Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Općenita rasprava o animeima

Go down 
+13
anime_rules
fingolfin
House196
tenshiihikari
bornap
kaiser9
kasumi
dragon3d1
Aru- chan
Rima
Katja-chan
anime freak
Sophie
17 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Općenita rasprava o animeima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Općenita rasprava o animeima   Općenita rasprava o animeima - Page 2 Icon_minitime31/8/2013, 4:24 pm

Jedno pitanje:koliko odprilike treba mjeseci da se proizvede anime od 12 epizode,recimo da je popularan i da se isplati uložiti u njega?
Koliko je DxD popualran u Japanu?
Zašto ne urade cijelu sezonu DxD od 24 epizode,ovako sa 12 pokrivaju samo pola arc-a
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Općenita rasprava o animeima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Općenita rasprava o animeima   Općenita rasprava o animeima - Page 2 Icon_minitime31/8/2013, 5:48 pm

Ovisi o planiranoj kvaliteti animea i buđetu, neki animei se kreću raditi 6 mjeseci prije početka emitiranja.
DxD je jako popularan u Japanu i nova sezona je među najprodavanijim (po preorderima) stvarima ove sezone - prva stvar je naravno Monogatari Season 2 i mislim da je ispred DxD-a Free!, ali za to nisam siguran, možda je DxD i ispred Freea!.
Ne znam koliko ima DxD source materijala (mislim da je light novela?), pa može biti da su se previše približili radnji izvornog materijala i da je lakše raditi 12 epizodne sezone.
I puno je sigurnije raditi sezonu od 12 epizoda, nego od 24, jer ako sezona od 12 ep i ne ostvari veliki uspjeh to nije preveliki gubitak za studio. I onda ako je prva sezona od 12 ep bila popularna, lako mogu napraviti još jednu sezonu kasnije.
[Vrh] Go down
Dbk1998
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
Dbk1998


Broj postova : 408
Join date : 19.07.2012
Age : 25
Lokacija : Dubrovnik

Općenita rasprava o animeima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Općenita rasprava o animeima   Općenita rasprava o animeima - Page 2 Icon_minitime1/9/2013, 2:09 pm

DxD ima JAKO PUNO materijala za izradu animea.
Ima 15 light novela koje još izlaze(u listopadu će 16.)...
1 sezona dxd-a pokriva 1. arc koji se sastoji od dvije light novele.
2. arc koji se sastoji od 4 light novele pokriva dxd new koji se sastoji od 12 epizoda,to jest pokrit će pola arc-a,pa sam mislio zašto nisu uradili 24 epizode da cijeli arc pokriju.
Onda malo matematike: jedna novela je 6 epizoda,što znači:16X6=96
Znači,imamo materijala da se uradi 96 epizoda!!!!!!
Stvarno sam postao fanboy i ovog animea,ali što magu kad je tako odličan XD
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Općenita rasprava o animeima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Općenita rasprava o animeima   Općenita rasprava o animeima - Page 2 Icon_minitime1/9/2013, 2:20 pm

Moraš uzeti u obzir da, vjerojatno, nije svaki volumen light novele jednak po sadržaju, tako da možda nije to dovoljno da se napravi 96 ep... A možda žele animirati svako toliko jednu sezonu, da im franšiza što dulje traje i da imaju siguran projekt ako im neki drugi malo lošije prođe, pa se sa ovime može studio izvući...
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
anime_rules


Broj postova : 363
Join date : 23.08.2012
Age : 29
Lokacija : ispred monitora

Općenita rasprava o animeima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Općenita rasprava o animeima   Općenita rasprava o animeima - Page 2 Icon_minitime22/9/2013, 6:09 pm

[You must be registered and logged in to see this link.]

Hmm, nadolazeća jesenska ponuda bi mogla biti pun pogodak. Dosta tu naslova djeluje zanimljivo, no sumnjam da ću ih sve stići pratit.
[Vrh] Go down
House196
Moderator
Moderator
House196


Broj postova : 388
Join date : 24.09.2012
Age : 30
Lokacija : Ispred monitora

Općenita rasprava o animeima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Općenita rasprava o animeima   Općenita rasprava o animeima - Page 2 Icon_minitime22/9/2013, 8:27 pm

Gledat ce se
Coppelion, Kyoukai no Kanata, Kill La Kill, Golden Time, Yozakura Quartet, Unbreakable Machine-Doll, Gingitsune, Tokyo Ravens, Arpeggio of Blue Steel: Ars Nova, Samurai Flamenco, Pupa, Neppu Kairiku Bushi Road i Pokemon the Origin OVA

Majko mila Shocked Nikad nisam imao tolko toga u jednoj sezoni. Nadam se da se necu previse razocarat
[Vrh] Go down
tenshiihikari
Anime Star
Anime Star
tenshiihikari


Broj postova : 15
Join date : 21.03.2013
Age : 29

Općenita rasprava o animeima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Općenita rasprava o animeima   Općenita rasprava o animeima - Page 2 Icon_minitime22/9/2013, 8:47 pm

Da i ja istomisliim da će ova sezona biti bolja od ljetne, jedva čekam da krene, zasad je samo izašao diabolik lovers od jesenskih.
[Vrh] Go down
extraordinary
Anime Expert
Anime Expert
extraordinary


Broj postova : 150
Join date : 13.07.2010

Općenita rasprava o animeima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Općenita rasprava o animeima   Općenita rasprava o animeima - Page 2 Icon_minitime28/9/2013, 8:26 pm

Unbreakable Machine-doll
Diabolik Lovers
BlazBlue: Alter Memory
Coppelion
Kyoukai no Kanata
Strike the Blood
Pupa

dammit, nisam jos pogledala neke animee (do kraja) od ljetne sezone >.<
[Vrh] Go down
bry555
Anime Star
Anime Star
bry555


Broj postova : 10
Join date : 29.09.2013
Age : 28

Općenita rasprava o animeima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Općenita rasprava o animeima   Općenita rasprava o animeima - Page 2 Icon_minitime29/9/2013, 9:41 pm

Volim akciju , napetost i to sto su u animeima cure napasneXD, a decki kao nista ne razumiju LOL
[Vrh] Go down
http://skolamagije.blogspot.com/
Dethorhyne
Anime Star
Anime Star
Dethorhyne


Broj postova : 44
Join date : 24.09.2013
Age : 28
Lokacija : Bjelovar

Općenita rasprava o animeima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Općenita rasprava o animeima   Općenita rasprava o animeima - Page 2 Icon_minitime30/9/2013, 4:42 am

House196 je napisao/la:
Majko mila Shocked Nikad nisam imao tolko toga u jednoj sezoni. Nadam se da se necu previse razocarat
znam taj osječaj.. ja imam 21 serijal, 7 ova i 4 filma u planu. ak ovak nastavim teško meni i mojoj maturi xD
[Vrh] Go down
http://shard.combatkingz.com
extraordinary
Anime Expert
Anime Expert
extraordinary


Broj postova : 150
Join date : 13.07.2010

Općenita rasprava o animeima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Općenita rasprava o animeima   Općenita rasprava o animeima - Page 2 Icon_minitime30/9/2013, 9:31 pm

Dethorhyne je napisao/la:
House196 je napisao/la:
Majko mila Shocked Nikad nisam imao tolko toga u jednoj sezoni. Nadam se da se necu previse razocarat
znam taj osječaj.. ja imam 21 serijal, 7 ova i 4 filma u planu. ak ovak nastavim teško meni i mojoj maturi xD
ajd' ima jos takvih slucajeva, nisi jedini xD
[Vrh] Go down
Sponsored content





Općenita rasprava o animeima - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Općenita rasprava o animeima   Općenita rasprava o animeima - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Općenita rasprava o animeima
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Filmovi snimljeni po animeima/mangama
» Što vaši roditelji/prijatelji/obitelj misli o animeima/mangi?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: OTAKU CENTRALA :: Anime-
Forum(o)Bir: