Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zaljublljena u MANGE

Go down 
+6
Yuki
Aru- chan
Katja-chan
Sophie
kasumi
iron_pixel
10 posters
Autor/icaPoruka
iron_pixel
Anime Fighter
Anime Fighter
iron_pixel


Broj postova : 95
Join date : 05.08.2010

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime4/10/2010, 5:58 pm

Da čujemo komentare na ovo! >:3 Baš mi je frendica rekla kako u magazinu OK! ima nekakav
članak o mojoj vršnjakinji koja obožava mange, crta svoj vlastiti strip, ima neke ideje i tak ... <.<
Ajde pročitajte, pa da malo prodiskutiramo o ovome, može?


Lara Šimičić
Osmašica zaljubljena u MANGE


(...)

Priča o Lari i njezinoj velikoj ljubavi prema japanskim stripovima počela je prije
dvije godine, kad je sasvim slučajno ušla u jednu knjižaru u središtu Zagreba.

"Ušetala sam u knjižaru i za oko su mi zapeli te neobične mange, japanski stripovi
koji su se tek počeli objavljivati kod nas. Počela sam ih proučavati i odmah su
mi se svidjeli.
(...) Ubrzo sam se navukla na mange i na taj čudesni svijet mašte.
Totalno su me oduševili crteži i priče koje su oni prikazivali
" priča Lara, koja je
ove jeseni krenula u osmi razred osnovne škole.

Pošto se kao 12-godišnja djevojčica na prvi pogled zaljubila u japansku kulturu
punu mistike, Lara je znala da je to tek početak nečega velikoga. Odlučila je
napraviti korak dalje:

"Najprije sam počela precrtavati crteže iz stripova koje sam kupovala i čitala kao
luda. No zatim sam, malo-pomalo, u vlastitoj glavi počela razvijati neke svoje likove
i uspjela sam ih prenijeti na papir - crtala sam ih bez pomoći predloška. Sve je išlo
jedno za drugim i nakon nekoliko uspješnih crteža sve sam više ulazila u taj svijet,
a na kraju sam sama počela smišljati i priče. Kad sam prijateljicama pokazala što
radim, oduševile su se. Svidjelo im se kako crtam i ohrabrivale su me da nastavim
",
priča Lara o svojim počecima.

"Legende Sjena" njezin su prvi ozbiljni projekt. Kompleksnu priču punu maštovitih
skrivenih svjetova i uzvišenih poruka o toleranciji i harmoniji suživota Lara smišlja
sasvim sama.

"Mama mi je velika potpora i uvijek me potiče da razvijam maštu, ali me često i
upozorava da s objema nogama moram ostati čvrsto na tlu, u realnosti.
"

(...)

"Vučica Cymexia prvi je lik koji sam stvorila, nacrtala sam je na satu likovnog na
profesorov poticaj. Sviđa mi se način na koji se razvijaju moje 'Legende'. Bit će to
barem zasad, priča u dva dijela
", ističe zadovoljno Lara.

Ako ste mislili da su to samo neke dječje črčkarije, jako se varate. Lara naime crta
oko 12 sati tjedno ili koliko joj svakodnevne obveze dopuste. No budući da je svoju
veliku crtačku avanturu tek započela, pred njom je još mnogo sati uz papir i olovku.
Manga je roman u sličicama u kojem su jednako važni i priča i crteži. Stilova ima
beskrajno mnogo, a Lara se, poput velikih japanskih majstora, nada da će jednoga
dana razviti svoj osebujni stil po kojem će biti prepoznatljiva u svijetu tih crtača.
Velika joj je želja da uskoro posjeti Japan, točnije Kyoto, a za taj se posjet već
naveliko i priprema: mjesec i pol dana učila je osnove jezika, sluša japansku glazbu,
a najviše uživa u gledanju Mizakijevih crtića, nad kojima, usput rečeno, uzdišu i
kritičari na najpoznatijim filmskim festivalima. Čini se da Lara definitivno ima ukusa.
Omiljeni joj je crtić "Princeza Mononoke".

(...)

"Da, bilo bi divno da moj strip objavi neki izdavač, da se nađe na policama knjižara
i da ga ljudi gledaju sa zanimanjem. Ali sada mi je najvažnije da uživam radeći nešto
neobično, a opet meni tako blisko
", zaključuje Lara.

Tko zna, možda zaista u bliskoj budućnosti stotine njezinih crteža dočekaju svoje
korice i mjesto u nekoj knjižari. Mi joj držimo palčeve i nadamo se da će njezine
"Legende Sjena", kad napokon budu gotove, biti hrvatski, ako ne i svjetski hit. Jer
ono što smo sada čuli, zvuči izvrsno.

Još malo upozorenje: J.K. Rowling i Stephanie Meyer, slobodno se počnite brinuti. Stiže Lara!

Ideja za mangu:

Nekad davno, davno, kad su ljudi i životinje još živjeli u savršenoj harmoniji, dogodio
seveliki sukob. Ljudski ratnici, opijeni bahatošću i moći, probili su se u hram u središtu
svijeta ispod našega. Tražili su biser s deset moći kako bi preuzeli kontrolu nad svijetom
životinja. Biser se slomio u deset dijelova i stvorio deset životinjskih zaštitinika, koji su
sve potlačene životinje štitili od ljudi.
Milijune godina poslije vučica Cymexia sasvim slučajno usred jedne oluje biva zatočena
u kolibi usred šume i prelazi u drugu dimenziju, dimenziju u kojoj bjesni rat ljudskih ratnika
i životinjskih zaštitnika. Njezina je sudbina da kao odabrana donese prevlast u tom sukobu
i konačan mir ...
[Vrh] Go down
kasumi
Anime Expert
Anime Expert
kasumi


Broj postova : 185
Join date : 16.08.2010
Age : 31

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime4/10/2010, 6:12 pm

hahaha...ja sam na to naisla jos prosli tjedan, sestra mi uletila u sobu s tom str otvorenom...
i ugl.1. ajd ova njena ideja bi mogla bit ok
2. bilo je neš pisalo da je najmlađa i jedina crtačica mangi u Hrv il tak neš...ono wtf mislim da na ovom forumu ima par ljudi kaj crtaju svoje mange (ne sjecam se tko,sorry ljudi)valjda...a i šire i sad oni nju dižu u nebesa Zaljublljena u MANGE 588353
3. smetalo mi je kaj su napisali CRTIĆI u članku.... Zaljublljena u MANGE 248129
4. ajd bar nek dovrsi tu svoju mangu pa nek se čita Very Happy
5. drago mi je kaj su malo promovirali mange, treba jos o tome pisati

ok dosta mojih gluposti zasada xD
[Vrh] Go down
http://kasumixiii.deviantart.com/
iron_pixel
Anime Fighter
Anime Fighter
iron_pixel


Broj postova : 95
Join date : 05.08.2010

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime4/10/2010, 6:12 pm

Moje mišljenje? Lara mi nekako zvuči kao da je dosta djetinjasta da curu koja
pohađa osmi razred osnovne škole. A i njezina priča mi se ne čini nimalo zanimljivom,
već zamršenom. Što se tiče njezinog crtanja - nije ništa bolje nego moje! xĐ
Probat ću skenirati stranice časopisa, pa ću ih objaviti ovdje.

A i to kako je svi podržavaju u tome, zvuči mi prilično ne stvarno. Dobro, nismo
mi svi iz istog okruženja. Recimo, da moje pitaš što je to manga ili anime ovisi što,
oni bi me pogledali kao da sam pala s Marsa i pitali me: "Što?" Svejedno, to mi zvuči
ne stvarno!!

Smatrajte me ljubomornom poput psa, ali trenutno imam takvo mišljenje.
[Vrh] Go down
iron_pixel
Anime Fighter
Anime Fighter
iron_pixel


Broj postova : 95
Join date : 05.08.2010

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime4/10/2010, 6:14 pm

kasumi je napisao/la:

2. bilo je neš pisalo da je najmlađa i jedina crtačica mangi u Hrv il tak neš...ono wtf mislim da na ovom forumu ima par ljudi kaj crtaju svoje mange (ne sjecam se tko,sorry ljudi)valjda...a i šire i sad oni nju dižu u nebesa

Potpisujem!!

Oprostite, to mi je promaklo, pa sam zaboravila napisat. ^˛^'
[Vrh] Go down
Sophie
Admin
Admin
Sophie


Broj postova : 308
Join date : 29.01.2010

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime4/10/2010, 6:24 pm

Pa, ljepo mi je što ima toliko podršku.
Ali neću previše prosuđuvati, pogotovo dok ja svojim očima ne vidim te crteže Twisted Evil
muhhaahah.
A sad, Lara bi čak mogla biti ovdje na forumu a da mi to neznamo pa nemojte biti baš takvi, curi se pružila prilika da bude u časopisu, uzela ju je, i sada se zna za nju. To mi je ljepo. I nevidim ništa loše. Kad kažeš nju uzdišu na nebesa, kasumi, potrudi se i ti, promoviraj se, pa češ i ti dobiti priliku. ^_^
2. Da, ljudim su to crtići, pomirite se stim, jer to i jesu crtći--> crtani filmovi blag, blah, već smo negdje pisali o tome.
A i njena ideja mi nije loša, iz toga se da nešto izvući. Ali mislim das to nikada nebi dostiglo uspjeh. Prozvali bi je Wapanese i dalje nebi dospjela. Sretno joj bilo
[Vrh] Go down
Katja-chan
Power Otaku
Power Otaku
Katja-chan


Broj postova : 202
Join date : 02.04.2010
Age : 26
Lokacija : Blizu VŽ-a =)

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime4/10/2010, 6:48 pm

Ma da, ni meni ona ne crta predivno ali ako se trudi oke je to.. iskreno, ima vas na forumu koji bolje
crtate vidim to ali bilo bi bahato od mene da kažem da ružno crta kad sam ja još gora. BD
Priča ...hmm, bila je okej ali iskreno kako se uopće čita ime te vučice Cymx-nekaj?
Oh i da, članak je bio općenito bzvz jer skoro ništa nije bilo o njezinim najdražim mangama ili nečem
sličnom nego samo o Cymx--nekaj. I slažem se sa Kasumi-chan zvučalo je bezobrazno kad su rekli
da jedina crta mange- kao da je ona jedina.. mislim halo? >.<'


*btw, ta ista cura je bila u Večernjem listu u obzoru (ako je itko pročitao).
[Vrh] Go down
http://animangalove.blog.hr/
kasumi
Anime Expert
Anime Expert
kasumi


Broj postova : 185
Join date : 16.08.2010
Age : 31

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime4/10/2010, 6:58 pm

Sophie je napisao/la:
Pa, ljepo mi je što ima toliko podršku.
Ali neću previše prosuđuvati, pogotovo dok ja svojim očima ne vidim te crteže Twisted Evil
muhhaahah.
A sad, Lara bi čak mogla biti ovdje na forumu a da mi to neznamo pa nemojte biti baš takvi, curi se pružila prilika da bude u časopisu, uzela ju je, i sada se zna za nju. To mi je ljepo. I nevidim ništa loše. Kad kažeš nju uzdišu na nebesa, kasumi, potrudi se i ti, promoviraj se, pa češ i ti dobiti priliku. ^_^
2. Da, ljudim su to crtići, pomirite se stim, jer to i jesu crtći--> crtani filmovi blag, blah, već smo negdje pisali o tome.
A i njena ideja mi nije loša, iz toga se da nešto izvući. Ali mislim das to nikada nebi dostiglo uspjeh. Prozvali bi je Wapanese i dalje nebi dospjela. Sretno joj bilo

ne nije nis lose, ok je to kaj joj se pružila prilika i drago mi je kaj cura ima ideje, volje i sve to....samo mi opcenito smeta kak su ovi iz OK-a to napisali i prikazali Smile
ja nazalost ili nasrecu nemam toliko maste da sada smisljam price i svoje likove i ne bih se vjerojatno nikada promovirala(ah...) to ostavljam drugima i samo nek rade to kaj vole i nek uzivaju Very Happy
[Vrh] Go down
http://kasumixiii.deviantart.com/
Aru- chan
Anime Expert
Anime Expert
Aru- chan


Broj postova : 186
Join date : 09.04.2010
Age : 28
Lokacija : On the Moon

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime4/10/2010, 7:13 pm

Meni je super što cura ima podršku. Nisam vidjela njene crteže(ako netko ima link za njih, neka ih pokeže), tako da ne mogu suditi njezinu talentiranost. Njena ideja mi se čini okej. Da bar ja mogu svoje ideje pretvoriti u mange. Probala sam nekoliko puta, no nije išlo. Tako da Lara ako ovo čitaš, samo naprijed! cheers
[Vrh] Go down
http://marril96.deviantart.com/
iron_pixel
Anime Fighter
Anime Fighter
iron_pixel


Broj postova : 95
Join date : 05.08.2010

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime4/10/2010, 7:32 pm

Sophie je napisao/la:
A sad, Lara bi čak mogla biti ovdje na forumu a da mi to neznamo pa nemojte biti baš takvi

Oke, može biti istina. :/
Vjerojatno nemam naviku prihvatiti nešto kako je, pa odjednom puknem.
Hmp, to definitivno nije pohvalno ... <.< A uz to sam u stanju PMS-a (Embarassed).
Samo me ignorirajte, može? Razz

Huh ... moram se smirit ... -.-
[Vrh] Go down
Yuki
Anime Expert
Anime Expert
Yuki


Broj postova : 151
Join date : 19.04.2010
Lokacija : The Town

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime6/10/2010, 5:59 am

ja sam o njoj čitala u Obzoru...
ipak mene zanima kako su došli na ideju da pišu o JEDNOJ osobi koja voli Japan/mange/animee? pa nije ona JEDINA!! (oprostite, trenutak ljubomore Razz)

ipak, dobila je cura priliku da kaže što misli ali mi smeta što je mange nazvala stripovima!!
nisam vidjela crteže pa neću suditi o tome.
što se tiće teme, moglo bi nešto biti od toga... zvući mi zanimljivo.
netko je spomenuo nešto u vezi što ju nisu pitali o najdražim mangama? potpuno se slažem! ovaj članak mi po tome onda izgleda kao promocija njezine buduće mange...
"ej OK! ja radim na jednoj mangi, želite intervju samnom?" (sry!)
japanski crtići... bah -.- ja to s pravom i naglaskom zovem ANIME!! ili japansak animacija ali crtići ne! crtići su ono tipa deksterov labaratoriji i tom&jerry... koliko ja znam, anime ima ono nešto što amerikanci nikad neće moći ubaciti u svoju animaciju...
[Vrh] Go down
Nao freak
Anime Star
Anime Star
Nao freak


Broj postova : 49
Join date : 22.09.2010
Age : 27
Lokacija : behind you *grins*

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime12/10/2010, 12:26 pm

Još malo upozorenje: J.K. Rowling i Stephanie Meyer, slobodno se počnite brinuti. Stiže Lara!

ajd dobro... Zaljublljena u MANGE 588353
[Vrh] Go down
http://animehrvatska.blog.hr/
LaraShizuku
Anime Star
Anime Star
LaraShizuku


Broj postova : 3
Join date : 22.10.2010
Lokacija : the state of my fantasy mind...

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime22/10/2010, 8:10 pm

mmm,da sve pročitala! XD Ali me to ne smeta. svatko ima svoje mišljenje zar ne? Very Happy
PUNO HVALA SVIMA NA PODRŠCI!!!
I usput, i ja sam reagirala na "jedina crtačica manga stripova" ono,MOLIM?!
I htjela sam Zaljublljena u MANGE 777782 al nisam... Zaljublljena u MANGE 38071 kaj se može...
drago mi je naći puno manga čitatelja i crtača nakon svaga što ja prolazim! još jedamput, PUNO HVALA!!!
Odgovaram na bilo kakva pitanja!!! Zaljublljena u MANGE 80831 Zaljublljena u MANGE 391743
KAK OBOŽAVAM OVE ONION SMAJLIĆE!!! Zaljublljena u MANGE 285258
[Vrh] Go down
Katja-chan
Power Otaku
Power Otaku
Katja-chan


Broj postova : 202
Join date : 02.04.2010
Age : 26
Lokacija : Blizu VŽ-a =)

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime22/10/2010, 9:19 pm

LaraShizuku je napisao/la:
mmm,da sve pročitala! XD Ali me to ne smeta. svatko ima svoje mišljenje zar ne? Very Happy
PUNO HVALA SVIMA NA PODRŠCI!!!
I usput, i ja sam reagirala na "jedina crtačica manga stripova" ono,MOLIM?!
I htjela sam Zaljublljena u MANGE 777782 al nisam... Zaljublljena u MANGE 38071 kaj se može...
drago mi je naći puno manga čitatelja i crtača nakon svaga što ja prolazim! još jedamput, PUNO HVALA!!!
Odgovaram na bilo kakva pitanja!!! Zaljublljena u MANGE 80831 Zaljublljena u MANGE 391743
KAK OBOŽAVAM OVE ONION SMAJLIĆE!!! Zaljublljena u MANGE 285258

OMG~~! Osum. Nice to meet you.
Sorry za kritike .. ^^;
Btw, imaš Haruhi mangu? Vidjela sam to u obzoru(mislim?!) Ja obožavam Haruhi Very Happy
[Vrh] Go down
http://animangalove.blog.hr/
Yuki
Anime Expert
Anime Expert
Yuki


Broj postova : 151
Join date : 19.04.2010
Lokacija : The Town

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime22/10/2010, 10:51 pm

te onion smajliće moja frendica zove zečevima Zaljublljena u MANGE 80831 a ovog zove Naruto zec XD *i wonder why* Razz

btw. dobrodošla i sry na mom izljevu ljubomore (bitchy moments...) ^^''
[Vrh] Go down
LaraShizuku
Anime Star
Anime Star
LaraShizuku


Broj postova : 3
Join date : 22.10.2010
Lokacija : the state of my fantasy mind...

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime24/10/2010, 6:21 pm

Katja-chan je napisao/la:
LaraShizuku je napisao/la:
mmm,da sve pročitala! XD Ali me to ne smeta. svatko ima svoje mišljenje zar ne? Very Happy
PUNO HVALA SVIMA NA PODRŠCI!!!
I usput, i ja sam reagirala na "jedina crtačica manga stripova" ono,MOLIM?!
I htjela sam Zaljublljena u MANGE 777782 al nisam... Zaljublljena u MANGE 38071 kaj se može...
drago mi je naći puno manga čitatelja i crtača nakon svaga što ja prolazim! još jedamput, PUNO HVALA!!!
Odgovaram na bilo kakva pitanja!!! Zaljublljena u MANGE 80831 Zaljublljena u MANGE 391743
KAK OBOŽAVAM OVE ONION SMAJLIĆE!!! Zaljublljena u MANGE 285258

OMG~~! Osum. Nice to meet you.
Sorry za kritike .. ^^;
Btw, imaš Haruhi mangu? Vidjela sam to u obzoru(mislim?!) Ja obožavam Haruhi Very Happy

Mmm. da, imam prvi broj!!! Very Happy
[Vrh] Go down
LaraShizuku
Anime Star
Anime Star
LaraShizuku


Broj postova : 3
Join date : 22.10.2010
Lokacija : the state of my fantasy mind...

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime24/10/2010, 6:25 pm

Katja-chan je napisao/la:
LaraShizuku je napisao/la:
mmm,da sve pročitala! XD Ali me to ne smeta. svatko ima svoje mišljenje zar ne? Very Happy
PUNO HVALA SVIMA NA PODRŠCI!!!
I usput, i ja sam reagirala na "jedina crtačica manga stripova" ono,MOLIM?!
I htjela sam Zaljublljena u MANGE 777782 al nisam... Zaljublljena u MANGE 38071 kaj se može...
drago mi je naći puno manga čitatelja i crtača nakon svaga što ja prolazim! još jedamput, PUNO HVALA!!!
Odgovaram na bilo kakva pitanja!!! Zaljublljena u MANGE 80831 Zaljublljena u MANGE 391743
KAK OBOŽAVAM OVE ONION SMAJLIĆE!!! Zaljublljena u MANGE 285258

OMG~~! Osum. Nice to meet you.
Sorry za kritike .. ^^;
Btw, imaš Haruhi mangu? Vidjela sam to u obzoru(mislim?!) Ja obožavam Haruhi Very Happy

i btw, ime se cita simeksia(Cymexia), ne pitaj otkud mi ime, jer mi je jednostavno bubnulo u glavu, a moji crtezi su stari nekoliko godina, dok su oni na zutom papiru vise skice... Razz vjeruj mi da sad bolje crtam!!!
[Vrh] Go down
kasumi
Anime Expert
Anime Expert
kasumi


Broj postova : 185
Join date : 16.08.2010
Age : 31

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime24/10/2010, 7:20 pm

welcome Very Happy
[Vrh] Go down
http://kasumixiii.deviantart.com/
MarinaRaider
Anime Star
Anime Star
MarinaRaider


Broj postova : 17
Join date : 04.11.2010
Age : 29
Lokacija : Osijek

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime4/11/2010, 12:07 pm

Pozdrav,ljudi...ja sam ovdje nova na forumu... hehe
Meni je za Laru rekla jedna kolegica jer ona zna da ja crtam i pisem mange.
Iskreno,mislim da nije fer to sto su pisali u OK-u-kao da je "jedina crtacica",ali opet tko ce to znat! Ipak ih treba potaknuti da pisu vise o mangama,zar ne? Smile
jer mi je vec preko glave ono Pattinsona,Biebera i blablabla (molim bez uvrede) Very Happy
[Vrh] Go down
http://marinaraider.deviantart.com/
Lu_Lu_Chan
Anime Star
Anime Star
Lu_Lu_Chan


Broj postova : 1
Join date : 19.02.2011
Age : 27
Lokacija : Zagreb

Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime19/2/2011, 5:35 pm

Ja sam pročitala taj članak i po meni i po nekim drugim koje sam ja pitala ona je lažnjak. Njezina priča je identična jednoj već postoječoj mangi Inuyashi. A i njezino crtanje nije baš za peticu... A i retardirano je to što je Ok! napiso da je ona jedina koja crta i piše mange... To je moje mišljenje -.-
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zaljublljena u MANGE Empty
PostajNaslov: Re: Zaljublljena u MANGE   Zaljublljena u MANGE Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zaljublljena u MANGE
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Vaše mange
» Mange na prodaju!!!!!
» Crtanje mange
» Što vas prvo odbije kod mange?
» Koje mange imate kod kuće?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: OTAKU CENTRALA :: Općenite otaku rasprave-
Forum(o)Bir: