Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike

Go down 
+5
extraordinary
Sophie
Aoi No Yuuki
Yuki
Aru- chan
9 posters
Autor/icaPoruka
Aru- chan
Anime Expert
Anime Expert
Aru- chan


Broj postova : 186
Join date : 09.04.2010
Age : 28
Lokacija : On the Moon

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime13/8/2010, 12:03 am

1. Kako pravilno nacrtati one kockice za mangu? Ravnalom mi uvijek ispadne ukrivo, ako znate na što mislim. Gornji dio bude širok, a donji uzak ili obrnuto.

2. Što je gel pen? Kako se to zove na hrvatskom?

3. Imate li možda kakav savjet u vezi bojica? Naime, ja koristim STABILO i živcira me to što se mrve. Koristila sam prije Fantasy, no te su sada počeli praviti nekvalitetno(sad su kao one obične iz dućana koje koštaju 5 kn).

4. Sjenčanje... Kako sjenčati? Bojicama? Olovkama pa prebojati bojicama? Ja to nikad ne radim yumm....it\\'s a yu a trebala bih.


Stručnjaci, pomagajte type, type, type
[Vrh] Go down
http://marril96.deviantart.com/
Yuki
Anime Expert
Anime Expert
Yuki


Broj postova : 151
Join date : 19.04.2010
Lokacija : The Town

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime13/8/2010, 7:37 am

1. Kako pravilno nacrtati one kockice za mangu? Ravnalom mi uvijek ispadne ukrivo, ako znate na što mislim. Gornji dio bude širok, a donji uzak ili obrnuto.

1.ovako, ja uvijek nacrtam gornju crtu prvo. radi sa ravnalom tako da ti kraj ravnala bude spojen sa rubom papira, paralelno, da ti crta bude ravna.

2.onda, imaš one crtice na ravnalu (radi sa prozirnim) onu najdužu položi preko nacrtane crte tako da se stopi s njom i samo povučeš crtu

[You must be registered and logged in to see this link.]

što se tiče ostalih pitanja, na to ti ne mogu dati odgovor. sjenčanje mogu jedino objasniti prakticiranje... gomen!
[Vrh] Go down
Aoi No Yuuki
Anime Fighter
Anime Fighter
Aoi No Yuuki


Broj postova : 56
Join date : 24.07.2010
Age : 28
Lokacija : Magnolia

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime13/8/2010, 7:41 am

Spoiler:

HM. Sa olovkom je jednostavno to znaš nagađam?
A a bojicam ti je slično. Ideš tri tona tamnije. Znači,uzmeš naprimjer ovu
boju i želiš obojati jedan d io te riječi. Okej,uzmeš istu boju i više petu prijeđeš preko odabranog djela. Preporučam ti četiri puta Very Happy Sretno.

Ovo sa bojicama ti stvarno nemrem pomoć. Ok,što se mrve izdrži čovjek to Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike 285258

A ako želiš obojati manga lika, sa onom mekom olovkom vrlo lagano ocrtaj pa onda popuni sa bojama ^^
[Vrh] Go down
Sophie
Admin
Admin
Sophie


Broj postova : 308
Join date : 29.01.2010

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime13/8/2010, 11:40 am

Spoiler:

2. Gel pen-->[You must be registered and logged in to see this link.] ili kako ih ja zovem kemijske u boji *_*

3. Eh bojice, nema veze kakve koristiš ako znaš s njima radit. Ja nemam pojma koje koristim imam hrpu vrsta bojica pomješanih, samo najljepše i najbolje sam birala.
[Vrh] Go down
extraordinary
Anime Expert
Anime Expert
extraordinary


Broj postova : 150
Join date : 13.07.2010

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime13/8/2010, 12:42 pm

Spoiler:
1) Do sada nisam crtala mange- manjak inspiracije je glavni krivac *^^* tako da tu nemam iskustva
(gomenasai)

2) Gel pen? Nikad nisam čula za to *sramim se* ali me po imenu podsjeća na PILOT-ovu kemijsku.

3) Fantasy su počeli praviti nekvalitetno O.O
Šališ se? Još se sjećam kako sam jednom s prijateljicom komentirala kako su njihove bojice najbolje...
Nisam odavno kupovala bojice jer ih imam od prije, ali možeš probati sa Steadler-ovim bojicama jer su oni
jedna od kvalitatnijih ''marka'' bar koliko ja znam.

4) Sjenčanje... Hmmm... Ni ja to ne radim *^^* osim ako oči nisu u pitanju. Tu koristim 6B olovku koja mi je
super jer je možeš ''razmazati'' prstom što ja redovito radim kada završim sa sjenčenjem i sviđa mi se kako
na kraju ispadnu oči.

Nadam se da sam bar malo pomogla.
[Vrh] Go down
Aru- chan
Anime Expert
Anime Expert
Aru- chan


Broj postova : 186
Join date : 09.04.2010
Age : 28
Lokacija : On the Moon

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime13/8/2010, 2:33 pm

Hvala, ljudi Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike 71307

U vezi Fantasy bojica... Bojaju kao one nekvalitetne obične i lako pucaju vrhovi. Ne znam što im se dogodilo. Prije sam ih stalno kupovala i bile su mi najbolje, ali pokvarile su se.
[Vrh] Go down
http://marril96.deviantart.com/
extraordinary
Anime Expert
Anime Expert
extraordinary


Broj postova : 150
Join date : 13.07.2010

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime24/8/2010, 4:37 pm

Ima li netko savjet kako nacrtati suknju-to pokušavam, ali me ne ide...
[Vrh] Go down
kasumi
Anime Expert
Anime Expert
kasumi


Broj postova : 185
Join date : 16.08.2010
Age : 31

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime24/8/2010, 6:16 pm

kakvu??
ja sam bila trazila na netu za odjecu - evo ak ce ti pomoc
[You must be registered and logged in to see this link.]
dobro je kad se zumira (suknje su ti na dnu)
Very Happy
[Vrh] Go down
http://kasumixiii.deviantart.com/
Aoi No Yuuki
Anime Fighter
Anime Fighter
Aoi No Yuuki


Broj postova : 56
Join date : 24.07.2010
Age : 28
Lokacija : Magnolia

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime27/8/2010, 8:18 pm

Spoiler:

Savjet:

U dnu nacrtaj valiće i podigni ih na gore stvarajući bokove. Onda blago osjenčaj tamo di ti se onak valovi spuštaju. Zadnjeg valića i prvog ne sjenčaj ^^
[Vrh] Go down
extraordinary
Anime Expert
Anime Expert
extraordinary


Broj postova : 150
Join date : 13.07.2010

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime28/8/2010, 6:12 pm

Arigatou
[Vrh] Go down
iron_pixel
Anime Fighter
Anime Fighter
iron_pixel


Broj postova : 95
Join date : 05.08.2010

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime28/8/2010, 10:07 pm

Pomagajte! Gdje ima za kupiti akvarel bojica (tj.vodenih boja u olovci)?
Stvarno mi se sviđaju i zainteresirana sam za njih.
[Vrh] Go down
Saiko
Anime Expert
Anime Expert
Saiko


Broj postova : 187
Join date : 09.01.2013
Age : 32
Lokacija : Varaždin/Zagreb

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime13/1/2013, 8:45 pm

Neznam za akvarel bojice, ali kao savjet mogu izdvojiti tutorijale Marka Crilley na youtubeu i ove djevojke koja prekrasno crta:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Tako ja učim, promatrajući i pokušavam nešto i sam proizvest Very Happy
[Vrh] Go down
XxDeadlyCupcakexX
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
XxDeadlyCupcakexX


Broj postova : 492
Join date : 15.06.2012
Age : 26

Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime14/1/2013, 2:18 pm

ja sam akvarelne bojice kupila u mülleru, 36 komada, od faber castela su i koštale su, ja mislim, 60 kuna. ne znam dali ih još ima tamo ^^
[Vrh] Go down
Sponsored content





Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Empty
PostajNaslov: Re: Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike   Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Manga umjetnici-pomoć i savjeti za početnike
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Savjeti i pomoć drugima... :)
» Pomoć!!!
» Are you the manga artist?
» Manga stranice na netu
» Best/worst anime/manga art

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: Art & the Artists :: Art & Soul-
Forum(o)Bir: