Croatian Anime Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Croatian Anime Forum


 
Početna stranicaPortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koje mange imate kod kuće?

Go down 
+28
Masuku
House196
fingolfin
Dbk1998
Sovac
SailorRishi
Suzaku Kururugi
roverandom
XxDeadlyCupcakexX
Kodoku
Johnny
ChomeChome
fantasykido
Arrka
Neko-chan
Nao freak
MarinaRaider
kasumi
Rei
Aoi No Yuuki
bornap
extraordinary
Yuki
Sophie
Rima
Aru- chan
Katja-chan
anime freak
32 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 29

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime7/9/2011, 2:51 pm

Spoiler:

stvarno?...mislim imaš dva "tipa" Hellsinga (anime) sd neznam jesu li isti ili slični....ubiti koja ocijena od 1 do 10?
[Vrh] Go down
ChomeChome
Anime Fighter
Anime Fighter
ChomeChome


Broj postova : 86
Join date : 28.07.2011

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime7/9/2011, 2:59 pm

Spoiler:

Prvo je napravljeno onih kolko dvadesetak epizoda ja mislim (?) gde se prati sve iz perspektive Alucarda. Onda su izasle
OVA epizode , njih sedam brijem gde se ista prica prati iz perspektive mlade policajke "Seres Victoria" koju spasi na pocetku od onog popa/vampira u crkvi .

Manga pocinje istom radnjom. U njoj se radnja prati iz treceg lica , usporedno svi likovi ( i Seres Victoria ) ,ali u sredini mange gubi povezanost sa animeom.
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 29

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime7/9/2011, 3:08 pm

Spoiler:

imaš ih samo 13 xD ja još nisam pogledao OVA epizode al kraj nije neš ni u ovom drugom tipu Hellsinga (ovo iz perspektive Alucarda)...kd je pobjedio onog deformiranog tipa ja mislio da će se još nastavit..al što je tu je...
[Vrh] Go down
ChomeChome
Anime Fighter
Anime Fighter
ChomeChome


Broj postova : 86
Join date : 28.07.2011

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime7/9/2011, 5:08 pm

Spoiler:

U manga verziji se bori sa vampirima nacistima i puno vise mu se izraze moci . Isplati se procitat.
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 29

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime7/9/2011, 7:09 pm

Spoiler:

Danke fur die Beratung! Koje mange imate kod kuće? - Page 3 80831
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime20/3/2012, 1:30 pm

Deathnote (za ovim sam lud; 12 volumea, 13. dodatni, kao nekakav sum up svega, BB the L.A. murder cases, samo mi L changes the world fali, a to će čim malo s parama krene xD ) (P.S. ima i na HRV nekoliko volumea, ali to mi je protiv principa).

Negima (na hrv, nažalost, ali nije uopće loše preveden, još straga imaju objašnjenja nekih sitnica, 18 prvih volumea, tj.- sve što je kod nas izašlo)

Rosario to vampire (4. i 5. volume, sve što sam kod nas mogao naći, kad nabavim debitnu (čekat ću još koji mjesec do 18. rođ da ju izvadim, da se sad ne gnjavim s tim) naručujem ostatak 1. sezone)

Hightschool of the dead (1. volume samo)

Chibi vampire (1. i još jedan-2 random volumea, ovo moja sestra čita pa je to tu više zbog nje)

Neon genesis evangelion (6. volume, klasik pa da imam bar 1 volume xD )



Možda ima još što, nadopunim ako se kasnije sjetim.
Ugl. kupujem stvari koje sam već pročitao (Rosario) ili stvari koje su na snižanju, a ne čine se loše (Negima, Chibi vampire).
Rijetko kad pratim mangu u papirnom izdanju malo po malo jednostavno zato jer mi je lakše, brže i jeftinije čitati on-line ili skinuti pa čitati na bilo čemu drugom, jedina manga koju sam od početka do kraja pratio u papirnatom obliku je Deathnote; to sam iz poštovanja nakon prvog volumea svaki novi kupovao, čak sam jednom prilikom u vrijeme dok sam pratio DN upao u Algoritam i žalio se što nemaju pola DN-ova; sad ih imaju sve Razz (Disciple of Haruhi Suzumiya, hehe).

Malo skup hobi, ali nikad mi nije žao kad se počastim dobrom mangom.
Nekad se financijski moram malo stisnuti, ali uz malo štednje i inicijativu se možebez problema skucati za mangu tu i tamo.

P.S.
Što mislite o prijevodima mangi na HRV u izdanju Algoritma?
Ja sam bio malo razočaran kad sam prvi put vidio Negimu, ali izuzev par nezgodnih izraza posao je jako dobro obavljen, pogotovo je dobar bogat dodatak na kraju svakog volumea, također je lijepo što su ostavili sve priloge poput liste najpopularnijih likova po anketama.
Nije sve za adaptaciju, ali osobno sam mišljenja da se time mange mogu bolje plasirati kao štivo u našim prostorima.
Tim više što su ti prijevodi i do 50% jeftiniji od "originala" (inače su tu negdje, ali kad dodate poštu za naručivanje iz GB ili USA, dođe vam da je prijevod puno boljia opcija).
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 29

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime9/4/2012, 5:22 pm

Spoiler:

Čitati mangu na hrvatskom je po meni isto kao da gledaš španjolsku sapunicu na hrvatskom...mislim tu i tamo je ok al opet nije original
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime9/4/2012, 8:35 pm

Spoiler:

Desu

Ovaj Negima kojeg sam ja nabavio je barem pristojno preveden; nema nekog izmišljanja tople vode, sve uzrečice i žargon su ostavljeni u izvornom obliku a na kraju je sve to lijepo objašnjeno da se ne narušava estetika svega toga.
Ali strah me svaki put kad uđem u Algoritam i vidim "Bilježnica smrti"...strašno.
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 29

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime10/4/2012, 1:04 pm

Spoiler:

Desu

Ovaj Negima kojeg sam ja nabavio je barem pristojno preveden; nema nekog izmišljanja tople vode, sve uzrečice i žargon su ostavljeni u izvornom obliku a na kraju je sve to lijepo objašnjeno da se ne narušava estetika svega toga.
Ali strah me svaki put kad uđem u Algoritam i vidim "Bilježnica smrti"...strašno.
hahahahaha to sam čak i vidio xD al mange koje prodaju u algoritmu mi nisu neš primamljive...rađe ja naručim neki koji baš želim Razz
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime10/4/2012, 1:43 pm

Spoiler:
Ja još uvijek imam noćne more od toga xD

Pa..istina da je to isplativije, ali volim tamo doći i razgledavati; malo se žalim što nemaju pola must stvari, malo pokazujem okolo ljudima kad kupuju takvo nešto nekome za Božić/Rođendan, a jednom sam čak neku japanku tamo pobrao pa smo se fino napričali o (ne)kulturi na balkanu Razz
Da rezimiram; nije toliki gušt kupiti nešto da se čita, već tu ima neka radost kupovanja i doživljaja dok razgledavaš (lol, sad zvučim kao neki shoppingholičar xD ).

Ali da, nekad i meni pukne film zbog nikakve ponude, ali onda ne naručujem nego odem dolje u narudžbe, žalim se što nemaju ništa živo, naručim radi sebe nešto preko njih (pouzdani su, a budući da još nemam debitnu/kreditnu te da ne nabijaju neku proviziju koja bi bila bezobrazna (PDV i shipping, samo to koliko znm) nije mi krivo kad nešto takvo napravim).

Mada i dalje to ne znači da je u pitanju jeftin hobi.
Jedva čekam iduće ljeto; lijepo idem u USA (nije bitno zašto niti komu); možda je glavno leglo budala ovog planeta, ali mislim se pravo nakupovati mangi i to dovući ovamo Razz
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 29

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime10/4/2012, 2:24 pm

Spoiler:
Hahahaha ja npr. sam kupio dva broja Highschool of the Dead jer sam to htio al su cijene bezobrazne...mislim onak 110 kn za 1 mangu je malo previše :/ a još sam morao čekat 3 puna mjeseca da mi dođe drugi broj :/

joj da bilo gdje drugdje izvan Hrvatske kupuješ je puno jeftinije, ovdje sve kod nas je jednostavno nenormalno skupo :/
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime10/4/2012, 2:45 pm

Spoiler:
Znm kako ti je, tako sam ja Deathnote okolo tražio i onda kad sam ih ispilio da mi jedinicu naruče pukao im je film i naručili su sve živo (ako si upućen, ona velika pošiljka Deathnotea koja im je stigla krajem 8.mj. je posljedica mojeg žaljenja Razz )

Zapravo su ovi u Algoritmu čak i OK; nez za mange, ali za stručnu literaturu (ne pitajte) kad pitam ikoga tko naručuje preko njih kažu mi da nema provizije, naplate samo shipping+na to, koliko znm nema PDV-a.
Problem je što je HR slijepo crijevo cvijeta.
Npr Deathnote; komad je u USA 8-10$ bio kad su friško izlazili, ovdje bez PDVa izađu 70kn zbog mrtvog shippinga od 20-30kn.
Nije to puno, ali nije ni malo; za pare za koje kupiš 2 mange mogao si imati tri :S

Sve skupa se najbolje vidi kod odnosa cijene originala i prijevoda; i Negima i Deathnote su u prijevodu koštali 35kn, originali 70kn.
Ijako je kvaliteta izrade kod naših mrvicu manja (bar sam takav dojam stekao), ipak treba to i prevesti i obraditi, dakle to sve tu negdje izađe po pitanju troškova izdavanja, ovih 35kn ode na shipping i porez (nije PDV, ali s obzirom gdje živimo uopće se nebih iznenadio kad bih saznao da i to nekako zaobiđu ovi naši i naplate nešto).
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 29

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime10/4/2012, 3:35 pm

Spoiler:
ako zaobiđu ovi naši i naplate nešto).

tak je meni bilo kd sam naručio 2 dio Melancholy of Haruhi Suzumiya i taman kad naručio došo 2 broj xD...brijem da bi naši naplatili i žvake da uvoze od negdje...sve zbog te krize a i nismo u EU -.-''...istina da to netko treba prevest i sve to al pitanje vrijedi li to raditi...mislim rijetko tko čita mange,pogotovo prevedene na Hrv. xD
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime10/4/2012, 3:45 pm

Spoiler:
Ma, ovdje se oporezuje i naplaćuje sve a ne dobivamo ništa; cijela država propada i za to nemožemo kriviti krizu već lopovluk i nesposobnost koji su došli na vidjelo uzdrmavanjem kapitalističkog sistema zbog prtjerane ovisnosti o vanjskim bankama.
Ali OK, neću ići dalje s ovim.

Pa...ja osobno mislim da vrijedi jer dosta ljudi samtra mange za nešto potpuno alienum, ovako im se barem malo može približiti ta tematika, budući da bi inače samo promrmljali nešto u vezi s Pokemonima i H-stvarima, dok im ovako sve to skupa zapinje za oko i znatiželja radi ostalo.
Osim toga, Hrvati nisu baš vični engleskom jeziku, dakle neki izrazi u kompleksnijim mangama poput Deathnotea mogu zbuniti čitatelja i natjerati ga u bijeg od vlastitog neznanja i sramote upućujući ga da nastavi hateati.
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 29

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime10/4/2012, 5:19 pm

A što je još najbolje,onak 5% ljudi čita mange u Hrvatskoj xD
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime10/4/2012, 8:45 pm

Spoiler:
i to si puno rekao
s tih 5% ovo bi bila bolja država Smile

ali ybg, pauca sed matura, i ovo je OK, samo da ljudi imaju malo više inicijative i sve 5
[Vrh] Go down
extraordinary
Anime Expert
Anime Expert
extraordinary


Broj postova : 150
Join date : 13.07.2010

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime12/4/2012, 3:42 pm

Spoiler:

ma niti 5%
i to oni koji citaju, citaju priko interneta =/
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 29

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime12/4/2012, 5:51 pm

Spoiler:

da istina al opet nemogu si svi priuštiti mange :/ a i nevidim smisao čitanja prek interneta :/
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime12/4/2012, 6:57 pm

Spoiler:
sign na oboje

Doduše ja prakticiram ovo drugo, ali najdraže mi je kad mangu kupim i čitam bez nekakvih tehnikalija.
A kad ju pročitamo, stavim ju u nsvoju policu gdje stoji kao draga uspomena i uvijek poželjno štivo u društvu ili trenucima opuštanja u samoći.
Problem je što su mange kod nas:
1) preskupe (tu su dosta skuplje nego vani, a i mladi danas teško nalaze posao; a kad ga nađu jedva spajaju kraj s krajem ili nemaju vremena od posla)
2) teško dostupne (tj. ograničena dostupnost)
Ali dobro, tu sam se već istresao na cijeli sistem uzduž i poprijeko, dakle neću ići dalje.
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 29

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime12/4/2012, 8:58 pm

Spoiler:

istina najbolje je ovak "uživo" pročitat Razz
[Vrh] Go down
extraordinary
Anime Expert
Anime Expert
extraordinary


Broj postova : 150
Join date : 13.07.2010

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime15/4/2012, 3:35 pm

Spoiler:

da, znam... ali obzirom na to di zivimo, na internetu su najdostupnije
ipak, onaj osjecaj kad mangu drzis u rukama je neopisiv x)
[Vrh] Go down
Arrka
Anime Warrior
Anime Warrior
Arrka


Broj postova : 144
Join date : 19.07.2011
Age : 29

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime15/4/2012, 5:31 pm

Spoiler:

upotpunosti se slažem ;P
[Vrh] Go down
Johnny
Moderator
Moderator
Johnny


Broj postova : 799
Join date : 30.08.2011
Age : 29
Lokacija : Zagreb

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime15/4/2012, 5:35 pm

Spoiler:

BTW-da pitam, ima li itko "L changes the world"?
[Vrh] Go down
Gost
Gost
Anonymous



Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime16/4/2012, 7:47 pm

Doma imam prva 3 volumea od Bleach
Sad kad zavrsi skola mislim jos kupiti na netu Naruto Bleach Fullmetal Alchemist (3 in 1 volumes) i Fairy Tail
U Algoritmu vise nikad ne kupujem mange... to je cisti bankrot Koje mange imate kod kuće? - Page 3 646204
[Vrh] Go down
extraordinary
Anime Expert
Anime Expert
extraordinary


Broj postova : 150
Join date : 13.07.2010

Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime16/4/2012, 8:20 pm

Spoiler:

nazalost nemam T.T
ali ako ti ista znaci, imam light novelu Death Note Another Note The Los Angeles BB Murder Cases u pdf-u =/
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Koje mange imate kod kuće?   Koje mange imate kod kuće? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koje mange imate kod kuće?
[Vrh] 
Stranica 3 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Mange na prodaju!!!!!
» Koje serije gledate?
» Što vas prvo odbije kod mange?
» Vaše mange
» Zaljublljena u MANGE

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Croatian Anime Forum :: OTAKU CENTRALA :: Manga-
Forum(o)Bir: