Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Crayon Shin-Chan

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Tenkista
Anime Fighter
Anime Fighter
Tenkista


Broj postova : 64
Join date : 12.01.2013
Age : 30
Lokacija : Osijek

Crayon Shin-Chan Empty
PostajNaslov: Crayon Shin-Chan   Crayon Shin-Chan Icon_minitime28/1/2013, 8:57 pm

jer se sjeca tko ovog animea? Vasi dojmovi?

meni je super umro sam od smijeha na svakoj epizodi

[You must be registered and logged in to see this link.]
[Vrh] Go down
House196
Moderator
Moderator
House196


Broj postova : 388
Join date : 24.09.2012
Age : 30
Lokacija : Ispred monitora

Crayon Shin-Chan Empty
PostajNaslov: Re: Crayon Shin-Chan   Crayon Shin-Chan Icon_minitime28/1/2013, 11:19 pm

Shin-chan je veoma lud anime... caka s njime je da ovisno o tome koju verziju gledate, iskustvo je totalno drugacije. Naime originalna japanska verzija Shin-chana koristi jezik i fore koje su vecinom nerazumljive stranim gledateljima (zbog konteksta ili zato jer se jednostavno ne mogu smisleno prevesti na bilo koji drugi jezik). Zato je FUNIMATION napravio potez koji se na kraju pokazao zlata vrijednim. Naime kod distribucije i dubanja su u 99% slucajeva potpuno ignorirali original... Nemaju isti broj epizoda, nit ne idu istim redoslijedom (ovo se moglo jer su medjusobno nepovezane), a originalni script se iznova napisao, sa vicevima i forama koje su orijentirane odraslijoj publici sa mnogo referenci na modernu pop kulturu.

Vidim da sam se malo prenapisao pa da ne duljim previse: engleska verzija je u gotovo u potpunosti drugacija od originala sto ju je i spasilo od totalne propasti na zapadnom trzistu i omogucilo zapadu da uziva u ludorijama malog Shin-chana (na znatno drugaciji nacim). Za vise informacija posjetite Wikipediju Very Happy
[Vrh] Go down
 
Crayon Shin-Chan
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: OTAKU CENTRALA :: Anime-
Forum(o)Bir: