Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tema za preporuke

Go down 
+16
sensei_goran
jugemxjugem
Tenkista
House196
shiyuma
kikilooo
Dbk1998
SailorRishi
anime_rules
Smak
Johnny
ecimir
roverandom
XxDeadlyCupcakexX
Sovac
fingolfin
20 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime21/6/2012, 11:14 am

U ovoj temi možete tražiti preporuke za neki anime, ukoliko niste sigurni što bi dalje gledali... A naravno možete i davati preporuke za neke must see stvari...

Po meni (od stvari koje sam do sada odgledao), must see bi bilo:
Death Note; Code Geass, Durarara; Kara no Kyoukai; Bakemonogatari.





[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime22/6/2012, 7:40 pm

Spoiler:

S boldanim se slažem (Kara no Kyoukai nisam gledao). Uz to bih preporučio Tengen Toppa Gurren Lagann (over the top anime done right), Berserk (jedna od legendi, upozorenje poprilično krvavo), Baccano (preteča Durarara koju osobno smatram boljim), Black Lagoon (odlična akcija).
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime22/6/2012, 7:55 pm

Spoiler:

Sa boldanim se slazem samo napola... pocelo se sjajno ali nakon onog u 8. epizodi sam prestao gledat... Mislim da znas o cemu pricam
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime22/6/2012, 7:58 pm

Spoiler:

Odgledaj Kara no Kyoukai, nećeš požaliti ^^

Iskreno, meni je od Berserka bolji Claymore...

[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime22/6/2012, 8:04 pm

Spoiler:

True dat cheers

[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime22/6/2012, 8:16 pm

Spoiler:

Tu ćemo se razići u mišljenjima. Gledao sam i Claymore, ali on jednostavno nema tolko razvijene likove i emocije po meni. Dobar je, ali mi fali dubine naspram Berserka. Što se tiče TTGL-a to o čemu ti pričaš mu samo brojim u pozitivne strane, baš zato što mi je to nešto značilo, a nije mi bilo svejedno.
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime22/6/2012, 10:43 pm

Spoiler:


Slažem se da su likovi razvijeniji i bolje razrađeni u Berserku... Ali u cjelokupnoj ocjeni, ipak mi je Claymore malo bolji ^^
[Vrh] Go down
XxDeadlyCupcakexX
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
XxDeadlyCupcakexX


Broj postova : 492
Join date : 15.06.2012
Age : 26

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime23/6/2012, 12:23 pm

Spoiler:

Slažem se da su likovi razvijeniji i bolje razrađeni u Berserku... Ali u cjelokupnoj ocjeni, ipak mi je Claymore malo bolji ^^
Ma Claymore je super Tema za preporuke 80831 , iako ga još nisam pogledala do kraja.
[Vrh] Go down
roverandom
Moderator
Moderator
roverandom


Broj postova : 401
Join date : 14.04.2012
Age : 30
Lokacija : Slatina

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime23/6/2012, 12:46 pm

Spoiler:
Ma Claymore je super Tema za preporuke 80831 , iako ga još nisam pogledala do kraja.
KREAA KREAAA.... Jedino me to smetalo malo xD Al odličan anime, također preporučam.

+još preporučam Cowboy Bebop (klasik) i Samurai Champloo.
[Vrh] Go down
http://www.last.fm/user/pro_rok
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime23/6/2012, 12:57 pm

Eh da, Raki je bio naporan na dosta dijelova...

A Cowboy Bebop sam zaboravio >.>
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime9/7/2012, 7:41 pm

Danas sam do kraja odgledao Highschool of the Dead i sad me uhvatio zombie fever. Za pocetak se bacam na Resident Evil (steta sto nema nikakvu anime adaptaciju), a nakon toga bi mi dobro dosao neki zombie killer anime.

Preporuke ???
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime9/7/2012, 7:44 pm

Ne znam za anime (ustvari, mislim da nema baš nekih animea u kojima su zombiji prikazani kao u HotD-u ili Resident Evilu), ali od mangi imaš: Cradle of Monsters sa nečime sličnim zombijima i čujem da je "I Am a Hero" odlična stvar sa zombijima.
[Vrh] Go down
ecimir
Anime Fighter
Anime Fighter
ecimir


Broj postova : 79
Join date : 21.09.2012
Age : 34

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime21/9/2012, 10:18 pm

Može meni jedna preporuka? NIsam pogledo niš dobro u zadnje vrijeme.
Evo link za anime što sam pogledo i kak sam ih ocijenio
[You must be registered and logged in to see this link.]
Volim ozbiljnije stvari sa dobrom pričom i zanimljivim likovima. Žanr mi nije važan ali ne preferiram komedije i slice of life žanr.
Ako je neko pogledo nešto što nije na mojoj listi a smatra da je dobro i vrijedno pogleadt neka odgovori,
Hvala unaprijed
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime21/9/2012, 10:22 pm

Spoiler:

COWBOY BEBOP i DEADMAN WONDERLAND

how the hell did that land on the dropped list ???
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime21/9/2012, 10:40 pm

Definitvno odgledaj Baccano! mislim da će ti se svidjeti Very Happy

Pogledao sam ti To-watch listu i mislim da ti se neće svidjeti Ao No Exorcist (imam takav feeling, meni nije bio ništa posebno, a vidim ti si puno stroži sa ocjenama prema animeima od mene, tako da...), radije nego Jormungand odgledaj Black Lagoon (koji je stariji i bolji po meni)...

Još bi ti preporučio Claymore ako voliš mračniju atmosferu i dobru akciju i borbe. I Berserk naravno, Berserk možemo definirati kao starijeg brata u odnosu na Claymore....

@House
Meni isto Deadman Wonderland nije bio ništa posebno, manga mi je bila puno bolja od animea, isto tako i Ao no Exorcist...

[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime22/9/2012, 7:49 am

Hmm:

Asura Cryin' - poluozbiljno, nije čisti SoL, ali s takvim brojem flashbackova isl., ostavlja takav dojam, a anime je sam po sebi interesantan (low priority)

Lucky star - well...sve samo ne ozbiljno, ali se radi o odličnoj slice of life komediji s interesantnim, ijako relativno površnim, likovima (high priority)

Denpa teki na Kanojo - zanimljiv anime, nez gdje bih ga stavio po žanru, ali kriterij o dobroj priči, zanimljivim likovima i ozbiljnosti su ispunjeni (high priority)

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu - zanimljiva slice of life komedija, tek sam počeo, ali mi se čini jako zanimljiva stvari (medium priority)

Angel beats - metafzička SoL-like humoristična drama, jako lijepo izveden, dirljiv anime s odličnim likovima (high priority)

B gata H kei - hmm...seinen ecchi komedija, likovi (protagonistica) su lijepo napravljeni, priča sama po sebi ne drži vodu koliko je izvedba dobra, tj. komedija je praktički iz prvog lica pa cjelokupni dojam ide gore. However, anime na prvu loptu izgleda malo djetinjasto (medium priority)

(high priority - must watch, medium priority - tople preporuke, low priority - ako uhvatiš vremena)
Pridružujem se prijedlogu za Cowboy bebop, fenomenalna stvar.

Toliko od mene. Smile
[Vrh] Go down
ecimir
Anime Fighter
Anime Fighter
ecimir


Broj postova : 79
Join date : 21.09.2012
Age : 34

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime22/9/2012, 10:38 am

Cowboy Beebop nisam nastavio gledat jer ne volim anime sa ne vezanim epizodama, Claymore i Berserk ne želim pogledat jer nisu završeni (tj. prate mangu do nekog dijela) jer će mi se dogodit da ću morat čitat mangu do kraja kao što je bilo sa Elfen Lied. Baccano i Jormungand sam stavio na plan to watch i pogledat ću ih svakako. Što se tiče Deadman Wonderland , pogledo sam do pola i bio mi je naporan, bezumno nasilje, iritantni likovi i ona ženska neka glupača sa supermoćima i do ušiju zaljubljena u glavnog lika... Jedino što mi se svidjelo je odličan soundtrack. Budem bacio oko na ostal prijedloge.Hvala
[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime23/9/2012, 8:42 am

Nakon Baccana! pogledaš i Durarara!! koji je po meni nešto slabiji, ali je i jednostavniji za shvatiti i manje brutalan.

Jedan od novijih koji mi je dobar, a nitko ga ne spominje Tiger & Bunny dođe ti na buddy-buddy superhero priču.

Jedan odlična koji uvijek zaboravim spomenuti je Eden of the East, dođe na nekakv triller-akciju, ali dosta lighthearted.

Što se tiče trilera uvijek možeš ppgledati Monstera. Nisam gledao anime nego sam pročitao mangu, ali je manga više-manje direktno prenesena.

I to je to zasada već ionako imaš dosta puno to watch listu.
[Vrh] Go down
ecimir
Anime Fighter
Anime Fighter
ecimir


Broj postova : 79
Join date : 21.09.2012
Age : 34

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime29/9/2012, 6:43 pm

Monstera sam pogledo i bio je odličan ali sam se silno razočarao na kraju jer sam cijelo vrijeme očekivao nešto epskli a ništa bitno se nije dogodilo.
[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime29/9/2012, 6:47 pm

Oće to kod Urasawinih mangi da završetak nije ravan ostatku.
[Vrh] Go down
ecimir
Anime Fighter
Anime Fighter
ecimir


Broj postova : 79
Join date : 21.09.2012
Age : 34

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime6/10/2012, 1:41 pm

Pogledao sam Denpa teki i svidjelo mi se sve osim neobjašnjive mentalne povezanosti između dva glavna lika, šteta što je tako kratko. Lucky star mi izgleda djetinjasto kao i Suzumiya.
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime6/10/2012, 4:41 pm

Povezanost=she's crazy xD

Lucky i Haruhi su kultne stvari, tu nema voliš/ne voliš.
[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime6/10/2012, 7:01 pm

@Johnny

Ja se baš i ne slažem, to što je kultno nije apsolutno nikakvi razlog da ga voliš po defaultu, a s time još manje razloga da se tjeraš da ga gledaš ako ti se ne sviđa.

@ecimir

Jesi li to zaključio nakon što si probao gledati ili na dojam bez gledanja. Ako si probao u redu je da ti se ne sviđa, ali ako nisi prvo probaj pa donosi zaključke.
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime6/10/2012, 8:37 pm

Ma ne kažem da se mora voljeti, već je "voliš/ne voliš" u smislu da zaslužuje respect zbog značaja. Kao neko umjetničko djelo koje ti je gadno ali ga ne nazivaš glupošću jer po svojem značaju ono to nije.
[Vrh] Go down
Smak
Anime Warrior
Anime Warrior
Smak


Broj postova : 140
Join date : 06.08.2012

Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime7/10/2012, 10:35 pm

Da se priključim topicu s nekoliko mojih mišljenja.
Evo moje osobne must watch liste/preporuke za svakog anime fana:
Neon Genesis Evangelion - Za sve koji su ga pogledali sve je jasno, ili nije? Kontroverzan, osporavan te nekonvencionalan kraj (čak i za anime) je poprište debata zbog kojeg se lome koplja čak i danas. Meni osobno, NGE do zadnje dvije epizode ( obavezno pogledati s dodatne dvije epizode End of Evangelion-a) mi se nije činio kao pretedent za tu titulu "najosporavanijeg" te samim time najzvučnijeg animea do dana današnjega ( malo subjektivnog dojma Smile). Ali što sam doživio u te 2+2 epizode nikada neće biti zaboravljeno.
Akira - Anime od čega je sve počelo? Čak i ako nije, cyberpunk atmosfera ovoga djela me je nepovratno vezala za tu mračnu viziju budučnosti s kojom se može usporediti samo remekdjelo Ghost in The Shell.
Paprika - Neznam kako da objasnim, ali ovaj anime jednostavno ima NEŠTO! Je li to totalno uvrnuta, bizarana i komična radnja ili glavni lik, možda glazba te svijet u kojem se radnja odvija? Nebitno. Ima ono nešto vrijedno gledanja.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Tema za preporuke Empty
PostajNaslov: Re: Tema za preporuke   Tema za preporuke Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Tema za preporuke
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Tema za Božić

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: OTAKU CENTRALA :: Anime-
Forum(o)Bir: