je to poklonio prosljedi dar njenom dečku koji je sjedio blizu nje, kad te oko 4 ujutro na proslavi Nove godine zamole da im pokažeš očnjake jer ti ruke imaju temperaturu blizu nule te te optuže za vampirizam, kad isto u tako nekakvo vrijeme na ekskurziji dečki iz susjednog razreda nabrajaju curi koja povraća u WC-u (da ne bude zabune, popila je previše soka...ili ne ^^) hranu od koje ti još više pozlije i prijateljica te čeka vani da te uslika nakon riganja,... to je moja gimnazija <3 xD
Vrlo smo složni ^^ OK, sad zadnja salva bisera iz MIOC-a jer ako odem predaleko neki bi me ljudi mogli ubiti ili početi pisati moje bisere (don't worry, nitko odavde, ali imao sam i ja svojih.../khm/ situacija):
1) Striptiz: jedan rođendan ne prođe bez toga da zgodna polovica ne mora plesati striptiz. Mene je na zadnjem dopalo ovo:
[You must be registered and logged in to see this link.]
(I'm getting leather pants xD )

2) Frendica: "Sve što mi dragi ljudi poklone stavljam na zid iznad kreveta."
/Frend vadi kondom iz novčanika/
Frend: "Poklon." Very Happy
Frendica ga dns ima na zidu u sobi.

3) Želja za rođendan jedne frendice: "Pls daj mi da ti kušam krv!" Very Happy

4) Cijeli razred ode u Bakagu na jednu večer (sranje od kluba, ali eto). Izvjesni čovo stoji pred klubom i pijucka random žesticu. Prilazi mu naša bivša kolegica (let's put it this way, she looks like this, more or less: [You must be registered and logged in to see this image.] ) i počnu razgovarati, jedna cuga, dvije.... Uzima ga za ruku i vuče ga unutra da plešu. Otprilike tad kreće srbija na najjače.
On:"Sry, ali na ovo ne mogu plesati, možda neki drugi put." pozdravi se i ode.
Crowd stare: -.- 0.o O.O
[Vrh] Go down
Eevee357
Anime Warrior
Anime Warrior
Eevee357


Broj postova : 100
Join date : 20.03.2012
Age : 28

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime12/5/2012, 8:28 am

Spoiler:

Ako premineš pod takvim pretpostavkama, svakih godinu dana ću ti staviti ružu na forum... svake dvije godine... svakih pet... svakih deset ... mislit ću na tebe Razz (skužit ćeš ako si gledao American Dad-a, sad ne mogu naći taj dio)

Hahahaha, jedan od boljih videa na youtubeu, Shut up, i`m Lady Gaga >.> Imam na mobitelu, sad samo još treba pričekati neku proslavu muahahaah Twisted Evil ako su mogli plesati na metal verziju Bad Romance, ovo će već nekako proći Smile

Bila je i takva slična situacija s kondomom i kod mojih xD
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime12/5/2012, 9:10 am

Spoiler:
aww x3
Ma, žilav sam ja, ali opet, ima ljudi koji bi me mogli ubiti Razz

I feel violated since that day xD

Offtopci:
kad smo kod metal prerada popa, evo moje najdraže još od osnovnjaka:
[You must be registered and logged in to see this link.]
(Yuri will rule all! x3 )
[Vrh] Go down
Eevee357
Anime Warrior
Anime Warrior
Eevee357


Broj postova : 100
Join date : 20.03.2012
Age : 28

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime12/5/2012, 8:07 pm

Spoiler:

Ccccc, čuj ti njeg- ode offtopic, nismo ni sa ovim razgovorom o biserima pričali o wait for it... *looks whats the name of this topic... ahaaaaaa* manhwama xDD

I can feel your pain T.T (damn, jel ovo sad zvučalo bolesno? O.o ...just ignore and hope nobody sees it...)

Meni se ta pjesma sviđala i u normalnoj verziji, ali sve bolje zvuči uz električnu gitaru cheers ... *gleda šta se još nudi sa strane* well, šta je ovo- muška verzija :DDD
I can die in peace now Manhwa 233140

Nego- da ostanem na topicu pa da bar mene ne poteraju sa foruma- u Need a girlu se školski trener pojavio u kratkim hlačama sa natpisom Cro Cop, te se u jednom chapteru čak vidio Yugi iz Yu-Gi-Oh!-a. How awesome is that? Very Happy
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime30/5/2012, 1:16 pm

Pročitao Girls of the Wild`s sve što je do sada izašlo, čeka se novi chapter sada xD

Nije loša manhwa, iako ima i dosta teških trenutaka (jer je drama, jel'te), no ima i dosta komičnih trenutaka xD
[Vrh] Go down
Eevee357
Anime Warrior
Anime Warrior
Eevee357


Broj postova : 100
Join date : 20.03.2012
Age : 28

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime30/5/2012, 6:11 pm

Spoiler:
Ja sam obično izbjegavala drame jer me smaraju takve situacije u kojima glavni likovi ne mogu preuzeti nekakvu kontrolu nad događanjima, ali Girl`s of the wilds se pokazala kao dobar gemišt drame i komedije, doima mi se dinamičnije nego što bi bila manga verzija a i ima veliki plus što je svaki chapter u boji Smile

Neego, jel već imaš favorita među likovima?
Meni je najdraža Choi Dal Dal, preslatka je s tim ušima (to bi trebale biti tigrove, jel? :3)
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime30/5/2012, 7:06 pm

Da, Choi Dal Dal rula, a i ona koja boksa je isto cool xD

Svađe između nje i Choi Dal Dal su urnebesne xD
[Vrh] Go down
Sponsored content





Manhwa Empty
PostajNaslov: Re: Manhwa   Manhwa Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Manhwa
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: OTAKU CENTRALA :: Manhwa-
Forum(o)Bir: