Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Neon Genesis Evangelion

Go down 
+6
SailorRishi
fingolfin
House196
Smak
anime_rules
Dbk1998
10 posters
Autor/icaPoruka
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime9/11/2012, 2:02 pm

Jedan od najpoznatijih,najkontroverznijih,najutjecajnijih,najkompleksnijih i još puno naj,animea uopće.
Toliko je star,a još uvjek obara ljude s nogu,još se prića i raspravlja o njemu.
Još se radi na njemu,novi filmski projekti.....
Toliko je utjecajan da se neke stvari u vezi njega spominju i rade u drugim animeima koji i jesu i nisu parodije:

Opening mi je predivan,radnja i priča....
Sviđa mi se se kompleksnost radnje,u početku me bilo strah da neću ništa razumit jer su ljudi toliko pričali o njemu kao je kontroverzan i kompliciran,ali razumijem sve.
Evangelion je izvršio utjecaj na mnoge animee,i dan danas je među najpopularnijim,još se akcijske figurice i kupuju i rade cosplayevi....
Mnogi citati su pozanti još i dan danas. npr.kad je shinji govorio i mustnt run away! I mustnt run away!
I popularna Gendo Pose koja se koristi u mnogim animeima,uključujući death note i code geass...


Toliko se može pričat o njemu,nadam se da će ova tema biti plodna kao rasprava jer se ima tako puno za reći.

NOTE:Molim vas da ne radite MAJOR SPOILERE jer nisam odlgedao cijeli anime do kraja.

ADMIN NOTE: Prekrsio si pravilo foruma, hotlinkanje je zabranjeno!


Zadnja promjena: Dbk1998; 9/11/2012, 4:44 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
anime_rules


Broj postova : 363
Join date : 23.08.2012
Age : 29
Lokacija : ispred monitora

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime9/11/2012, 4:06 pm

Istinski klasik, anime koji jednostavno mora pogledati svaki ozbiljni anime fan. Slažem se s većinom što si naveo, jedino što mi je Shinji znao ići na živce zbog svog (pre)čestog cmizdrenja.
[Vrh] Go down
Smak
Anime Warrior
Anime Warrior
Smak


Broj postova : 140
Join date : 06.08.2012

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime15/11/2012, 7:00 pm

Jedno od vječitih remek-djela čitavoga žanra.
Istinska preporuka!
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime15/11/2012, 7:18 pm

Vrijedi li pogledat one filmove Re-Build of Evangelion?
Ionako ih planiram pogledat kad zadnji(4.) izađe a to je tek za neku godinu.
Tako taman dok zaboravim na ove stare epizode pa da imam lijepa sjećanja,kao kad sam prvi put nakon 7 godina odgledao Pokemon opening 1 na hrv. i onda malo zaplakao zbog nostalgije i sjećanja kad bi se svi u vrtiću u glavnoj prostoriji skupili i gledali pokemone Neon Genesis Evangelion 606840
Stvarno je lijepo kako m ale stvari čine čovjeka sretnim.
[Vrh] Go down
House196
Moderator
Moderator
House196


Broj postova : 388
Join date : 24.09.2012
Age : 30
Lokacija : Ispred monitora

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime15/11/2012, 7:45 pm

Ocito moram vec X-ti put rec: DA pogledaj rebuild filmove !!!!!!!

Prvi 95% prati anime, a drugi je potpuno nova prica... samo daj neces pozalit
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime16/11/2012, 1:28 pm

Odličan anime, mislim da ću ga rewatchati kada izađu svi ovi remake filmovi, pa da onda odgledam opet anime i te nove filmove.
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime24/11/2012, 8:47 pm

Neznam kako je kod vas ali ja od većine animea preskočim opening nakon što ga pogledam 2-3 puta,ali kod Evangeliona ga svaki put gledam.
Opening je jednostavno predivan,nekako kao da vam uđe u srce.
Jedini opening koji mi je još takav je od Death Notea Neon Genesis Evangelion 606840
[Vrh] Go down
SailorRishi
Admin
Admin
SailorRishi


Broj postova : 388
Join date : 23.08.2011
Lokacija :

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime25/11/2012, 1:27 am

evo dosla sam do vol 04, za sad svida mi se Very Happy
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime25/11/2012, 9:13 am

Ja nisam još čitao mangu jer je urađena nakon animea.
Kad anime pogledam onda ću mangu.
Sad sam na 13. epizodi.

Ovaj me anime stvarno natjera za razmišljanje o nekim stvarima....
[Vrh] Go down
ecimir
Anime Fighter
Anime Fighter
ecimir


Broj postova : 79
Join date : 21.09.2012
Age : 34

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime1/5/2013, 12:17 am

Pogledah Evangelion You can (not) redo

i jako mi je teško izraziti mišljenje o njemu.
Puno pitanja je ostavio neodgoverno i daje dojam da jedino Shinji i publika nemaju pojma sta se desava u filmu. Likovi su jako lose odrađeni, osim Shinji i Kaworua. Uspjeli su bezličnu Rei još više izbezličiti a ostatak ekipe je ljut na Shinjia, a on kao i svi koji su pogledali nemaju pojma zašto. Priča je od početka bila mračna i apstraktna a u ovom su filmu to uspjeli razvuc u extrem. Ipak koliko god blatio film svidio mi se na neki neobjašnjivo čudan način. Ima puno čudnih trenutaka koji stvaraju čudne emocije. Pohvala za animaciju i soundtrack koji su remek djelo. Ako je glavna ideja filma bila da začudi publiku to je učinio majstorski, ipak ovaj anime praktički nema radnju i karakterizacija likova nedostaje.

Ocjena 7/10 , + više zbog animacije i soundtracka.
[Vrh] Go down
DobraKlopa
Anime Star
Anime Star
DobraKlopa


Broj postova : 20
Join date : 21.08.2013

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime1/9/2013, 10:30 pm

PREEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEjak anime, znaci preprejak, prvo kada sam cuo za njega pogledah rebuildove eva 1.0 i 2.0, tek onda anime, pa mi se ispremjesalo al ono do jaja ka bi se reklo Razz.
Imam evu 3.0 vec par mjeseci na kompu i nikak da pogledam jer sam cuo podosta losih stvari o njemu pa se ne zelim razocarat,
[Vrh] Go down
Naga
Anime Star
Anime Star
Naga


Broj postova : 19
Join date : 02.09.2013
Lokacija : Zagreb

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime2/9/2013, 4:28 pm

DobraKlopa je napisao/la:

Imam evu 3.0 vec par mjeseci na kompu i nikak da pogledam jer sam cuo podosta losih stvari o njemu pa se ne zelim razocarat,
Oh, kako je ljepo naici na eva entuzijaste. C:

Kao die-hard eva fan, preporucio bi ti da zaboravis da 3.33 you can (not) un-watch postoji. Vjeruj mi.
[Vrh] Go down
sammycrusade
Anime Fighter
Anime Fighter
sammycrusade


Broj postova : 57
Join date : 14.04.2014
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime10/6/2014, 6:46 am

Meni je sam po sebi deprimirajuci i nije mi se svidio al sam ga pogledao 2 puta Very Happy
Sam po sebi nije niti tako los samo kaj ima nekih scena koje mi se bas i ne svidaju pa onda pokusavam izbjegavat takve dijelove
[Vrh] Go down
http://zokikorn@net.hr
Sponsored content





Neon Genesis Evangelion Empty
PostajNaslov: Re: Neon Genesis Evangelion   Neon Genesis Evangelion Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Neon Genesis Evangelion
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: OTAKU CENTRALA :: Anime-
Forum(o)Bir: