Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Anime konvencija?

Go down 
+2
Johnny
KimikoNakashima
6 posters
Autor/icaPoruka
KimikoNakashima
Anime Star
Anime Star
KimikoNakashima


Broj postova : 2
Join date : 04.08.2012
Age : 28
Lokacija : Hrvatska

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 2:04 am

cijelo vrijeme slušam o Anime konvencijama koje se odvijaju svugdje u svijetu i mislim da bi i mi trebali imati. bilo bi lijepo jednom godišnje se okupiti i zabavljati s ostalim ljubiteljima Anime. wheee!!! jesam jedina koja razmišlja o tome??
[Vrh] Go down
https://twitter.com/iCrystalMeth
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 7:03 am

KimikoNakashima je napisao/la:
cijelo vrijeme slušam o Anime konvencijama koje se odvijaju svugdje u svijetu i mislim da bi i mi trebali imati. bilo bi lijepo jednom godišnje se okupiti i zabavljati s ostalim ljubiteljima Anime. wheee!!! jesam jedina koja razmišlja o tome??
Nope, ali treba volje za to organizirat.
Ja, recimo, nisam uspio org da se bar veći dio nas nađe na običnoj kavi ili igri Rizika, ne želim ni zamišljati koliko bi posla i natezanja bilo za nešto takvo.
[Vrh] Go down
Suzaku Kururugi
Power Otaku
Power Otaku
Suzaku Kururugi


Broj postova : 224
Join date : 01.07.2012
Age : 39
Lokacija : Zagreb,centar

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 7:22 am

Slažem se u potpunosti.Treba volje i organizacija dobra
[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 7:31 am

A lijenost i mali broj aktivnih vlada.
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 10:16 am

Pa ideja i nije losa al... ak se uzme u obzir da je u RH anime jos poprilicna enigma, posjecenost bi bila nikakva i nekako mi se cini da bi podiglo vise prasine od splitske gay parade
[Vrh] Go down
SailorRishi
Admin
Admin
SailorRishi


Broj postova : 388
Join date : 23.08.2011
Lokacija :

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 12:36 pm

uuu anime con u hr?
ju ar kiding me luppp!

ljudi nemate vi pojma koliko truda i novaca je potrebno za to. da ne govorim o izlagacima itd...
prodaja mangi u hr je gotovo nula i cisto sumnjam da bi izlagaci bili voljni posjetit zemlju kao hr s 0,05% interesa za anime/mange.
na konvencijama su izlagaci izdavackih kuca tipa Tokypop, razni Doujinshi timovi itd....
koliko god mi bili otaku, na kraju sve se svodi na financijsku dobit.
hrvatska nema cak niti jedan comic store.. je da mi mozemo kupit neke stvari u algoritmu, al znata na sta mislim....

sve u svemu organizacija anime con je posao profesionalaca i ne nas obicnih smrtnika^^

ak zelit posjetit tak nes ima raznih u njemackoj, engleskoj (nama et najbliza destinacija)
trebalo je dosta vremena da se ta tradicija razvije tamo...a kamoli kako bi to tek kod nas islo....


sorry ak djelujem prestrogo i ne zelim sada nikome kvarit ambicije, al realnost je takva kakva je Neutral
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 1:04 pm

SailorRishi je napisao/la:
uuu anime con u hr?
ju ar kiding me luppp!

ljudi nemate vi pojma koliko truda i novaca je potrebno za to. da ne govorim o izlagacima itd...
prodaja mangi u hr je gotovo nula i cisto sumnjam da bi izlagaci bili voljni posjetit zemlju kao hr s 0,05% interesa za anime/mange.
na konvencijama su izlagaci izdavackih kuca tipa Tokypop, razni Doujinshi timovi itd....
koliko god mi bili otaku, na kraju sve se svodi na financijsku dobit.
hrvatska nema cak niti jedan comic store.. je da mi mozemo kupit neke stvari u algoritmu, al znata na sta mislim....

sve u svemu organizacija anime con je posao profesionalaca i ne nas obicnih smrtnika^^

ak zelit posjetit tak nes ima raznih u njemackoj, engleskoj (nama et najbliza destinacija)
trebalo je dosta vremena da se ta tradicija razvije tamo...a kamoli kako bi to tek kod nas islo....


sorry ak djelujem prestrogo i ne zelim sada nikome kvarit ambicije, al realnost je takva kakva je Neutral
Sign
[Vrh] Go down
KimikoNakashima
Anime Star
Anime Star
KimikoNakashima


Broj postova : 2
Join date : 04.08.2012
Age : 28
Lokacija : Hrvatska

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 2:57 pm

SailorRishi je napisao/la:
uuu anime con u hr?
ju ar kiding me luppp!

ljudi nemate vi pojma koliko truda i novaca je potrebno za to. da ne govorim o izlagacima itd...
prodaja mangi u hr je gotovo nula i cisto sumnjam da bi izlagaci bili voljni posjetit zemlju kao hr s 0,05% interesa za anime/mange.
na konvencijama su izlagaci izdavackih kuca tipa Tokypop, razni Doujinshi timovi itd....
koliko god mi bili otaku, na kraju sve se svodi na financijsku dobit.
hrvatska nema cak niti jedan comic store.. je da mi mozemo kupit neke stvari u algoritmu, al znata na sta mislim....

sve u svemu organizacija anime con je posao profesionalaca i ne nas obicnih smrtnika^^

ak zelit posjetit tak nes ima raznih u njemackoj, engleskoj (nama et najbliza destinacija)
trebalo je dosta vremena da se ta tradicija razvije tamo...a kamoli kako bi to tek kod nas islo....


sorry ak djelujem prestrogo i ne zelim sada nikome kvarit ambicije, al realnost je takva kakva je Neutral

pa nemora to biti sad ko olimpijske. čula sam kako ljudi govore kako je to počelo u njihovom gradu i da su se na početku samo dogovorili da se nađu na trgu ili nešto i počelo je s malim brojem ljudi, al kasnije je sve više ljudi dolazilo i onda su počeli sa šatorima i svim ti stvarima za koje je potreban novac. na to sam mislila. u zg-u ima bar 100 ljudi koji vole anime, inače idu na japanske slušaone.
[Vrh] Go down
https://twitter.com/iCrystalMeth
SailorRishi
Admin
Admin
SailorRishi


Broj postova : 388
Join date : 23.08.2011
Lokacija :

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 3:34 pm

Da ali to onda nije Anime Convention.

evo da definiram pojam anime con:

Anime konvenciji je događaj ili okupljanje s primarnim fokusom na anime, manga i japanske kulture. Obično anime konvencije su višednevna događanja, a domaćini su kongresni centri, hoteli ili sveučilišta. Oni imaju širok izbor aktivnosti, s većim brojem sudionika koji sudjeluju u cosplay-u, natjecanjima u crtanju, workshopovi, gostovanje poznatih mangaka itd... . Anime konvencija također se koriste kao sredstvo za industriju, u kojoj distributeri i nakladnici predstavljaju svoje proizvode vezane za javnost.


To sto ti zelis je jedna vrsta okupljanja fanova a ne Con.

Al da bi i organizirali jedan "amaterski" anime con u Hrvatskoj i tu treba dosta. Jel mi posjedujemo Doujinshi team u hr, ili cosplayere?
Jesu, poceli su satorima, al ti zaboravljas da ti ljudi su bili umjetnici..razni doujinshi crtaci, cosplayer itd...oni su stvarali okupljali masu....
Nije samo dovoljno zamaskirat se u sailor mooon mahat sa mjesecevim stapom: "hej hoj, ja sam anim otaku" ^_____^ Razz

Geez i kak mi to ide na zivce...japanske slusaone. sta to ime veze s anime/mange?....pa nije svaki japanac lud za "crticima"
..uff neki ljudi jos uvijek misle kada dodu u japan da ce ih tamo na zracnoj luci cekat Naruto^^ luppp!

Na hrvatskom prostoru je cisto nemoguce da se odrzi jedan Anime con, zato sto nema publike a najvaznije nema umjetnika. I tih 100 sto bi dosli...to nije publika nego to je manji klub obozavatelja.

Ideja nije losa organizirat jedan anime otaku skup..al kao sto vec rekoh da bit postao Convention, eh za to treba malo vise :/
[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 4:05 pm

SailorRishi je napisao/la:
..uff neki ljudi jos uvijek misle kada dodu u japan da ce ih tamo na zracnoj luci cekat Naruto^^ luppp!
Šta neće, kvragu. Sada si mi uništila život idem se zatvoriti u sobu i cmizdriti nad uzaludnošću života Anime konvencija? 646204 Anime konvencija? 646204
[Vrh] Go down
SailorRishi
Admin
Admin
SailorRishi


Broj postova : 388
Join date : 23.08.2011
Lokacija :

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 4:16 pm

ha ha haXD
nooooooooooo...

potajno ja zelim kada dodem u japan da ce me sacekat tamo Usagi-san Razz
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 4:17 pm

Don't mess with the YAOI fangirl XD

Al moram se slozit sa SailorRishi u svim tockama i jos vise... Ako sanjas o anime conu, posjeti Njemacku.

Jednom kad skupim dovoljno para i voljnu ekipu jurim na Gamescom... nije anime, ali je just as good cheers
[Vrh] Go down
SailorRishi
Admin
Admin
SailorRishi


Broj postova : 388
Join date : 23.08.2011
Lokacija :

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 5:00 pm

lolz...

a nisam sad htjela ispast tu kao neka bitch^^

neg ono...ljudi malo razmislite prije nego kaj upotrebljavate neke pojmove kojima u biti ne znate znacenje
ja kao 100000% Otaku shavacam sve u vezi anime/manga JAKO ozbiljno!!!!

Yaoi is my life...Dammit!
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime4/8/2012, 7:46 pm

1. Evo, ako ima inicijative, prvo da skupimo bar 10 ljudi koji su u stanju doći na piće i druženje, onda na neko veće okupljanje. Kad to ostvarimo, direktno podržavam ovakvu eventualnu inicijativu na svaki mogući način, čak i ako to značilo samo anime maraton u privatnoj organizaciji s 15-ak sudionika.

2. Ako netko misli ić negdje van na nešto takvo i normalan je termin, nek slobodno napiše ovdje; ako mi dozvoli krpanje, sve troškove dijelimo (gorivo, smještaj na jednake dijelove, hrana/piće/participacije eventualne svatko sebi, vozimo podjednako svi s vozačkom).
[Vrh] Go down
SailorRishi
Admin
Admin
SailorRishi


Broj postova : 388
Join date : 23.08.2011
Lokacija :

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime5/8/2012, 3:30 am

Johnny je napisao/la:
1. Evo, ako ima inicijative, prvo da skupimo bar 10 ljudi koji su u stanju doći na piće i druženje, onda na neko veće okupljanje. Kad to ostvarimo, direktno podržavam ovakvu eventualnu inicijativu na svaki mogući način, čak i ako to značilo samo anime maraton u privatnoj organizaciji s 15-ak sudionika.

2. Ako netko misli ić negdje van na nešto takvo i normalan je termin, nek slobodno napiše ovdje; ako mi dozvoli krpanje, sve troškove dijelimo (gorivo, smještaj na jednake dijelove, hrana/piće/participacije eventualne svatko sebi, vozimo podjednako svi s vozačkom).

istina skupit ekipu to je jako tesko. ev ja bas upravo sam cijelu vecer/noc dogovarala sa svojim Yaoi frendovima^^ neki meeting, al naime to je mission impossible. forum tam di ja jesam je internacionalan i ono ekipa svugdje po svijetu.

sada dal bi se mi ovdje uspjeli nac..hmm ne znam :/

sto se tice konvencija to bi vec moglo uspjet...ono dogovorit se. e sad samo treba nac tematiku...jel ima ih mali milijun.
[Vrh] Go down
XxDeadlyCupcakexX
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
XxDeadlyCupcakexX


Broj postova : 492
Join date : 15.06.2012
Age : 26

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime5/8/2012, 2:47 pm

ok, zaključak što se tiče anime konvencija u Hrvatskoj je očito: nemoguće

neki dan je bio kod mene moj iritantni, djetinjasti, o igricama ovisni rođak koji je samo pljuvao po mojoj zanimaciji za anime i mange... dok nije pokupio šamar. on živi u Njemačkoj, gdje se stvarno tu i tamo organiziraju konvencije, još ni ne zna koliko je sretan što to ima tamo kod njih -.-'
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime17/8/2012, 3:37 pm

XxDeadlyCupcakexX je napisao/la:
ok, zaključak što se tiče anime konvencija u Hrvatskoj je očito: nemoguće

neki dan je bio kod mene moj iritantni, djetinjasti, o igricama ovisni rođak koji je samo pljuvao po mojoj zanimaciji za anime i mange... dok nije pokupio šamar. on živi u Njemačkoj, gdje se stvarno tu i tamo organiziraju konvencije, još ni ne zna koliko je sretan što to ima tamo kod njih -.-'
ccccc...
Thumbs up! Anime konvencija? 946306
[Vrh] Go down
XxDeadlyCupcakexX
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
XxDeadlyCupcakexX


Broj postova : 492
Join date : 15.06.2012
Age : 26

Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime17/8/2012, 5:11 pm

Johnny je napisao/la:
XxDeadlyCupcakexX je napisao/la:
ok, zaključak što se tiče anime konvencija u Hrvatskoj je očito: nemoguće

neki dan je bio kod mene moj iritantni, djetinjasti, o igricama ovisni rođak koji je samo pljuvao po mojoj zanimaciji za anime i mange... dok nije pokupio šamar. on živi u Njemačkoj, gdje se stvarno tu i tamo organiziraju konvencije, još ni ne zna koliko je sretan što to ima tamo kod njih -.-'
ccccc...
Thumbs up! Anime konvencija? 946306

oooh! Johnny se vratio cheers juuhu!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Anime konvencija? Empty
PostajNaslov: Re: Anime konvencija?   Anime konvencija? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Anime konvencija?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Kojem anime liku sličite i koji jedan anime lik biste najrađe bili?
» God why anime???
» Air(anime)
» Najdraži anime lik?
» Do you like anime with vampires? :) Which ones?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: OTAKU CENTRALA :: Anime-
Forum(o)Bir: