Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što trenutno čitate?

Go down 
+14
jugemxjugem
ecimir
Zephyros
House196
Nyxie
SailorRishi
Dbk1998
anime_rules
Suzaku Kururugi
XxDeadlyCupcakexX
roverandom
Sovac
Johnny
fingolfin
18 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime15/6/2012, 1:49 pm

Kao što i sam naslov teme kaže što trenutno čitate od mangi i manhwi? Very Happy

Ja trenutno pratim:
Bleach
Naruto
Claymore
Transfer Student Storm Bringer
Girl's of the Wilds
Rosario to Vampire II
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime15/6/2012, 1:59 pm

Od ongoing:
Bleach
Naruto
Beelzebub
Fairy Tail

Jos tu i tamo procitam i neki zavrseni serijal npr Death Note, Fullmetal Alchemist itd
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime15/6/2012, 2:06 pm

Čita se:
Rosario to vampire 2
To LOVE Ru Darkness
(i jedno i drugo sam pratio do prije 2 mjeseca, onda sam zbog škole nakratko prestao, sad imam nadoknaditi to Smile )

Mislim početi u dogledno vrijeme:
Kuroshitsuji
L changes the world (knjiga)

Prijedlozi za čitati?
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime15/6/2012, 2:31 pm

Johnny, prijedlozi: Claymore (ako jesi gledao anime i ako nisi, manga se nastavlja na anime tako da možeš prvo pogledati anime Very Happy ), B Gata H Kei (nisam gledao anime, ali je manga urnebesna xD ), Transfer Student Storm Bringer (dosta dobra manhwa, preporučam ^^ ) i Girls of the Wild's (isto manhwa, ok je ako ti ne smeta to što je drama, pa nije uobičajeno bezbrižno raspoloženje na nekim dijelovima).

Hope i helped! Very Happy
[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime15/6/2012, 3:50 pm

Kontinuirano čitam:
Bleach
One Piece (počeo sam od 400-500 broja ni sam ne znam zašto)
Beelzebub
Berserk (ako kojim slučajem izađe)
Highschool of the dead (isto ako kojim slučajem izađe)
Gantz
Claymore
Umi no Misaki
Deadman Wonderland
Nana to Kaoru
KissxSis
Nedavno sam pročitao Shaman Kinga jer sam ga se slučajno sjetio pa da vidim.
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime15/6/2012, 8:08 pm

Spoiler:
U vezi boldanog; kakvo je?

Nana to Kaoru mis e ispostavila kao najveća greška u životu po pitanju animea, ali mi tema kao takva ima lijep potencijal pa me zanima kako je manga izvedena?
Kissxsis sam odgledao anime i vrištao od smijeha, koliko je manga bolja od animea? Da znm dali da to dodam na listu za čitanje.
[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime15/6/2012, 8:47 pm

Nana to Kaoru mi je full zanimljiv jer ide dosta na psihološki aspekt cijelog s&m-a. Ak te zanima moglo biti se svidjeti.

KissxSis je čak i više ecchi u mangi nego u animeu, ali i dalje ima valjanja od smjeha što je primarni razlog zašto ga čitam.
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime15/6/2012, 8:56 pm

Spoiler:
Onda oboje ide na listu, tnx Very Happy
[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime15/6/2012, 8:57 pm

Nema problema. Ovdje sam da uputim vas mlade i neiskusne Cool
[Vrh] Go down
roverandom
Moderator
Moderator
roverandom


Broj postova : 401
Join date : 14.04.2012
Age : 30
Lokacija : Slatina

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime17/6/2012, 3:09 pm

Čekam novi chapter Shaman King Flowers....
[Vrh] Go down
http://www.last.fm/user/pro_rok
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime2/7/2012, 10:49 pm

Krenuo čitati Liar Game, odlična je manga ^^ (hvala Poetusu na preporuci Razz Very Happy )
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime9/8/2012, 9:05 am

pročitala sam Yu-Gi-Oh! Duelist vol 1.,2. i 3.,pa ću naručit 4.
i pročitala sam Kieli vol 1. a sad čitam vol 2. Very Happy
[Vrh] Go down
XxDeadlyCupcakexX
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
XxDeadlyCupcakexX


Broj postova : 492
Join date : 15.06.2012
Age : 26

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime10/8/2012, 12:05 pm

ja trenutno čitam kuroshitsuji mangu i jedva čekam da izađe novi chapter type, type, type
[Vrh] Go down
Suzaku Kururugi
Power Otaku
Power Otaku
Suzaku Kururugi


Broj postova : 224
Join date : 01.07.2012
Age : 39
Lokacija : Zagreb,centar

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime10/8/2012, 4:42 pm

Ja čitam Aoki happane no Arpeggio
Asa made Jugyou chu
Countach
Freezing
Koimoku
My doll house
Kissxsis
Initial D
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime17/8/2012, 3:32 pm

Čitaju se To LOVE ru Darkness i ROsario to vampire season 2 zaostatci te počinjem Black butlera.
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
anime_rules


Broj postova : 363
Join date : 23.08.2012
Age : 29
Lokacija : ispred monitora

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime26/8/2012, 3:00 pm

Evo počeo sam čitati Kampfer. Pogledao sam anime i uživao sam, pa sam odlučio pročitati i mangu. Inače, ovo je meni prva manga. To je i drugi razlog zašto sam počeo baš s ovom mangom, jer nije duga pa je meni zbog toga dobra za uvod u manga svijet. Treći razlog je da sam otkrio se kraj razlikuje od animea pa neće biti u potpunosti ''ponavljanje gradiva''. Nakon toga vidjet ću što dalje, ako može koja preporuka za početnike.
[Vrh] Go down
Suzaku Kururugi
Power Otaku
Power Otaku
Suzaku Kururugi


Broj postova : 224
Join date : 01.07.2012
Age : 39
Lokacija : Zagreb,centar

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime26/8/2012, 3:02 pm

Trenutno čitam Countach,Initial D i čekam freezing da izadje novi chapter
[Vrh] Go down
roverandom
Moderator
Moderator
roverandom


Broj postova : 401
Join date : 14.04.2012
Age : 30
Lokacija : Slatina

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime26/8/2012, 3:25 pm

Spoiler:

Preporučujem Fullmetal Alchemist i Shaman King (to su meni prve dvije mange koje sam pročitao (i jedine xD) )
[Vrh] Go down
http://www.last.fm/user/pro_rok
Suzaku Kururugi
Power Otaku
Power Otaku
Suzaku Kururugi


Broj postova : 224
Join date : 01.07.2012
Age : 39
Lokacija : Zagreb,centar

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime26/8/2012, 3:46 pm

Ak se uhvati vremena,pročitat ću
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime26/8/2012, 5:03 pm

Spoiler:
Lepo Smile

To bih i ja mogao načeti. Smile

Moje preporuke:
Rosario to vampire - školski primjer anime/manga razlike; anime prva sezona pokriva možda 6 volumea mange, ostalo je potpuno novo, da ne spominjemo da je manga bolje napravljena.
Kuroshitsuji - pogledaj anime ili čitaj mangu jer je radnja, bar do kud sam ja stigao, slična, samo je manga detaljnija. Vrlo lijepi likovi, interijeri, eksterijeri, odjeća su super, a u prijevodu je engleski kraja 19. stoljeća prilično dobro skinut.
+
FMA - uskoro počinjem, anime je super, manga je vjerojatno još bolja

Općenito je anime iza mange po kvaliteti. Za mangu obično treba malo više vremena i živaca, ali se isplati.
[Vrh] Go down
fingolfin
Moderator
Moderator
fingolfin


Broj postova : 742
Join date : 22.04.2012
Age : 32

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime26/8/2012, 6:10 pm

Spoiler:

Code geass je primjer kada je anime kilometrima ispred mange po kvaliteti...

@anime_rules

Preporučam ti: Liar Game (psihološki, triler), Deadman Wonderland (akcija, drama, komedija, fantasy), Sora no Otoshimono (fantasy, shounen, harem, romance), Claymore (fantasy, akcija), The Breaker i The Breaker New Waves (New waves je nastavak, žanrovi: school, martial arts, komedija)...
[Vrh] Go down
Sovac
Moderator
Moderator
Sovac


Broj postova : 388
Join date : 14.06.2012
Age : 33
Lokacija : Zagorje

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime26/8/2012, 6:14 pm

Spoiler:

To ti sve zavisi što je prvo nastalo to je uglavnom i bolje. Npr. Code Geass je prvo bio anime, ali su zbog popularnosti napravili mangu dok je FMA bio prvo manga pa anime (iako da se razumijemo FMA anime je daleko od lošeg).
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
anime_rules


Broj postova : 363
Join date : 23.08.2012
Age : 29
Lokacija : ispred monitora

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime26/8/2012, 6:24 pm

Fullmetal Alchemist sam namjeravao već prije pogledati, kritičari su ga nahvalili, ali isto tako sam čuo da ima dosta razlika između mange i animea, da se neki likovi pojavljuju samo ili u mangi ili u animeu, da se priča različito razvija. No unatoč razlikama sumnjam da ću u bliskoj budućnosti naći vremena i za mangu i anime. Vjerovatno ću prije pogledati anime nego pročitati mangu. Ako mi se anime svidi (vjerujem da hoće, ipak ga svi hvale), onda namjeravam i pročitati mangu. Shaman King sam gledao anime i ostavio je dobar dojam na me, ne spada mi među omiljene, ali vrijedi pogledati pa stoga vjerujem da ću nekad naći vremena i za mangu, ali kao i za FMA ne uskoro. Rosario to Vampire anime nisam gledao, pa ću za ovu mangu naći vremena (trenutno gledam nekoliko animea konstantno pa nemam dovoljno vremena).

Hvala na preporukama, javim dojmove Smile
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
anime_rules


Broj postova : 363
Join date : 23.08.2012
Age : 29
Lokacija : ispred monitora

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime26/8/2012, 6:32 pm


@anime_rules

Preporučam ti: Liar Game (psihološki, triler), Deadman Wonderland (akcija, drama, komedija, fantasy), Sora no Otoshimono (fantasy, shounen, harem, romance), Claymore (fantasy, akcija), The Breaker i The Breaker New Waves (New waves je nastavak, žanrovi: school, martial arts, komedija)... [/quote]

Mogao bih pročitati Sora no Otoshimono, baš takvo nešto bi mi sjelo, ili pak The Breaker, također. U zadnje vrijeme leže mi mange/anime serije žanrova harem, romance, comedy.

Thanks Smile
[Vrh] Go down
anime_rules
Ultimate Power Otaku
Ultimate Power Otaku
anime_rules


Broj postova : 363
Join date : 23.08.2012
Age : 29
Lokacija : ispred monitora

Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime26/8/2012, 6:44 pm

Johnny, što se tiče prvih par chaptera Kampfer mange što sam dosad pročitao, radnja je praktički ista kao i u animeu pa ih možeš slobodno preskočit jer ništa nećeš propustit što već nisi vidio u animeu. Eto mala pomoć ako nemaš vremena za mangu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što trenutno čitate? Empty
PostajNaslov: Re: Što trenutno čitate?   Što trenutno čitate? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što trenutno čitate?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Što trenutno gledate?
» Što trenutno slušate?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: OTAKU CENTRALA :: Manga-
Forum(o)Bir: