Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Japan

Go down 
+13
Saiko
Nao freak
Seph
kasumi
Bunny
extraordinary
dragon3d1
Rima
Yuki
Aru- chan
Katja-chan
anime freak
Sophie
17 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Japan - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Japan   Japan - Page 2 Icon_minitime17/1/2013, 7:02 am

Amae - u društvu liberalnog kapitalizma najveća je vrijednost imati nekog u koga možemo imati puno povjerenje, ak i ako isto nije uzvraćeno

Makoto - zajednica UVIJEK treba biti ispred pojedinca. However, "zajednica" nije svaka skupina od 2-3 random čovjeka, već šire ljudstvo u smislu društva, žitelja ili čovječanstva (ljevičar, šta ćeš?).
[Vrh] Go down
Saiko
Anime Expert
Anime Expert
Saiko


Broj postova : 187
Join date : 09.01.2013
Age : 32
Lokacija : Varaždin/Zagreb

Japan - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Japan   Japan - Page 2 Icon_minitime17/1/2013, 4:43 pm

Ja mislim da mi amae Japan - Page 2 80831 u našem društvu bila bi puno sretniji čovjek Very Happy , ali potpuno izvršavanje dužnosti bez da se gleda na svoje neke unutarnje želje, heh, teško, nekako zagovaram da je čovjek psihološki zdrav - dakle dužnost zove, ali i ja sam pojedinac koji isto ima svoj unutarnji svijet, želje, potrebe pa bi bilo zdravo ostvariti neki kompromis društvenih obveza i vlastitih želja Very Happy (too much psaikologia, šta ćeš? XD)
[Vrh] Go down
Yumigami-Marie
Anime Star
Anime Star
Yumigami-Marie


Broj postova : 23
Join date : 09.04.2014
Age : 30
Lokacija : Zaprešić

Japan - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Japan   Japan - Page 2 Icon_minitime9/4/2014, 5:16 pm

Moj prvi susret sa anime je kod mog ludog rođaka koji danas, eto, ima i rođendan i vidjela sam da gleda crtani i odmah sam se zainteresirala. Imala sam nezz, do deset godina. Prijevod je bio na engleskom ali nisam toliko brzo ga znala čitati i odustala sam. Poslije nekoliko godina, ista scena ali ovaj put stignem sve pročitati  wheee!!! i pitam ga za prijedlog koji bih crtani mogla gledati. Dao mi je prijedlog za Golden Boy te za Highschool of the dead. Sljedeći na redu je bio Naruto i bila sam toooliko oduševljena da kada sam nakon nekoliko mjeseci danonoćnog gledanja došla do kraja, počela opet ispočetka Very Happy I Naruto i Naruto Shippuden i filmove. Onda sam shvatila da sam pohvatala neke japanske riječi i da razumijem kako taj jezik funkcionira. Zatim sam njuškala o samom Japanu i jeziku i kulturi i nepovratno se zaljubila. Tamošnja kultura, način razmišljanja, ponašanje, odgoj, savršeno je sve! Totalno drugačije od ovog pokvarenog svijeta, ovdje se gleda kako pokrasti jedan drugog a tamo kako pomoći jedan drugome...
Uglavnom, zatim sam, naravno, slušajući opening i ending pjesme naišla na pokoju koja mi se svidjela i sada ih neprestano slušam. Učim samostalno japanski, nema se novaca za fensi tečajeve hehe, i sanjam o danu da posjetim Japan uživo Smile

Da odogovorim na pitanje: između neovisnosti i amae biram amae, ja osobno sam taj tip osobe i nepodnosim neovisnost, neovisnost meni znači isto što i usamljenost. Ne funkcioniram dobro sama.
A makoto ili moji ciljevi? Smatram da "moj cilj" treba biti makoto. Moj već je, trebao bi biti svačiji. Etogac Smile
[Vrh] Go down
Helix
Anime Star
Anime Star
Helix


Broj postova : 48
Join date : 01.01.2013
Lokacija : Zagreb

Japan - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Japan   Japan - Page 2 Icon_minitime14/4/2014, 12:00 am

Saiko je napisao/la:
U Japanu postoji emocija zvana amae - emocija međuovisnosti, simbioze i potpunog prihvaćanja od strane dr osobe. Na Zapadu amae se smatra nižom razinom razvoja, temelj društva je neovisnost, individualnost, promatranje sebe preko individualnih ciljeva. Isto tako iskrenost na Zapadu se promatra kao djelovanje u skladu s unutarnjim željama, a u Japanu makoto - iskrenost kao ispunjavanje društvene dužnosti, ne sukladno unutarnjim osjećajima, već potpuna predanost bez unutarnjeg konflikta. (izvor: gradivo za kolokvij xD)

Zanima me vaše mišljenje koja vrsta zajednice vam se više sviđa? Amae ili nezavisnost? Makoto ili moji ciljevi?  Japan - Page 2 472293

Neka međukombinacija mi se sviđa Smile Osobno, više neovisnost pošto se smatram samodostatnim i dobro se osjecam i kad sam sam...uostalom neka poslovica govori da je covjek najusamljeniji kad je okružen krivim ljudima Smile
no svakako je dobro imati "oazu" u obliku neke osobe (ili vise njih) koje nas potpuno prihvacaju (a i mi njih) iz koje proizlazi i nastaje ta emocija međuovisnosti.

Makoto ili moji ciljevi? Najbolje bi bilo - moji ciljevi u službi makota Very Happy uostalom takva bi naša profesija i trebala biti, kaj ne Saiko ? Very Happy
No, s obzirom da živimo u društvu koje je daleko od idealnog, radi čiste egzistencije smo primorani gledati i na sebe..pošto društvo ne gaji osjećaj odgovornosti prema nama..
[Vrh] Go down
Suzaku Kururugi
Power Otaku
Power Otaku
Suzaku Kururugi


Broj postova : 224
Join date : 01.07.2012
Age : 39
Lokacija : Zagreb,centar

Japan - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Japan   Japan - Page 2 Icon_minitime2/5/2014, 3:41 pm

Ako sve bude u redu,ja u 9 mjesecu idem tamo.A sto se izraza tice,ucimo aikido,pa ti lagano ulazi u glavu Smile
[Vrh] Go down
Yumigami-Marie
Anime Star
Anime Star
Yumigami-Marie


Broj postova : 23
Join date : 09.04.2014
Age : 30
Lokacija : Zaprešić

Japan - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Japan   Japan - Page 2 Icon_minitime5/6/2014, 1:23 am

sretan put...ja bih lijepo molila za suvenir, da imam nesto iz japana Very Happy
[Vrh] Go down
Sponsored content





Japan - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Japan   Japan - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Japan
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Put u Japan

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: ASIA KUTAK :: Japan-
Forum(o)Bir: